Domů / / / / Jak si mýt vlasy po transplant...

Jak si mýt vlasy po transplantaci vlasů

Poslední úprava 07.01.2021
Sdílet článek

Existují různé způsoby transplantace vlasů, ale v každém případě je po operaci nutná výjimečná péče o vlasy. Bude Vám doporučeno, abyste si nemyli vlasy alespoň prvních 24 hodin po léčbě. Kromě toho budete muset použít jemný tlak při čištění pokožky. Ne všichni absolventi transplantace vlasů však potřebují stejný druh pooperační péče. Informujte se proto o konkrétních pokynech pro Vás. Zde jsou některé z nejčastějších rad, které lékaři dávají příjemcům transplantovaných vlasů.

  • Naplňte sklenici teplou vodou a přidejte několik kapek šamponu. Ujistěte se, že šampon je jemný a je to druh používán pro kojence. Použijte konečky prstů, abyste smíchaly šampon s vodou. Udělejte to první den po transplantaci pokud vám lékař nedoporučí jinak.
  • Opláchněte vlasy mýdlovou vodou a vetřete ji do transplantovaných vlasů jemným tlakem. Nezpůsobte si bolest ani nevytahujte žádné transplantované vlasy.
  • Naplňte sklenici teplou vodou, nalijte ji na vlasy a opakujte, dokud mýdlo není opláchnuté úplně. Poté, co jsou vlasy důkladně umyté nechte vlasy uschnout.
  • Opakujte výše uvedené kroky na druhý a třetí den po transplantaci, ale můžete zvýšit rozsah tlaku na pokožku hlavy. Pokud se vyskytnou krvavé strupy, věnujte jim pozornost a nikdy si je nevybírejte.
  • Čtvrtého dne si umyjte vlasy ve sprše. Naneste šampon způsobem, kterým jste ho používali před transplantací, tj naneste si šampon na ruce a vytvořte pěnu. Naneste šampon svými dlaněmi na štěpy. Dotkněte se vlasů jemně konečky prstů, ale vyhněte se masírování.
  • Tento postup opakujte stejně na čtvrtý a pátý den. Při mytí můžete pohybovat hlavou dopředu a dozadu. Nevybírejte si strupy.
  • Po 7 dnech od operace, si můžete začít mýt vlasy tak, jak jste zvykli před zákrokem. Sprchujte se alespoň dvakrát denně a masírujte si transplantované vlasy krouživým pohybem. Masáž krouživým pohybem odstraní všechny strupy nebo zaschlou krev z vlasů.

Ideální šampon na pooperační regeneraci je šampon Revita. Obsahuje látky, které přispívají k rychlejšímu hojení ran a také látky, které napomáhají rychlejšímu růstu vlasů.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy