Domů / / / / Jak urychlit růst vlasů po jej...

Jak urychlit růst vlasů po jejich transplantaci

Poslední úprava 07.08.2019
Sdílet článek

Transplantace vlasů je trvalé řešení k odstranění plešatosti u mužů a žen. Jedna z technik zahrnuje opatrný přesun kůže obsahující vlasové folikuly s vlasy z jedné části těla - obvykle zadní části hlavy - do oblastí, které plešatí. Normálně během prvních několika týdnů transplantované vlasy vypadnou. Transplantované vlasové folikuly, nicméně, zůstanou ve vaší kůži. Nové vlasy začnou růst a výsledky uvidíte do tří až pěti měsíců. Existují však způsoby, jak můžete proces růstu vlasů urychlit.

Krok 1 - B vitamíny

Po transplantaci vlasů užívejte vitaminy skupiny B, abyste pomohli urychlit jejich růst. Vitaminy skupiny B mohou pomoci posílit vaše nehty, kůži a vlasové folikuly, stejně tak urychlit růst nových vlasů. Bezpečné a doporučené dávkování pro vitaminy skupiny B je jedna 100mg tableta jednou denně.

Krok 2 - pitní režim

Vypijte 10 až 12 sklenic vody denně, abyste pomohli urychlit růst vlasů. Pití velkého množství vody může pomoci vypláchnout toxiny a choroboplodné zárodky mikroorganismů prostřednictvím vaší moči. Když pijete více vody, vaše tělo stráví méně energie a času na odstranění těchto mikroorganismů a toxinů. Následně se vaše tělo může soustředit na přinášení více kyslíku a živin do vaší pokožky a pomoci urychlit růst vlasů.

Krok 3 - proteiny

Po operaci jezte dvě nebo tři porce zdravé stravy bohaté na proteiny každý den, abyste pomohli urychlit růst vlasů a posílily vlasové folikuly. K těmto potravinám patří tofu, brokolice, fazole a další celozrnné obiloviny. Vaše vlasy, včetně transplantovaných vlasů, se skládají z bílkoviny zvané keratin. Dokonce i po operaci může nedostatek bílkovin ve stravě zpomalit růst vlasů nebo způsobit jejich rychlé vypadávání.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy