Domů / / / Jak se transplantují vlasy

Jak se transplantují vlasy

Poslední úprava 26.02.2018
Sdílet článek

Transplantace vlasů je chirurgický zákrok, při kterém se vezmou vlasy ze zadní části hlavy a implantují se do oblastí hlavy, kde vlasy řídnou nebo už žádné nejsou. Transplantace vlasů může zlepšit vzhled člověka a pomoci mu cítit se jistější. Rekonstrukce vlasů je stejně umění jako chirurgický zákrok, vyžadující velkou pozornost ze strany lékaře, protože je jen jedna příležitost provést ji správně.

Identifikace oblasti, z níž se vezmou vlasy

Identifikuje se oblast pokožky hlavy, která bude dárcovská oblast. Úspěšní kandidáti na operaci budou mít dostatek vlasů na okraji pokožky hlavy, která má správnou barvu, texturu a počet folikulů umístěné na zadní a boční části hlavy. Transplantované vlasy z této oblasti budou růst nadále i po tom, co jsou naroubované do jiné oblasti.

Příprava implantátů

Před operací bude dárcovská oblast ostříhaná nakrátko. Pacient je v narkóze a malé části této oblasti budou chirurgicky odstraněny z hlavy. Tyto řezy jsou pak uzavřeny stehy. Dokud je pacient stále pod narkózou, každá odebrána část bude rozdělena do mini štepů, které obsahují 2 až 4 vlasové folikuly v řadě, a také mikro štepů s pouze jedním vlasovým folikulem.

Příprava pro transplantované oblasti

Pokožka hlavy se očistí, a chirurg bude pečlivě prozkoumat oblast, kde budou štěpy implantované a označí je. Zatímco jednotlivé folikuly poskytují menší hustotu vzhledem k počtu transplantátu, které mohou být implantovány výsledkem je nejjemnější a nejpřirozenější vlasová linie. Ostatní mikro štepy s několika folikuly se používají k vyplnění za vlasovou linií, kde kořínky méně viditelné. To umožňuje dosažení hustších vlasů.

Implantace štěpů

Udělá se malý řez, do kterého bude pečlivě vložen štěp. Tento proces se opakuje, dokud všechny štěpů nejsou na místě. Po dokončení, je pokožka hlavy umytá a obvázanou. Může se použít tlakový obvaz, který budete nosit den nebo dva. Váš lékař bude transplantát pravidelně zkoumat, aby se zajistilo, že se hojí správně. Může být nezbytné provést několik samostatných sezení, aby se dosáhlo odpovídající pokrytí.

Nežádoucí účinky

Otok je běžný vedlejší efekt transplantace vlasů. Nepohodlí a bolest, které se mohou vyskytnout bezprostředně po zákroku jsou obvykle dočasné. Přes štěpy se mohou tvořit strupy. Tyto obvykle zmizí asi za týden. Infekce, silné krvácení nebo zjizvení jsou vzácné.

Čtěte dál
Zahušťovač vlasů
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy