Domů / / / / Jak se transplantují vlasy – p...

Jak se transplantují vlasy – postup

Poslední úprava 21.09.2017
Sdílet článek

Transplantace vlasů je chirurgický zákrok, při kterém se vezmou vlasy ze zadní části hlavy a implantují se do oblastí hlavy, kde vlasy řídnou nebo již žádné nejsou. Transplantace vlasů může zlepšit vzhled člověka a pomoci mu cítit se jistěji. Rekonstrukce vlasů je stejné umění jako chirurgický zákrok, vyžadující velkou pozornost ze strany lékaře, protože je jen jedna příležitost provést ji správně.

Identifikace oblasti ze které se vezmou vlasy

Identifikuje se oblast pokožky hlavy, která bude dárcovská oblast. Úspěšní kandidáti na operaci budou mít dostatek vlasů na okraji pokožky hlavy, která má správnou barvu, texturu a počet folikulů umístěné na zadní a boční části hlavy. Transplantované vlasy z této oblasti budou růst nadále i poté, co jsou naroubované do jiné oblasti.

Příprava implantátů

Před operací bude dárcovská oblast ostříhaná nakrátko. Pacient je v narkóze a malé části této oblasti budou chirurgicky odstraněny z hlavy. Tyto řezy jsou pak uzavřeny stehy. Zatímco je pacient stále pod narkózou, každá odebraná část bude rozdělena do miništěpů, které obsahují 2 až 4 vlasové folikuly v řadě, a také mikroštěpů s pouze jedním vlasovým folikulem.

Příprava pro transplantované oblasti

Pokožka hlavy se očistí, a chirurg bude pečlivě prozkoumávat oblast, kde budou štěpy implantované a označí je. Zatímco jednotlivé folikuly poskytují menší hustotu vzhledem k počtu transplantát, které mohou být implantovány výsledkem je nejjemnější a nejpřirozenější vlasová linie. Ostatní mikroštepy s několika folikuly se používají k vyplnění za vlasovou linií, kde jsou kořínky méně viditelné. To umožňuje dosažení hustších vlasů.

Implantace štěpů

Udělá se malý řez, do kterého bude pečlivě vložen štěp. Tento proces se opakuje, dokud všechny štěpů nejsou na místě. Po dokončení, je pokožka hlavy umytá a obvázaná. Může se použít tlakový obvaz, který budete nosit den nebo dva. Váš lékař bude transplantát pravidelně zkoumat, aby se zajistilo, že se hojí správně. Může být nutné provést několik samostatných sezení, aby se dosáhlo odpovídající pokrytí.

Nežádoucí účinky

Otok je běžný vedlejší efekt transplantace vlasů. Nepohodlí a bolest, které se mohou vyskytnout bezprostředně po zákroku jsou obvykle dočasné. Přes štěpy se mohou tvořit strupy. Tyto obvykle zmizí asi za týden. Infekce, silné krvácení nebo zjizvení jsou vzácné.

Čtěte dál
Zahušťovač vlasů
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy