Domů / / / Výběr chirurga na transplantac...

Výběr chirurga na transplantaci vlasů

Poslední úprava 23.02.2018
Sdílet článek

Najít kvalifikovaného lékaře specializujícího se na transplantaci vlasů však může být obtížné. Nepodceňujte složitost této důležité úlohy.

Zvažte následující doporučení :

 • Nehledejte lékaře provádějícího transplantace vlasů ve Zlatých stránkách.
 • Vyhněte se doporučením od svého dermatologa nebo praktického lékaře.

Ačkoli to Váš praktický lékař nebo dermatolog může myslet v dobrém, faktem je, že většina lékařů v této zemi ví velmi málo o rozsahu a úskalích této náročné kosmetické procedury. Pokud lékař nemá s lékařem provádějícím transplantace vlasů osobní zkušenost, naše rada je říci ne, děkuji.

 • Vyhněte se doporučením Vašeho kadeřníka. V mnoha případech jsou kadeřníci za doporučení určitého lékaře pacientovi placení. Buďte opatrní.
 • Vyhněte se velkým skupinám lékařů nebo ambulancím, které zaměstnávají a zastřešují lékařů, kteří pak provádějí transplantace vlasů pro ně.
 • Vyhněte se ambulancím, na které jste viděli reklamy v televizi.

Ačkoliv si tyto větší skupiny mají možnost koupit veřejné mínění drahým a honosným marketingem prostřednictvím televize, tisku a rozhlasu, jejich zdánlivě silná přítomnost na trhu se obvykle se nerovná vynikajícím výsledkům operací. Obecně jsou tyto organizace nebo podniky považovány jen za " továrny na vlasy ", kterým jde jen o zisk.

Pamatujte si, že jen proto, že "společnost" nebo " ambulance " tvrdí, že je jednou z největších, neznamená to, že je i jednou z nejlepších. Ve většině případů je pravdou přesný opak.

Pokud Vám jde o uspokojivou transplantaci vlasů, nespokojte se s průměrností.

Na co se zaměřit při hledání chirurga

1. Žádejte fotografie před a po zákroku pořízených ze stejného úhlu, na stejném pozadí a při stejném osvětlení. Tyto specifikace jsou důležité abyste se při porovnávání výsledků jednotlivých operací ujistili, že nedošlo k žádným odchylkám. Ujistěte se, že fotografie ukazují vlasovou linii, jakož i střední část přední části hlavy. Pokud je to možné, požádejte svého lékaře, aby ukázal fotografie dárcovských jizev.

2. Vyžádejte si jména a telefonní čísla alespoň 6 pacientů, které můžete kontaktovat a prodiskutovat s nimi jejich zkušenosti s dotyčným lékařem a jeho zaměstnanci. V neposlední řadě, vyžádejte si setkání s ostatními pacienty, kteří mají podobný typ vlasů a kůže jako Vy. Je velmi důležité, abyste si prohlédli výsledky operace u pacientů, kteří jsou Vám podobní, abyste posoudili, zda Vám transplantace vlasů provedena těmto lékařům přinese realistické a prospěšné výsledky.

3. Pokud lékař nebo skupina lékařů vykonávajících transplantaci vlasů tvrdí, že vykonává transplantaci folikulárních vlasových jednotek, položte jim následující otázky :

a. Jsou štěpy rozdělovány pod mikroskopem?

b. Používají všichni technici stereo - mikroskopy?

c. Jak dlouho už technici používají pro rozdělování folikulárních jednotek mikroskopy?

d. Kolik stereo - mikroskopů je při zákroku použitých?

e. Používá lékař na odstranění dárcovského proužku vlasů nůž s jednou čepelí?

4. Hledejte reference na chirurga na internetu. Zde ale také opatrně, mnohé z referencí mohou být podvodné.

5. Je nezbytné, abyste se v den úvodní konzultace setkali s lékařem, který Vás bude operovat. Pokud se setkáte s " konzultantem " pamatujte na následující:

 • Konzultant by Vám měl poskytnout základní informace ohledně transplantace vlasů.
 • Konzultant s největší pravděpodobností není zdravotnickým pracovníkem a neměl by Vám dávat konkrétní zdravotnická doporučení.
 • Pokud lékař, který bude vykonávat Vaši operaci není během počáteční konzultace k dispozici, ihned odejděte a nenechte se tomuto lékaři operovat.
 • Konzultanti mají v této oblasti své místo, ale nemohou nahradit konzultaci s lékařem.

Zaměřuje se lékař výhradně na chirurgickou obnovu vlasů ? Pokud ne, jaké procento jeho činnosti tvoří transplantace vlasů?

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Zahusťovač vlasů Toppik

  Zahusťovač vlasů - okamžitě dodá hustotu a plnost vlasům, překryje prosvítající pokožku

 • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

  Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

 • Foligain - šampon pro muže proti řídnutí vlasů s trioxidilem

  Revoluční šampon pro muže proti řídnutí vlasů s 2% Trioxidilem a DHT blokátory určenými k léčbě padání vlasů a podpoře zdravé vlasové pokožky.

Čtěte víc

Blízke témy