Domů / / Jak minimalizovat vrásky v tři...

Jak minimalizovat vrásky v třicítce

Poslední úprava 10.11.2017
Sdílet článek

I když stárnutí se obvykle nestává velmi viditelným, dokud nedosáhnete kolem 40 let, vzhledem ke genetice a environmentálním faktorům se vám možná začínají rozvíjet vrásky již v 30-tce. Podle akademie dermatologů, existují dva typy stárnutí pokožky - vnitřní a vnější. Vnitřní stárnutí je genetická predispozice vaší pokožky, a vnější stárnutí je spojeno s prostředím, vystavením se slunci a ostatním faktorům.

Je jenom malá šance, abyste otočili zpět ručičky času, možná ale budete schopen zabránit nebo zpomalit předčasné vnější stárnutí se správným režimem péče o pokožku.

1) Omezte pobyt na slunci

Vyhněte se nadměrnému vystavení slunci. Možná vás už upozornili, že vystavení se ultrafialovým paprskům může způsobit předčasné stárnutí. Podle dermatologů, mnoho časných viditelných znaků stárnutí jako jsou vrásky, hnědé nebo červené skvrny a mdlá pleť, nejsou způsobeny stárnutím - ale expozicí se slunci nebo ostatními faktory životosprávy. Odborníci doporučují ochránit vaši pleť před sluncem používáním opalovacího krému s ochranným faktorem SPF nejméně 30.

2) Dávejte pozor na kvalitu krému na obličej

Je důležité prosít nespočet "proti-stárnoucích" produktů péče o pleť na trhu a soustředit se na kvalitu. Produkty na předpis s retinoidy, jako jsou tretinoin a tazaroten, jsou známé jako vysoce efektivní činidla proti vráskám. Nicméně, potenciální zarudnutí nebo alergie, způsobená těmito produkty nemusí být tolerována všemi typy pleti.

3) Vyhledejte jiné možnosti ošetření

Akademie dermatologů hlásí, že pokud chcete podstoupit silnější proces proti vráskám ve vaší 30-tce, můžete vyhledat medicínské procedury, které mohou dosáhnout dobrý výsledek. V současnosti, mnoho dermatologů nabízí procedury, jako jsou dermální výplně, botulotoxin, mikrodermabrazi, chemický peeling (napr. peeling s kyselinou glykolovou) a mnoho dalších. Mnoho z těchto procedur vyžaduje minimální čas a může dočasně revitalizovat vaši pleť. Také se můžete popovídat s dermatologem o produktech péče o pleť, vázaných na lékařský předpis.

4) Zahrňte režim péče o pleť

Nanesením tenké vrstvy séra nebo cíleného krému, ráno a večer revitalizují pokožku a minimalizujete vzhled vrásek. Pro odstranění každé mrtvé buňky pokožky a na ošetření fádní pleti, před tím než půjdete spát, očistěte pleť hydratační kartáčkem na pokožku nebo šetrnou žínkou.

Tipy

  • Noste klobouk nebo jiné ochranné oblečení na ochranu před sluncem.
  • Dermatologové tvrdí, že antioxidanty mohou bojovat proti vráskám způsobených vnějšími faktory stárnutí, jako jsou cigaretový kouř a znečištění. Doporučují antioxidanty, jako jsou idebenon, koenzym Q10, vitamin C a E.
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc