Domů / / Pomůže Tongkat Ali zlepšit ere...

Pomůže Tongkat Ali zlepšit erekci?

Poslední úprava 14.07.2021
Sdílet článek

Eurycoma longifolia, lépe známá jako tongkat ali, eurycomanone nebo pasak bumi je jednou z nejpopulárnějších bylin pro léčbu poruch erekce a dosažení tvrdší erekce. Tongkat ali je přezdíván "asijská Viagra" a na Dálném východě je populární už tisíce let. Dnes je jednou z nejpoužívanějších bylin, míchaných ve všech nejlepších pilulkách na podporu erekce na bylinné bázi - podívejme se na jeho výhody pro sexuální zdraví.

Všeobecné informace

Tongkat Ali je kvetoucí rostlina, která dorůstá do výšky asi 15 metrů výšky a trvá asi 25 let, než dosáhne dospělosti. Její jméno v překladu znamená vycházková hůl, co souvisí s dlouhými a zkroucenými kořeny ve spodní části stromu. Tento strom se vyskytuje v jihovýchodní Asii a také v Malajsii, Indonésii, Laosu, Thajsku, Malajsii a na Filipínách. Tuto bylinu lidé užívali jako afrodiziakum po tisíce let, takže se pojďme blíže podívat, jak funguje.

Tongkat Ali zvyšuje hladinu testosteronu

Hlavním přínosem byliny tongkat ali, pokud jde o sexuální zdraví, je zvýšit hladinu nejdůležitějšího mužského pohlavního hormonu testosteronu. Muži potřebují testosteron na sílu, vytrvalost, energii, dobrý duševní stav, plodnost a samozřejmě silné libido. Díky své schopnosti zvyšovat hladinu testosteronu je tato bylina populární u sportovců a také samozřejmě kulturistů. Je ji možné najít ve většině dobrých obchodů se zdravou výživou, na internetu a také ve směsi spolu s jinými bylinami a v nejlepších pilulkách na podporu erekce založených na bylinné bázi.

Eurycoma longifolie obsahuje množství fytochemikálií (rostlinných chemických látek), které přispívají ke zvýšení hladiny testosteronu, což bylo již mnohokrát prokázáno v klinických testech. Bioaktivní glygopeptidové sloučeniny v kořeni zvyšují hladinu testosteronu, užívání této byliny zvyšuje počet, velikost a pohyblivost spermií.

Tongkat Ali zvyšuje libido

Když je hladina testosteronu vysoká, hladina prolaktinu klesne a hladina klíčových neurotransmiterů, včetně dopaminu a noradrenalinu stoupne, což vede ke zvýšení libida a zlepšení sexuální výdrže.

Tongkat Ali zvyšuje hladinu ATP

Tonkgat Ali zvyšuje množství energie zvýšením ATP (adenozintrifosfátu), což je chemická látka, která je zodpovědná za většinu výroby energie v našem těle. Při fyzické námaze vyčerpáme hladinu ATP rychleji, než jsme ji schopni nahradit. Jak hladina ATP klesá, cítíme se stále více unavení, ale užitím Tongkat Ali můžeme tento proces zpomalit a zvýšit fyzickou odolnost.

Souvislost se zvýšením hladiny HGH a možné zpomalení procesu stárnutí

Tongkat ali má také zvyšovat hladinu HDL (lipoproteiny s vysokou hustotou) v těle, které jsou nezbytné k udržení zdravých tepen. Zvýšení hladiny HDL pomáhá předcházet usazování nánosů po stěnách tepen, který omezuje průtok krve v těle a penisu a samozřejmě brání ischemické chorobě srdeční. Některé medicínské testy na lidech prokázaly, že když užijete tuto bylinu, zvýší se hladina HGH - lidského růstového hormonu.

Nakonec, pokud jde o boj proti stárnutí, kořen tongkat ali obsahuje super oxid dimutázu, což je enzym anti-oxidant, který zabraňuje řetězové reakci volných radikálů v organismu, což zabraňuje poškození těla a zlepšuje celkový zdravotní stav a podporuje dlouhověkost.

Nežádoucí účinky tongkat ali

Tato bylina je považována za bezpečnou, ale někteří muži mohou trpět nespavostí nebo zvýšenou úzkostí a neklidem. Vzhledem k tomu, že tongkat ali zvyšuje hladinu testosteronu, by ho neměli užívat muži s rakovinou prostaty, cukrovkou, srdečními onemocněními, onemocněním ledvin nebo jater a v neposlední řadě by se užívání tongkat ali měli vyvarovat muži s oslabeným imunitním systémem. Pro muže, kteří jsou fit a v dobrém zdravotním stavu je tato bylina bezpečná, ale v případě jakýchkoliv pochybností se poraďte s lékařem.

Na závěr

Tato bylina je vnímána jako jedna z nejlepších bylin na posílení erekce a zvýšení testosteronu je často užívána spolu s bylinou Tribulus, která také zvyšuje hladinu testosteronu. Pro muže, kteří trpí nedostatkem energie a nízkým libidem je tongkat ali skvělým doplňkem výživy na obnovení vitality, zvýšení libida a zlepšení schopnosti dosáhnout erekci. Tongkat ali je, možné najít v nejlepších pilulkách na podporu erekce založených na bylinné bázi.

Vyzkoušejte ho a můžete dosáhnout nejen tvrdší erekci, ale budete mít také vyšší sexuální apetit, lepší sexuální výdrž a budete těžit z jeho dalších přínosů pro zdraví. Tongkat ali je bylina často doporučena k léčbě erektilní dysfunkce a zlepšení celkového zdraví.

Čtěte dál
Zabijáci erekce
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc