Domů / / Jak si zachovat pěkná, velká p...

Jak si zachovat pěkná, velká prsa i po porodu

Poslední úprava 06.05.2019
Sdílet článek

Ženská prsa během těhotenství zvětší svůj objem - někdy až o dvě velikosti. Po porodu a ukončení kojení však mnohé ženy o tento objem přijdou. Některým se prsa dokonce zmenší, takže jsou menší než před porodem. Zachování přidaného objemu získaného během těhotenství je složitější u kojících žen. Během kojení jsou totiž omezovány v tom co mohou jíst a jaké léky mohou užívat.

1) Pokud můžete, dítě kojte. Prsa budou plné mléka, takže si zachováte větší obvod minimálně během kojení. Navíc mateřské mléko je pro dítě důležité, obsahuje mix výživných látek podle aktuálních potřeb dítěte.

2) Snažte se během kojení přibírat jen velmi pomalu. Kojení samotné je přirozený způsob jak shodit těhotenská kila. Pokud však budete kojit déle, budete používat mléčné žlázy, na hrudi vám co to přece jen zůstane, možná i přiberete. Na zbytku těla však díky kojení postupně shodíte.

3) Jezte potraviny s vysokým obsahem fytoestrogenů. Jsou to přírodní hormony, které replikují estrogen, který se jinak tvoří v těle. Velké množství fytoestrogenů se nacházejí v tofu, sójových produktech i lněných semínkách. Použít lze i lokálně nanášené krémy na zvětšení prsou.

4) Stravujte se zdravě. Do jídelníčku kvůli děťátku i kvůli sobě přidejte čerstvé ovoce, zeleninu i libové proteiny.

5) Prsa si masírujte. Zlepšíte tak proudění krve, podpoříte růst buněk. Nejvhodnější čas na masáž je během roztírání krému na zvětšení prsou. Podpoříte tak vstřebání a působení účinných látek. Prsa si můžete masírovat i během sprchování.

6) Během těhotenství a kojení podpořte prsa správně padnoucí podprsenkou. Mají totiž tendenci klesat a začít ovíset. Správnou podprsenkou podpoříte prsní svaly v tom, aby zůstaly pevné, protože váhu prsů ponesou spolu s podprsenkou.

7) Nezapomínejte na správnou polohu při kojení. Mnohé ženy se při kojení nad dítě nakloní. Matky to dělají samozřejmě nevědomky. Při této poloze však vyvíjíte na prsní svaly tlak a tím je ničíte. Vhodná poloha na kojení je vzpřímený sed, výbornou pomůckou je polštář na kojení. Důležité je však i to, která poloha vyhovuje vašemu dítěti, takže se řiďte podle něj.

8) Pokud během kojení užíváte léky nebo výživové doplňky, ujistěte se, že je to během tohoto období bezpečné. Krém na zvětšení prsou a pilulky na zvětšení prsou Mamma Mia sice není vhodné užívat během těhotenství ani kojení. Mimo tohoto období jsou však jejich účinky ověřené a efekt potvrzen.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na zvětšení prsou MammaMia

    Pouze dnes: Využite slevový kupón -10%

    Pilulky na zvětšení prsou z extraktů z více rostlin speciálně vytvořeny na zvětšení objemu prsů a denní péči o prsa. Účinkuje na pozvednutí, zpevnění a zvětšení prsou.

  • Krém na zvětšení prsou MammaMia

    Krém pro větší, hezčí a zdravější prsa s extraktem z rostliny Pueraria Mirifica a dalších přírodních látek. Působí také jako prevence rakoviny prsu.

Čtěte víc

Blízke témy