Domů / / Povislá prsa po zhubnutí

Povislá prsa po zhubnutí

Poslední úprava 16.02.2022
Sdílet článek

Podařilo se vám zhubnout, jen abyste zjistili neočekávaný vedlejší účinek - Vaše prsa povadla více než dříve. Povislý tvar Vaše prsní tkáně má hodně co do činění s tvarem Vašich prsou. Poznání, jak a proč k tomu došlo Vám pomůže určit správnou volbu léčby.

Proč prsa ovísají?

Chcete-li pochopit, proč prsa povadnou, je důležité pochopit, jak jejich části ovlivňují jejich vzhled. Prsní tkáň se skládá ze tří vláken nebo proteinů. První z nich je tuk, který dává prsu jeho tvar a velikost. Mladší ženy mají méně tuku v prsní tkáni a více žláz. Tyto žlázy nebo lobule představují druhou složku. Tyto žlázy produkují mléko a zmenšují a rozšiřují se kvůli hormonům. V průběhu času se tyto žlázy sevřou, co prsní tkáň dělá hrubší. Finální složka je pojivová tkáň, která poskytuje podporu prsům.

Což zapříčiňuje ovísání prsou?

Hlavní složkou prsní tkáně, které se podílí na povadlých prsou potom, co jste zhubli, je pojivová tkáň. Představte si pojivovou tkáň jako gumičku. Když vážíte víc, gumička se natáhne. Po ztrátě hmotnosti, gumička se zmenší, ale bude více roztahaná. Z tohoto důvodu prsa neudržují svou pevnost.

Stav převislých prsou, které jsou ploché a / nebo prodloužené, se nazývá ptóza. V případě, že bradavka klesne pod prsní záhyb, je tento stav označován jako výrazně pokleslý objem prsu, který může nastat, pokud jste přišli o významné množství váhy.

Chirurgická náprava převislých prsou

Když se prsní tkáň začne prohýbat, je těžké získat zpět ztracenou tkáň pomocí životního stylu nebo domácími úpravami, jako je cvičení nebo aplikace krémů. V tomto případě, chirurgie může být jedinou možností, jak zlepšit tvar a / nebo objem. Operace může zahrnovat zvednutí prsou na snížení povadlé prsní tkáně. V závislosti na množství váhy, kterou jste ztratili, může lékař doporučit prsní implantáty, které obnovují objem prsu po ztrátě tuku.

Varování

Pokud si vyberete chirurgický zákrok na zvednutí převislých prsou kvůli zhubnutí, mějte na paměti, že gravitace se může v konečném důsledku projevit. Chirurgie je jen provizorní opatření „pozvednutí“ prsou, které opět reagují na gravitaci, protože kůže a vazivo se časem postupně roztáhnou. Pokračující nošení podpůrného oblečení, může pomoci snížit účinky gravitace.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

Čtěte víc