Domů / / Je slunce škodlivé pro vaše ne...

Je slunce škodlivé pro vaše nehty?

Poslední úprava 01.02.2018
Sdílet článek

Pokud jste nežili posledních 30 let v jeskyni, pravděpodobně víte, že vystavovat své tělo slunci bez ochrany může vyvolat dlouhodobé poškození kůže. I když nehty obsahují bílkovinu - zvanou keratin je důležité, abyste vaše nehty chránili před sluncem stejně jako zbytek vašeho těla.

Pokud použijete opalovací krém na ruce, pravděpodobně tak pokryjete i zranitelnou část blízko nehtů jako je kůžička kolem nehtu. Tato kůžička představuje základ vašeho nehtu a chrání nový růst, který vystupuje pod ní. Kultikuly jsou náchylné k vysychání stejně jako jiné části vaší pleti. Pokud je vaše kůžička příliš suchá může to mít vliv i na růst vašich nehtů. Záhyby nehtů, které jsou základnou pro vaše nehty jsou náchylné na slunce.

Pokud jste starší slunce vám může poškodit nehty vytvořením "bílých prstenů". Léčit to můžete nanesením laku na nehty, který vyplní dané prsteny. Bude trvat 4-6 měsíců, dokud tyto prsteny odrostou z nehtu úplně. Nový nehet vám naroste v průběhu roku od pokožky až ke špičce.

Pokud máte poškozené kůžičky od slunce kolem nehtů, máte větší pravděpodobnost, že dostanete houbovou nebo bakteriální infekci. Popraskaná kůže dostává do krevního oběhu bakterie. Infekce je obtížné léčit. Pokud máte zánět, pociťujete bolest, ztvrdnou vám nehty, nebo pociťuje jiné změny na nehtech, poraďte se s lékařem.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc