Domů / / 10 tipů jak vypadat mladší o 1...

10 tipů jak vypadat mladší o 10 let

Poslední úprava 07.09.2021
Sdílet článek

Narozeniny jsou pěkná věc, jen kdyby to neznamenalo, že jsme znovu o rok starší. U některých žen se však zdá, že se jich tento problém vůbec netýká. Vypadají už léta stejně, vlastně mnohem mladší, než ve skutečnosti.

Čas zastavit nedokážete, můžete však proces stárnutí zbrzdit. Můžete za brzdy dokonce zatáhnout až natolik, že můžete vypadat až o deset let mladší. Jak vypadat mladší? Vyzkoušejte těchto 10 tipů!

Najděte způsob jak se zbavit stresu

Velmi jednoduchý způsob jak sami sobě přidat na věku, je dělání věcí, které vás stresují. Stres spouští fyzické změny v těle, které podporují stárnutí. Kortizol začíná hromadně uvolňovat, a spouští všechny možné problémy. Pod očima se vám začínají objevovat tmavé kruhy, objevují se tmavé skvrny a vrásky, a vy vypadáte starší než ve skutečnosti.

Proto je jedním z velmi důležitých tipů jak vypadat mladší, najít způsob, jak se zbavit stresu. Identifikujte své spouštěče stresu. Co vám způsobuje největší stres, můžete se těch věcí a spouštěčů zbavit?

Ne každý si může kvůli rannímu stresu při dojíždění do práce dovolit dát výpověď nebo se přestěhovat blíže k práci ... Můžete si však zkusit vybrat dovolenou v kuse a dát si dlouhou přestávku.

Zjistěte tedy, co vás přivádí do zoufalství. Také zda a jak dokážete tyto záležitosti eliminovat.

Vyzkoušejte pár triků s vlasy

Řídnutí vlasů je běžným příznakem stárnutí, který zakryjete pouze těžko. Přesto existuje pár triků. Správný účes, správný střih. Hloubkové ošetření vlasů, které bojuje proti suchosti.

Pečlivě volte i barvu vlasů. Příliš vybledlé vlasy ztrácejí zlatavý podtón blond vlasů, který vám dopomáhá k vzhledu mladé a krásné ženy. Příliš tmavé vlasy, které se nehodí k vaší pleti, působí stejně nepřirozeně.

Jezte více tuku

Další dobrý tip jak vypadat mladší alespoň o deset let, je jíst více tuku. Hovoříme více tuku, protože pokud se trápíte kvůli stárnutí, rozhodli jste se pravděpodobně přísun tuku snížit. Tuk má špatnou reputaci ve světě zdraví a diet.

Hlavně omega-3 nenasycené mastné kyseliny, stejně jako ostatní dobré tuky, podporují lepší náladu. Zdravé tuky mají pozitivní přínos na pokožku, zmírňují zánět a odhalují jas vaší pokožky. Omega-3 můžete získat z ryb, například z lososa. Pokud nejíte ryby, dobrou alternativou jsou vlašské ořechy nebo výživové doplňky.

Vyhýbejte se mýdlu

Aby vaše pleť vypadala mladě a svěže, je dobrý nápad přestat používat běžné mýdlo. Proč? Protože mýdlo vysušuje starší kůži, takže vypadáte ještě starší než ve skutečnosti. Vyměňte ho za čistící přípravek, který bude k pokožce jemný, aniž ji zbavil vláhy. Pleti byste měli dodávat vláhu večer i během dne.

Cvičte

Žijeme sedavým způsobem života. Sedíme v práci, sedíme doma. Je proto důležité, abychom vstali ze židle a z gauče a trochu si zacvičili. Cvičení udrží vaše v činnosti, pomůže vám zhubnout, zlepší vám náladu. To vše vás dokáže zbavit několika let.

Jak vypadat mladší díky cvičení? Běhejte, plavte, jezděte na kole, tančete. Jděte ven a hýbejte se. Nepřestávejte s pohybem!

Dopřejte si více spánku

Důvod, proč vypadáte starší než ve skutečnosti, může být i nedostatek spánku. Někteří lidé sice tvrdí, že spánek je pro slabochy a že si prostě nemohou dovolit spát déle než 5 hodin. Ale nedostatek spánku si skutečně vybírá svou daň. Pokud tělo nespí, buňky a DNA se nedokáží opravit, alespoň ne tak, jak by potřebovali. Proto je skutečně potřeba dopřát si 7-8 hodin spánku za noc.

Pijte červené víno

Možná se vám to nezdá, že vám radíme pít alkohol, abyste vypadaly mladší. Ale ne jakýkoliv alkohol. Platí to pro červené víno. Dlouhé mládí zaručuje látka resveratrol, který víno obsahuje. Nachází se také v hroznové slupce. To také znamená, že byste mohly místo pití vína jíst hrozny.

Hlavní klady resveratrolu jsou ve snížení rizika rozvinutí chronických chorob souvisejících se stárnutím. Hlavně srdečních chorob.

Pijte zelený čaj

O něco nudnější než červené víno, je zelený čaj. Ale z čajů je nejvhodnější na to, jak vypadat mladší o takových 10 let. Nejenže snižuje riziko rozvinutí chronického onemocnění jako například rakovina. Snižuje také riziko rozvinutí Alzheimerovy choroby a může pomoci i při hubnutí.

Také chrání pleť před poškozením volnými radikály. Pokud vám zelený čaj nechutná, můžete si dát i ochucený zelený čaj. Jeho přínosy jsou stejné.

Pijte hodně vody

Možná už jste na tuto větu alergický, ale voda je pro lidské tělo skutečně velmi důležitá. Jak vypadat mladší díky vodě? Vaše pleť bude hydratovaná a svěží ... a hned vypadáte jako byste měli o pár let méně.

Jezte hodně ovoce

Jíte dostatek ovoce? Pokud ne, je nejvyšší čas začít. Pro vaše tělo je dobré každé ovoce. Pokud ale jde o stárnutí, je nejlepší volbou ovoce bohaté na vitamín C. Například pomeranče. Pomeranče jsou dobrým zdrojem karotenoidů. Chrání pleť, udržují mladistvý vzhled, zmírňují vrásky a jemné linie. Další ovoce proti stárnutí jsou jahody a granátová jablka.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc