Domů / / / / Užitečné tipy, jak vypadat mla...

Užitečné tipy, jak vypadat mladší

Poslední úprava 11.07.2017
Sdílet článek

Malé změny ve výběru mejkapu a šatů vám mohou skutečně ubrat několik let. Není třeba utrácet kopec peněz, abyste dostávali komplimenty za svůj nový a svěžejší vzhled.

Pečlivě volte barvu vlasů

Neexperimentujte s extrémními módními výstřelky. Příliš vybledlé vlasy ztrácejí zlatavý podtón blond vlasů, který vám dopomáhá k vzhledu mladé a krásné ženy. Příliš tmavé vlasy, které se nehodí k vaší pleti, působí stejně nepřirozeně.

Rozjasněte tvář pomocí korektoru

Korektor nemusíte používat pouze na kruhy pod očima. Opatrně ho naneste na vnitřní i vnější koutky oka, i na vnější stranu nozder či na okraje rtů. Jde o trik, který používají vizážisté a filmoví maskéři. Přísahají, že vám určitě uberou několik let.

Vyhýbejte se mejkapu v prášku

"Suchý" make-up vás dělá starší a vysušuje pleť. S přibývajícími léty pleť tvoří méně tuku, proto je důležité používat hydratující make-up. Začněte také používat barevné hydratační krémy s rozjasňujícím účinkem. I bronzery a tvářenky by měli mít krémovou konzistenci. Vaše tvář bude krásně zářit.

Volte ty správné kalhotky

Nejen líčka na tváři s přibývajícím věkem klesají. Podobný osud má i váš zadek, jak stárneme, ztrácí svoji pevnost a pružnost. Snadno to však můžete zakamuflovat těmi správnými kalhotkami. Volte takové, které obsahují nejméně 2% elastinu. Pokud mají kalhotky více než 98% bavlny, snadno se natáhnou, takže nemohou dostatečně "nadzvednout" váš zadek.

Zazařte pomocí vlasů

Roky barvení a chemického ošetřování může vaše vlasy velmi vysušit, takže působí jako bez života. Nahraďte jas leskem na vlasy nebo použijte sérum na denní péči o vlasy.

Najděte podprsenku, která vám sedne

Nezaměřujte se pouze na číslo a písmeno na štítku. Dobrá podprsenka má nadzvednout prsa, narovnat záda, budete tak působit štíhlejší.

"Zesvětlete" své rty

Faktem je, že i ty nejšťavnatější rty s přibývajícím věkem ztrácejí na objemu. Tmavé a matné rtěnky to pouze zvýrazňují. Proto volte světlejší odstíny a lesky. Čím jste starší, tím by měly být hustší.

"Nadzvedněte" své oči

Abyste zkorigovaly pokleslé víčka, zkuste trik maskérů a vizážistů. Na kraj řas naneste světlejší oční stíny, na oblouk pod obočím naneste tmavé stíny. Řasenku na spodní řasy už nedávejte.

Zvýrazněte si líčka

S přibývajícím věkem vidno "únavu materiálu" i na tvářích. Abyste to vylepšili alespoň vizuálně, můžete je zvýraznit světlejší barvou či makeupem.

Osvěžte a okořeňte svůj styl něčím neočekávaným

Do svého osvědčeného stylu doplňte vždy něco neočekávaného. Například zajímavou brož, pokud se chystáte do práce. Nebo si dejte klasické sako, pokud máte na sobě něco výstřední. Ukážete tak otevřenost vůči různých vlivům, které působí mladistvě.

Jak zvýraznit a vyplnit malé rty

Vykreslete je tužkou v barvě vašich rtů. Nepřekračujte přirozené okraje rtů. Poté naneste rtěnku se světlejším odstínem. Vyhněte se tmavé tužce!

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc