Domů / / / / Péče o vlasy a padání vlasů u...

Péče o vlasy a padání vlasů u starších žen

Poslední úprava 04.06.2020
Sdílet článek

Má péče o vlasy a způsob ošetřování vlasů v mládí vliv na padání vlasů u starších žen? Ať už jde o příliš těsné účesy a zapínání vlasů do tuhých gumiček, fénování nebo spaní s mokrými vlasy?

Vážné poškození folikulů, které může vyústit až do padání vlasů u starších žen, si můžete přivodit přílišným používáním chemických pomůcek a ošetření vlasů - ať už trvalá, zesvětlování vlasů, chemické rovnání vlasů a podobně. Riziko, které vám hrozí při příliš upjatých a utažených účesech či fénování, je poškození vlasu do té míry, že se vlas zlomí. Takové poškození vlasů se ale týká pouze části porostu nad vlasovou pokožkou. Samotné padání vlasů u starších žen (či v kterémkoliv jiném věku), je výsledkem poškození nebo změn, které se dějí pod samotnou vlasovou pokožkou.

Padání vlasů (nejen u starších žen) je obvykle způsobeno genetickými faktory, dlouhotrvajícím onemocněním, reakcí na léky, nesprávnou výživou či hormonální nerovnováhou. Fyzické poškození vlasů je pouze zřídkakdy příčinou pro vypadávání vlasů ve stáří.

Někdy se říká, že i nošení čepice může za vypadávání vlasů. Toto tvrzení mohou vyvrátit mnozí sourozenci (chlapci), kdy jeden šiltačku nikdy nenosil a přesto mu vlasy vypadaly, druhý ji nosil dennodenně a má stále hustou hřívu. Pravdou však je, že například přílišný tah vyvíjený na vlasy při upjatých účesech může vlasy na přední straně hlavy doslova vytáhnout z kořínků (viz také trakční alopecie). Při mokrých vlasech, kdy jsou vlasy nejvíce zranitelné, zase hrozí, že si je můžete výrazněji poškodit třením o polštář, než kdybyste šli spát s vlasy vysušenými. Proto je správná péče o vlasy určitě na místě již v mladém věku.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy