Domů / / 8 detoxikačních přísad, které...

8 detoxikačních přísad, které stačí přidat do vody

Poslední úprava 03.02.2023
Sdílet článek

Účelem detoxu je odstranit toxické látky z těla, zejména z jater. Pořádný detox může vést k různým výsledkům, od úbytku hmotnosti po čistší pleť. Pro alkalizující vlastnosti a okamžité močopudné účinky se doporučuje každé ráno vypít teplou vodu s limetkou nebo citronem. Správný detox vám dokáže pomoci se záněty, kožními problémy a změnami nálad. Zde je 8 skvělých a běžných detoxikačních surovin, které dělají zázraky.

Citron

Z nejlepších a nejvýkonnějších pročišťujících prostředků můžeme citronovou vodu zařadit na první místo. Citronová voda podporuje trávení, imunitní systém, odstraňuje zápach z úst, oživuje pleť a pomáhá s hubnutím. Ponořte do vody polovinu citronu nebo několik nakrájených citronových plátků.

Zázvor

Toto koření je plné vitamínů a pomáhá v boji proti závažným zdravotním problémům, jako je reflux či srdeční onemocnění. Převařte nakrájený zázvor v teplé vodě nebo prostě přidejte lžíci práškového zázvoru do sklenice pro povzbuzení energie a hloubkovou očistu.

Kurkuma

Tento antioxidant, antivirotikum, antibakteriální látka, antimykotikum a protizánětlivé koření smíšené s teplou vodou je prokázáno jako výkonné tonikum. Tato pálivá rostlinka dokonce i ve formě prášku je plná vitaminu C, E a K, které omladí vaši pleť.

Červená paprika

Toto koření má překvapivě vysoký obsah živin a je nízkokalorické, co ho dělá skvělým přídavkem do každé diety. Kapsaicin (který způsobuje, že je koření pálivé) v červené paprice pomáhá se spalováním tuků zatímco snižuje chuť k jídlu. Červená paprika je také účinná v detoxikaci vašich plic. Přidejte trochu papriky do (citrónové) vody.

Zelený čaj

Pokud ostrá červená paprika není váš šálek kávy, zkuste tento cenný a oblíbený nápoj. Zelený čaj podporuje mozek a zdraví ústní dutiny, udržuje silné kosti a je známý pro jeho schopnosti zpomalit stárnutí. Navíc pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, takže si klidně sedněte a dopřejte si jednu nebo dva šálky.

Jablečný ocet

Co nevoní příliš dobře a nechutná o nic lépe, ale přesto dělá divy? Přece jablečný ocet. Jablečný ocet je nejlepším pomocníkem při detoxu společně s jeho množstvím enzymů, minerálů a aminokyselinami. Je pro vás dobrý v každém směru včetně vašich úst. Jablečný ocet bělí zuby a zabíjí bakterie v ústech a dásních. Jedna čajová lžička na 2dcl vody je dostatek na to, abyste mohli vidět účinek.

Bentonitový jíl

Bentonitový jíl je starověkým detoxem, který léčí i v našem nitru. Při kontaktu s vodou vytváří elektrický náboj, který mu umožňuje absorpci toxinů. Je proslulý pro jeho schopnosti vyléčit zažívací potíže a vypořádat se s pletí a alergiemi, zatímco vyživuje tělo minerály a posiluje probiotiky. Připravte si váš jílový detox den předem, přidáním jedné lžičky jílu do větší sklenice a nechte stát přes noc.

Chlorela

Známá jako superpotravina plná živin, chlorela je bohatá na chlorofyl, který můžeme také najít v zelené listové zelenině. Je natolik účinná, že nejen odstraňuje rtuť, ale i těžké toxické kovy. To pomáhá k podpoře růstu a úpravy tkání těla. Chlorela je dostupná ve formě tabletek nebo i v práškové formě. Kvůli její potenci je doporučeno začít s malou dávkou a dávku zvyšovat podle reakce vašeho těla.

Detoxikace těla nemusí být složitá nebo přísná. Existuje spousta dalších jednoduchých detoxikačních možností, jak je pití teplé vody nebo používání sauny. Nejen výživa může vést k detoxikaci těla, ale i určité potraviny, které urychlují eliminaci toxinů. Zkuste antioxidační byliny jako je petržel, oregano a potraviny bohaté na vlákninu jako jsou ořechy, lněná semínka, fazole či čočka.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy