Domů / / Látkové masky na obličej. Dopř...

Látkové masky na obličej. Dopřejte vaší pleti, aby dosáhla nirvánu

Poslední úprava 23.08.2023
Sdílet článek

Přestože mohou látkové masky na obličej vypadat trochu divně, tímto rychlým a jednoduchým ošetřením pleti z Koreji se západní svět rychle stává přímo posedlý. I ty z vás, které takovýto typ ošetření pleti ještě neznáte, se na látkových maskách na obličej jistě stanete rychle závislými. Lépe řečeno, budete závislé na tom úžasném pocitu ze své pleti, z toho, jaká bude na dotek i na pocit ihned po aplikaci. Obzvláště, když přichází chladná a suchá zimní sezóna.

Tyto tenké látkové pláty na obličej jsou naplněné různou kombinací všelijakých výtažků a vitamínů. Ty jsou zodpovědné za hydrataci, rozjasnění a dokonce snížení vzniku vrásek. Látkové masky na obličej (sheet masks) jsou jedinečné v tom, že dovolí pokožce absorbovat obsažené výtažky a uzamknout v sobě vlhkost získanou z masky.

Každý typ pleti může z hydratační látkové masky pouze získat. Dokonce i pokud máte mastnou pokožku. Hydratování je vlastně navýšení obsahu vody v pokožce, ta pak přispívá k celkovému rozzáření vzhledu.

Zde je návod pro ty z vás, kdo chtějí zařadit látkové masky na obličej do svého režimu péče o pleť.

  1. Obličej si omyjte vodou a jemným pleťovým mlékem či jiným přípravkem na čištění pleti.
  2. Použijte přípravek na tonizaci (tento pročistí pleť do hloubky, takže bude schopná absorbovat výživné látky z látkové masky na obličej. Pokud nemáte přípravek na tonizaci pleti, nevadí. Vaše pokožka přesto z pleťové masky získá všechny její živiny).
  3. Sáček s maskou otevřte na vrchu a vyjměte masku. Nezapomínejte, že maska bude nasáklá tekutinou, mějte proto po ruce ručník na utření kapek.
  4. Masku rozložte a dejte si ji na obličej, díry na oči, nos a ústa správně zarovnejte.
  5. Esenci, která zůstala v sáčku, případně na masce, můžete použít na krk, ramena a ruce. Jedná se vlastně o pleťové sérum a všechny tyto výtažky jsou pro pleť dobré, byla by škoda plýtvat nimi.
  6. Masku mějte na tváři 20 až 30 minut. Mezitím si klidně zdřímněte, přečtěte si knihu, nebo jen tak seďte a odpočívejte.
  7. Po uplynutí doby aplikace masku jednoduše sloupněte a zahoďte. Pokožku si prohlédněte v zrcadle. Měla by být zářivější a napjatější, záleží na roztoku, ve kterém byla namočená. Pleti se můžete rovnou dotknout. Měla by být sametově hladká a jemná.
  8. Zbytky esence není vůbec potřeba z tváře smýt, protože jsou pro vaši pokožku dobré! Můžete klidně usnout s vědomím, že jste své pleti dopřáli opravdu kvalitní ošetření. Pokud jste masku aplikovali ráno, nezapomeňte přidat ještě vrstvu krému.

Kdy masku využijete, záleží pouze na vaší pleti a vašem životním stylu. Nemusíte ji aplikovat každý den, pouze pokud by vaše pleť potřebovala intenzivní víkendový režim. Běžně stačí použít masku jednou týdně. Pokud vaše pleť nepotřebuje až tolik pozornosti, bude stačit aplikace látkové masky dokonce jen jednou měsíčně. Pokud jde o nejvhodnější dobu použití, je to většinou večer. A to i tehdy, pokud máte nějaký večerní program, kde chcete zazářit. Pokud ale máte více času ráno, klidně si dejte masku ještě před odchodem do práce či do školy.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc