Výběr vhodné paruky - jaký účes a barva?

Poslední úprava 20.06.2023
Sdílet článek

Lidé jsou často zmateni, když jde o rozhodování, kterou paruku si vybrat. Není to jen o tom, zda je paruka vyrobena ze syntetických vláken nebo lidských vlasů. Je to také o výběru účesu paruky a její barvě. Nákup paruky je jako nákup bot: líbí se vám všechny. Ale můžete si je koupit všechny? Jistě, můžete ale soustřeďte se na realitu. Kupte jen to, co potřebujete a to, co nejvíce vyhovuje vašemu onemocnění.

Jaký účes paruky si vybrat?

Pokud jde o účesy paruk, opravdu to záleží na vašem osobním vkusu. Je možné najít paruku, která vypadá podobně jako váš momentální účes nebo využijete tuto příležitost a vyzkoušejte nový účes. V každém případě je třeba zdůraznit, že pokud se stále léčíte, bude nejlepší zvolit si krátkou a jednoduchou paruku.

Dlouhé vlasy jsou nepříjemné, pokud se musíte hodně pohybovat. Kromě toho budete muset trávit spoustu času její údržbou.

Co byste měli zvážit před tím, než si vyberete účes paruky:

  • Pokud se léčíte, obzvláště na rakovinu, lze očekávat, že zhubnete a ztratíte lesk z obličeje. Kratší účes může přidat obličeji plnost, protože zdůrazňuje charakteristické rysy obličeje.
  • Vždy se poraďte se svým kadeřníkem před tím, než se rozhodnete, který účes paruky si vybrat. Měl by vědět, co vám nejlépe vyhovuje.
  • Chcete-li něco extravagantnějšího, jako například kudrnaté vlasy nebo jiný módní design, pak zvažte koupi druhé paruky. Bude to pro vás mnohem jednodušší, protože vlasy nebudete muset pokaždé znovu upravovat.

Výběr barvy pro paruku

Ať už chcete, aby paruka odpovídala vaší vlastní barvě vlasů nebo zvažujete něco jiného, pokud podstupujete léčbu, vždy zvolte o trochu světlejší odstín. To vám pomůže vyvážit změny barvy pleti (obvykle na o něco světlejší odstín), ke kterému obvykle dojde během chemoterapie. I tak chcete něco jiného? Áno, jsou to vaše vlasy, jen si vyberte o něco světlejší odstín. Se světlejším odstínem vaše tvář zazáří více než u tmavých vlasů, protože světlejší odstín bude splývat s vaší barvou pokožky.

Dobrý způsob jak si vybrat paruku, je prohlédnout si ji na slunci. Přirozené světlo dodá barvě paruky hloubku, takže budete mít lepší představu o tom jak opravdu vypadá.

Toužíte občas po změně?

Kromě každodenního používání paruky si možná budete chtít jednou za čas dát něco jednoduššího na nošení. K dispozici je mnoho pokrývek hlavy jako například čepice a čelenky, které v sobě mají:

  • boční vlasy
  • kudrlinky
  • copy
  • ofinu

Tyto pokrývky hlavy jsou docela populární mezi lidmi, kteří nosí paruky, protože jsou jednodušší na nošení a také stylové. Kromě toho, můžete takto prodloužit životnost své paruky, protože ji nebudete používat každý den.

Výběr vhodné paruky - jaký účes a barva? Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc

Blízke témy