Domů / / Ginkgo biloba a erekce

Ginkgo biloba a erekce

Poslední úprava 16.07.2021
Sdílet článek

Ginkgo biloba zmírňuje oxidativní stres

Oxidativní stres (oxidační stres) je nerovnováha mezi volnými radikály ve vašem těle a schopností těla vyrovnat se s nimi.

Trochu informací z pozadí:

Volné radikály jsou molekuly kyslíku, na které nejsou napojeny žádné elektrony. Takto putují a nabírají elektrony odjinud, například z DNA a proteinových molekul, tím se ale tyto molekuly destabilizují, obvykle v jejich neprospěch.

Například, oxidativní stres koreluje s takovými věcmi jako je Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba.

Bylo však zjištěno, že ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) snižuje množství volných radikálů v buňkách, čímž samozřejmě zmírňuje i oxidativní stres.

A protože oxidativní stres se spojuje s erektilní dysfunkcí, jeho zmírněním snížíte i penilní oxidativní stres. Nemluvě o snížení rizika některých velmi nepříjemných kognitivních poruch.

Ginkgo zvyšuje množství buněk hladké svaloviny

Čím více buněk hladké svaloviny máte, tím jsou lepší i vaše erekce. A ginkgo vám s tím může pomoci.

Vědci v rámci jedné studie zkoumali, jaký vliv má ginkgo na krysy, kterým uměle navodili erektilní dysfunkci. V rámci testů rozdělili 43 potkanů do čtyř skupin a dávali jim různá množství jinanu - buď žádné, nízké, střední nebo vysoké dávky.

Podle závěrů vědců došlo k výraznému zlepšení erektilní dysfunkce ve skupině s vysokým dávkováním ve srovnání se skupinou, která ginkgo nedostávala. Dvě střední skupiny reagovaly v souladu s tím, kolik množství jinanu dostávali.

Studie zároveň zjistila, že u krys, které dostávaly nejvíce ginkgo biloba, docházelo k lepšímu vývoji hladké svaloviny v tepnách, které vedly k penisům. Tím se usnadnil průtok krve, a následně i ztopoření penisu.

Studie také zjistila, že syntéza oxidu dusnatého se zlepšila ve skupině s vysokou dávkou ginko biloba, což je zjištění, ke kterému došli odborníci i v jiných výzkumech.

Ginkgo biloba vyvolává expresi endoteliální syntázy oxidu dusnatého (eNOS)

Jak bylo zmíněno, jinan zlepšuje erekci vytvořením příznivých podmínek syntézy oxidu dusnatého. Tím se zvyšuje tvorba oxidu dusnatého, proto je snazší dosáhnout erekce, a to kvůli klíčové roli oxidu dusnatého při erekci.

Jiná studie sledovala 32 krys, kterým podávali ginkgo a výsledky porovnávali s kontrolní skupinou. Vědci zjistili, že hladiny oxidu dusnatého (NO) a syntázy oxidu dusnatého se zvýšily v závislosti na výše dávky gingka biloba, kterou krysy dostávali.

Také zjistili, že toto navýšení se s postupem času zlepšovalo, přičemž nejvyšší hladiny NO zaznamenali na sedmý den. Právě proto byste měli zkoušet ginkgo biloba alespoň týden a až pak vyvozovat závěry.

Jiná studie zjistila, že ginkgo biloba zlepšilo aktivaci faktoru KLF2 (Krüppel-like Factor 2). KLF2 má ochranné účinky na cévy a současně přispívá k další tvorbě syntázy oxidu dusnatého, což v konečném důsledku znamená lepší, pevnější erekci.

Jako pozitivní přidané hodnoty lze uvést fakt, který vzpomínají obě studie: tvorba KLF2 i NO podporuje celkové kardiovaskulární zdraví.

Znamená to, že pokud začnete užívat ginkgo biloba, začnete se začarovaným kruhem, ovšem v dobrém slova smyslu. Tvorba oxidu dusnatého se zlepší a zdravější bude i vaše srdce. Obě z těchto skutečností usnadňují dosažení erekce.

Ginkgo biloba může zlepšit sexuální poruchy vyvolané SSRI léky

Ginkgo dokáže pomoci i se sexuálními problémy, které jsou způsobeny užíváním antidepresiv, resp. léků ze skupiny SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, Selective Serotonin Reutake Inhibitors).

Jedna studie, v níž odborníci sledovali 30 mužů s PSSD - tedy sexuální dysfunkci po užívání SSRI, udává, že až 74% mužů pomohlo jinan vyřešit jejich problém. Toto číslo bylo u žen dokonce ještě vyšší, až 91%.

K dispozici jsou však i jiné výsledky. V jiné studii podávali ginkgo šesti mužům a šesti ženám s PSSD, výsledky porovnávali s placebo skupinou. Během 12 týdnů nenalezli žádný výrazný rozdíl ani u jednoho pohlaví. A přestože jsou tato čísla nižší, ve skutečnosti dostávali více ginkgo biloba než lidé v předešlém výzkumu (240 mg versus maximální dávka 120 mg).

Je tedy jasné, že je ginkgo biloba vynikající přípravek na zlepšení erekce, odborníci se zatím neshodli, zda dokáže skutečně vyléčit i erektilní dysfunkci vyvolanou SSRI.

Není však na škodu vyzkoušet 120 mg dávku (podle údajů z úspěšné studie), pokud jste absolvovali léčbu SSRI a máte vztah bez sexu.

Ginkgo biloba na erekci - závěrečné shrnutí

Ginkgo biloba lze doporučit proto, že podobně jako většina přírodních výživových doplňků neslouží v těle na "opravu" pouze jednoho problému (na rozdíl od většiny léků).

Ginkgo spíše zlepšuje několik klíčových biologických funkcí, které jsou potřebné k tomu, abyste dosáhli správnou erekci. Je možné, že při pravidelném užívání budou vaše erekce silnější a pevnější, váš kardiovaskulární systém zdravější. A nesmíme zapomenout na častější ranní erekce. A to už zní nadějně.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc