Domů / / / Bramborová maska na obličej -...

Bramborová maska na obličej - 7 různých způsobů využití brambor v péči o pleť

Poslední úprava 04.01.2022
Sdílet článek

Jedním z přírodních darů vhodných na péči o pleť je i skromný brambor, jeden z nejchytřejších a zároveň nejpodceňovanějších triků na pleť. Brambory jsou snadno dostupné všude a po celý rok, a můžete je také získat ve vaší zahradě. Pozitivní účinky tohoto kosmetického přípravku, který nám dává příroda, jsou neocenitelné! Můžete je nakrájet, nastrouhat nebo odšťavnit, brambory jsou prospěšné v každém případě. Jsou nejen skvělé pro vaše zdraví, ale také pro vaši pokožku. Podívejte se, jak:

Brambory na tmavé kruhy pod očima

Mnozí z nás o tom slyšeli. Brambory jsou známé tím, že pomáhají zmírnit tmavé kruhy pod očima. Brambory můžete nakrájet na plátky a aplikovat je pod oči. Můžete také použít bramborovou šťávu a jemně aplikovat kolem očí na místa, kde máte tmavé kruhy. Obě metody jsou účinné, ale netlačte brambory přes kůži příliš silně. Pro nejlepší účinek opakujte tento postup každý večer před spaním. Pravidelným používáním dosáhnete požadovaného výsledku.

Bramborová maska na obličej jako peeling na obličej

Ano, může se vám to zdá být překvapivé, ale brambory jsou také používány jako peeling. Nastrouhejte jeden brambor (ne na příliš jemné kousky) a smíchejte s citronovou šťávou. Použijte směs jako peelingovou masku. Můžete nechat na obličeji působit po dobu 15 až 20 minut. Mírně promíchejte a opláchněte vlažnou vodou. Tato směs pomáhá exfoliovat pokožku bez nežádoucí bolesti a podráždění, ke kterým dochází při použití jiných exfoliačních produktů.

Bramborová maska na oteklé oči

Trápí vás každé ráno nepěkně oteklé oči? Brambory jsou stejně účinné jako okurky pro oteklé oči. Vše, co potřebujete udělat, je nakrájet brambory na plátky a nechat přes noc v chladničce. Následujícího rána aplikujte plátky na očí po dobu 10 minut. Pravidelným používáním zmírníte ranní otoky kolem očí.

Bramborová maska na obličej a tonizaci pleti

Bramborová šťáva je přírodní tonizační roztok pro lidi, kteří chtějí krásnou pleť. Tento tonizující přípravek může být klidně součástí večerní péče o pleť. Postup už určitě znáte, umyjte si obličej, exfoliujte, opláchněte, aplikujte toner a použijte zvlhčovač. Bramborová šťáva může pomoci tonizovat pokožku bez vedlejších účinků. Pokud jste příliš líní na dodržení postupu, jednoduše nařezte brambor a aplikujte ho na obličej po jeho omytí. Na rozdíl od jiných tonerů toto řešení není směs různých chemikálií, naopak je to pravděpodobně ten nejbezpečnější toner pro kůži.

Bramborová maska na obličej na zesvětlení pokožky

O tomto není třeba více mluvit, protože víme, že brambory mohou pomoci odstranit tmavé kruhy pod očima a pleť příjemně tonizují. Brambory mohou být také aplikovány na krk, ramena, ruce, nohy a chodidla. Pro lepší aplikaci můžete kombinovat s tvarohem, což také pomůže zlepšit zesvětlující účinek. Neoplachujte si obličej okamžitě, ale nechte ho na kůži po dobu nejméně 15 minut. Účinek sa dostaví ještě před tím, než by ste čekali.

Brambor na spálení pokožky od slunce

Nemůžete vinit slunce, že svítí příliš ostře, ani nemůžete zůstat doma po celou dobu. Nemusíte se obávat! Příroda nám darovala výbornou kořenovou zeleninu, která pomáhá se spálením od slunce. Na postižených oblastech můžete po okamžitou úlevu použít bramborovou šťávu nebo brambory nastrouhat. Nejlepší účinek získáte, pokud používáte brambory na spálenou pokožku těsně po vystavení slunci. Uklidňující účinek vám pomůže ochlazovat spálené oblasti a zabránit ztmavnutí pokožky.

Bramborová maska na obličej na akné

Bramborová šťáva je považována za jedno z nejlepších přírodních řešení pro akné. Odšťavte šťávu z jednoho bramboru a aplikujte přímo na postižené oblasti. Pro dosažení nejlepších výsledků naneste šťávu na pokožku nejméně dvakrát denně. Nemůžete však očekávat okamžitý výsledek, ale s pravidelným užíváním po dobu 1 až 2 měsíců si všimnete pozitivního účinku při odstraňování jizev po akné. Postupujte podle tohoto postupu, abyste se zbavili a zamezili vzniku jizev po akné.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Sérum na pleť - vitamín C

    Antioxidační a zesvětlující sérum s vitamínem C brání předčasnému stárnutí buněk, rozzařuje a zesvětluje pleť

Čtěte víc