Domů / / / Zesvětlení vlasů citrónem

Zesvětlení vlasů citrónem

Poslední úprava 20.11.2017
Sdílet článek

Chcete si obarvit vlasy, ale máte obavy z obsažených chemických látek a možného poškození, které mohou způsobit? Nuže, jsou i jiné možnosti jak si obarvit či spíše zesvětlit vlasy. Citron patří mezi nejúčinnější prostředky, pokud jde o zesvětlení vlasů.

1) Připravte si barvu na vlasy

Pro přípravu "barvy" potřebujete několik citronů. Záleží, zda chcete zesvětlit všechny vlasy nebo jen prosvětlit některé prameny. Citron ještě v celku poválejte po stole, mírně přitlačte. Je to běžný trik jak dostat z citrusového ovoce co nejvíce šťávy.

2) Naneste na vlasy

Citrony rozkrájejte na půlky. Převařte šálek vody. Horkou vodu a čerstvě vymačkanou citrónovou šťávu smíchejte. Poměr vody a šťávy by měl být jedna k jedné. Pokud máte spíše suché vlasy, může je tato směs učinit ještě krepovatejšími. V takovém případě do směsi přimíchejte i stejný díl pomerančové šťávy. Je sice také kyselá, ale vždy méně než šťáva z citronu. Pokud máte suché vlasy, můžete do směsi přidat trošku kondicionéru a řádně ji vyšlehat.

3) Vpusťte do vlasů zlatavé slunce

Směs vlijte do nádobky s rozprašovačem, nasprejujte si jí všechny vlasy. Pak se pročešte hřebenem s širokými zuby. Pokud chcete pouze prosvětlit některé prameny vlasů, namočte proužek gázy do citrónové směsi a přejděte ním pouze po vybraných pramenech. Je možné, že budete potřebovat několik vrstev a opakování, dokud dosáhnete požadovaný kontrast. Mějte po ruce i pár sponek, abyste si zesvětlovaný pramen mohli přichytit.

4) Jak zesvětlení vlasů citrónem ukončit

Je třeba, abyste se přesunuli na přímé slunce, a to alespoň na hodinu. Teprve tehdy se stane změna barvy viditelnou. Vyberte si proto vhodné místo a nastavte své vlasy slunci. Jelikož budete na slunci dost dlouho, nezapomeňte na opalovací krém. Natřete si obličej i krk a samozřejmě všechny odhalené části těla. Po hodině si směs na zesvětlení vlasů citronem znovu naneste na vlasy a na slunci zůstaňte dalších 30 minut.

5) Přírodní látky, které můžete do směsi přidat

Pro ukončení celého procesu zesvětlení vlasů si umyjte hlavu, když se barva usadí. Vlasům potom poskytněte hloubkové ošetření kondicionérem. Je to nutné, protože citronová šťáva drasticky snižuje pH vlasů. Kvůli tomu pak vlasy rychleji vysychají. Pokud chcete, aby nové rozjasněné vlasy působily hladce a hedvábně, je hloubkové ošetření nezbytné.

Jsou různé přídatné látky, které můžete přidat do přípravku na rozjasnění vlasů a takto jeho účinek ještě zvýraznit. Vlasy budou měkčí a hladší.

Kasia sennová

Vypadá jako skořice, ale má jinou chuť a jemně zlatavou barvu. Rozdrťte ji na prášek a smíchejte s citronovou šťávou, aby vaše vlasy získali zlatavý nádech.

Heřmánkový čaj

Vyluhujte čaj v horké vodě, pak přidejte citrónovou šťávu. Získáte tak pěkný zlatistý nádech na zesvětlených pramenech.

Skořice

Skořice pomáhá dodat hnědavý a zlatistý nádech vlasům. Dobře působí při tmavých vlasech.

Med

Samotný med pomáhá ošetřit vlasy a zmírnit jejich krepovitost.

Když už teď víte jak barvit vlasy s pomocí citronové šťávy, můžete začít. Získáte hebké, zdravé vlasy plné objemu a slunce. Neodolatená však můžete být i tehdy, pokud se vás již týkají první šediny ve vlasech.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Vitamíny proti šedivění vlasů

  • Kombinace vitamínů zaměřených na zastavení šedivění vlasů

  Lék na předpis? : Ne

 • 3 Omega rybí olej pilulky

  • Přírodní přípravek s obsahem Omega 3 kyselin
  • Pomáhá odstranit inflamace - zánět, svědění

  Lék na předpis? : Ne

 • Bio panenský kokosový olej

  Jedinečný zdroj mastných kyselin s množstvím příznivých účinků na organismus. Také podporuje zdravý vzhled pokožky, zlepšuje kvalitu vlasů a udržuje zdraví srdce a mozku.

Čtěte víc

Blízke témy