Domů / / Jak správně pečovat o šedivé v...

Jak správně pečovat o šedivé vlasy

Poslední úprava 02.07.2020
Sdílet článek

Mnohé ženy, ale i muži, dělají pro zachování mladistvého vzhledu pleti a těla skutečně mnoho. Nemusíte se však vůbec obávat, že by právě šedivé vlasy způsobily, že budete najednou působit staře. Obavy pramení z představy, že šedivé vlasy nebudou ladit s barvou očí či tónem pleti. Ve skutečnosti to tak ale vůbec nemusí být.

I předtím, než spatříte první šediny, dokážete odhadnout, jaké budou vaše vlasy - jestli bílé, stříbrné či šedé... Odstín šedé vám pomohou předpovědět fotky z dětství. Černé vlasy se mění na ocelově šedou, červené a hnědé mají zlatavé podtóny smíšené se stříbrnou. Blond vlasy z dětství se zvyknou změnit na bílou.

Tipy jak šedivět s noblesou

1) Postupný přechod na šedivé vlasy

Pokud si vlasy barvíte, může být změna na šedivé vlasy ošemetná. Můžete si vždy dobarvovat kořínky, kdy překryjete až 75% šedin. A když už budete na změnu připraveni, necháte barvu z vlasů postupně vymýt. Tento proces může trvat i 28 šamponování.

Druhou a lepší možností, pokud teprve šedivíte, je barvení jen některých pramenů vlasů, melír. Pokud již máte šedivých okolo 70% vlasů, můžete s barvením přestat úplně a nebudete vypadat neupraveně.

2) Šedivým vlasům dodejte lesk

Šedivé vlasy jsou obvykle sušší než vlasy s pigmentem. Proto mají tendenci krepovatět, nechtěně se cuchají, velmi snadno mohou působit mdle a matně. Jak tedy nepoddajné šediny uhladit a dodat jim lesk?

  • Používejte správný šampon na šedivé vlasy. Šampony a kondicionéry s nádechem do modra / fialova používejte pouze jednou nebo dvakrát do měsíce, jinak by vlasy mohly chytit nafialovělý odstín. Šedivé vlasy mohou někdy působit žlutavě, v tomto případě je vhodné použít na ně párkrát do měsíce šampon, který jim dodá stříbřitý nádech. (Právě zmíněný šampon s fialkovým tónem pomáhá odstranit zažloutlý nádech na vlasech - ale pozor, abyste to nepřehnali.) Šedivé vlasy jsou totiž porézní, proto do nich vše mnohem jednodušeji proniká - barva, kouř, chemické látky i znečištění.
  • Nezanedbávejte střih vlasů. Dopřejte si moderní účes s čistými liniemi. Kadeřník by při stříhání neměl používat žiletku, snadno totiž rozestrapká konečky a účes by působil neupraveně. Ať už bude váš účes jakýkoliv, měli byste si ho nechat obnovit každých 6 až 8 týdnů. Protože šedivé vlasy působí neupraveně, pokud je pravidelně nepodstřihujete.
  • Chraňte si vlasy, které máte. Znečištění z životního prostředí či UV světlo ovlivňuje vlasy negativně. Ať už s pigmentem nebo bez, tedy šedivé, zůstanou vlasy často matné a nevýrazné. Proto je vhodné používat hydratační šampon a kondicionér, pokud navíc dokáže vlasy chránit před UV, je to jen plus.
  • Zacházejte s vlasy jemně. Nepoužívejte těžké pomády, vosky ani olejové séra. Překryjí totiž vlasy a hlavně šediny po nich působí jakoby zaprášené.
  • Přidejte vlasům na objemu. S přibývajícím věkem vlasy řídnou a jednotlivé prameny se ztenčují. Proto jim třeba někdy pomoci.

3) Noste oblečení a používejte make-up, který lichotí šedivé

Podtrhněte krásu vlasů tím správným oděvem a makeupem a komplimenty se jen pohrnou. Pokud vidíte atraktivní ženu se šedivými vlasy, je obvykle oděná v barvách dřevěného uhlí a stříbra. Takto jsou její šedivé vlasy ještě okouzlujícejší, jejich barva výraznější. Samozřejmě, nemusíte překopat celý šatník a omezit ho jen na tyto odstíny. Je však dobré vědět, že šedivé vlasy lze krásně podtrhnout černou, bílou, odstíny šedé a barvami drahokamů - ať už je to rubínová červeň, safírová modrá či tmavé odstíny purpurové. Vyhýbat se třeba zemitým barvám - například béžové a olivové, při nich budete působit vybledle.

Pokud se chystáte přesedlat na šedivé vlasy, je dobré zainvestovat do mejkapu. Šediny totiž způsobí, že obličej působí nevýrazně a mdle. Takže jako první, získejte trochu barvy do lící. Vhodné jsou odstíny meruňky, broskve a růže. Béžové a nahnědlé tóny nejsou dobrou volbou. Pleť by takto při šedivých vlasech působila dost bledě. Místo práškové tvářenky volte raději tekutou nebo krémovou konzistenci. Ve vyšším věku je také důležité upravit si obočí, má totiž tendenci začít růst různými směry.

Pokud ještě však nejste smířená se šedinami, máme pár tipů jak překrýt šediny pomocí domácích receptů.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy