Domů / / Jak se zbavit vrásek na čele v...

Jak se zbavit vrásek na čele v mladém věku

Poslední úprava 09.07.2020
Sdílet článek

Vrásky na čele jsou horizontální nebo vertikální linie, které se objevují na čele jako důsledek stárnutí. Je více frustrující když se vrásky na čele zjeví v mladém věku. Věkem mají tendenci stávat se výraznějšími. Pokud se vrásky na čele objeví dříve než mají, může být důvodem vystavení se ultrafialovým paprskům, kuřácké návyky i nezdravý životní styl. Všechny tyto faktory mohou způsobit předčasné objevení se vrásek na čele nebo linií od mračení.

Co na vrásky na čele - přírodní řešení

Existuje několik přírodních řešení, které můžete kombinovat a sledovat jak vám pomohou v zbavení se vrásek na čele a vrásek od mračení. Důležitá je však i prevence vzniku vrásek.

Zdravá strava na odstranění vrásek na čele v mladém věku

Nedostatek správné výživy může vést k objevení vrásek a linií na čele v mladém věku. Konzumace pamlsků vede ke zvýšeným zánětům, volným radikálům a přebytku toxinů, a to vše může vést k hlubokým vráskám a vráskám od mračení. Dostatek správných živin je nejlepší přírodní metoda na redukování vrásek na čele v mladém věku. K odstranění vrásek na čele a udržení pokožky zdravé a mladé konzumujte jídla, která mají vitamin A, C, E a minerály jako zinek a selen. Také čerstvé ovoce a zelená listová zelenina může pomoci v zachování pevnější, hladší a zdravější pokožky.

Na zbavení se vrásek od mračení a vrásek na čele dbejte na hydrataci

Na ochranu vašeho čela před vráskami zůstaňte hydratovaný. Jakmile pokožka ztrácí elasticitu, stává se více náchylnou na vrásky, a to pokaždé když děláte obličejové výrazy. Pití většího množství vody pomáhá vyplnit kožní tkáně, vyživovat pokožku a pomáhá udržet elasticitu pokožky. Když začnete pít hodně vody, tělo se začne zbavovat toxinů a zajišťuje, že pokožka zůstane hydratovaná. Výsledkem je, že vzhled hlubokých vrásek a povislé pokožky na čele je ve velké míře redukován.

Pravidelná exfoliace na odstranění vrásek na čele

Chcete-li, aby vaše pokožka na čele vypadala zdravě a zářivě, pravidelně odstraňujte staré buňky na pokožce. Exfoliace obličejové pokožky na pravidelné bázi odstraňuje vrchní část pokožky, která obsahuje mrtvé kožní buňky a pomáhá vzniku nových. Odstraňte mrtvou, hrubou pokožku na čele přírodními exfoliačními produkty péče o pleť. Tato přírodní péče o vrásky zjemňuje hluboké linie na čele, a zdokonaluje texturu pokožky odstraněním poškozené vnější vrstvy a odhalením nové, mladé pokožky.

Obličejová joga na odstranění vrásek na čele i jak prevence vzniku vrásek

Obličejová joga je jednou z nejlepších metod na odstranění vrásek na čele v mladém věku. Cviky na zpevnění čela nebo obličejová jóga pomáhají redukovat vzhled linií a povislé pokožky na vašem čele, a to zpevňováním svalů a pokožky na čele. Vyzkoušejte tyto cviky na čelo na redukování linií na čele: ukazováčkem zatlačte mezi obočí a zamračte se, jako kdybyste tlačili obočí do hlubší vrásky od mračení. Pak zkuste zvednout obočí proti tlaku a uvolněte. Opakujte tato cvičení 10krát.

Krém na vrásky na čele

Jedna z nejlepších metod na odstranění hlubokých vrásek na čele je aplikování krému proti vráskám. Masírováním oblasti čela s krémem proti vráskám nejvyšší kvality pomůže rychle odstranit vrásky a linie od mračení. Ingredience v krémech proti stárnutí na vrásky na čele mohou pomoci redukovat hloubku jemných linií a vrásek na čele hydratovaním pokožky nebo odstraněním vnější vrstvy mrtvých kožních buněk. Pro vrásky na čele zvolte krémy, které mají přirozený obsah ingrediencí jako vitamin C, retinol, nebo alfa-hydroxy kyselin (kyselina glykolová, mléčná, vinná nebo kyselina citrónová). Tyto ingredience v krémech proti vráskám stimulují obnovu buněk a zvyšují produkci pokožku naplňující kolagenu v pleti. Kvalitní krémy proti vráskám jsou drahé, ale jsou efektivní a nemusíte tvář vystavovat potenciálním rizikům a vedlejším efektům kosmetických zákroků.

Opalovací krémy na odstranění vrásek na čele

Nadměrné vystavování se slunečním paprskům lépe řečeno škodlivému UV a UVB záření, způsobuje pokožce rychlejší stárnutí než normálně. Nejlepší cestou na ošetření a prevenci před vráskami na čele v mladém věku, je ochránit pokožku na obličeji od škodlivých UV paprsků. Opalovací krém je jeden z nejefektivnějších produktů na péči o pleť, který se používá k prevenci jemných linií a vrásek na čele. Kupte si opalovací krém s ochranným faktorem (SPF) 15 a více, a aplikujte ho na čelo a na obličej 30 minut předtím než vyjdete ven. Opalovací krémy vám pomohou vyživit vaši pokožku a ochrání před dalšími vráskami na čele.

Náplasti proti vráskám

Vrásky na čele v mladém věku mohou být velmi zahanbující. Můžete použít obličejové náplasti na odstranění mimických vrásek na čele. Obličejové náplasti jsou vyrobeny z přírodních materiálů přátelských k pokožce. Tyto náplasti se aplikují podél čela a mezi oči přes noc.

Odstranění vrásek na čele - domácí recepty

Následující přírodní metody a domácí nápravná péče vám mohou pomoci bojovat proti hlubokým vráskám na čele přírodním způsobem.

Kokosový olej na odstranění vrásek na čele

Kokosový olej je jeden z nejlepších přírodních prostředků na odstranění vrásek na čele. Kokosový olej udržuje pokožku silnou a vláčnou, což pomáhá prevenci vzniku vrásek. Aplikujte vaječné bílky smíchané s kokosovým olejem na vrásky na čele a linie a předtím, než obličej umyjete, nechte masku zaschnout. Pomůže to uchovat elasticitu pokožky na čele a eliminuje znaky stárnutí. Kokosový olej je také velmi dobrý, pokud máte na čele velmi suchou pokožku, protože tuky redukují ztracenou vláhu přes póry v pokožce.

Vazelína na vrásky na čele

Dalším velmi doporučovaným domácím přípravkem na vrásky na čele je vazelína. Jednoduchá věc, která může napomoci odstranit jemné linie a vrásky z tváře. Před spaním si čelo navlčhete a hrubě natřete vazelínou. Jemně ji vmasírujte do pokožky tak, aby nebyla na pocit mastná ani lepivá. Vazelína je emoliencium (zvláčňující, uklidňující krém), které tvoří voděodolnou vrstvu na pokožce, čímž vláhu v kůži uzamkne.

Vaječné bílky na odstranění vrásek na čele

Vejce jsou jedním z nejlepších domácích receptů na vrásky na čele. Maska na obličej vyrobena z vaječného bílku může pomoci zmírnit vzhled vrásek a linií na čele. Aplikujte vaječný bílek na vrásky a nechte zaschnout, dokud pokožka nebude zpevněná. Na vrásky na čele můžete také aplikovat vaječné bílky s kokosovým olejem. Masku nechte před umytím zaschnout.

Odstraňte vrásky z čela použitím hroznové šťávy

Aplikace hroznové šťávy s medem je jedno z nejefektivnějších přírodních řešení na odstranění vrásek z čela. Na čelo naneste hroznovou šťávu na 20 minut. Omyjte teplou vodou a potom usušte obličej suchým ručníkem. Hroznová šťáva pomáhá uzamykat vlhkost a udržuje pokožku hydratovanou. Med pomáhá absorbovat a udržovat vláhu.

Odstraňte vrásky na čele s použitím banánu

Banány pomáhají hydratovat suchou, podrážděnou pokožku, která způsobuje vrásky. Pravidelné používání banánové masky může redukovat hluboké linie na čele. Na vytvoření účinné přírodní masky na obličej jednoduše rozmačkejte jeden zralý banán a smíchejte ho s 1 čajovou lžičkou medu a pár kapkami citronu. Aplikujte masku na obličej a vrásky na čele. Když je kompletně suchá, umyjte si obličej teplou vodou.

Maska z vitaminu E na odstranění vrásek na čele

Další z domácích receptů na vrásky na čele je pleťová maska s vitaminem E. Můžete smíchat obsah pilulek vitamínu E s trochou citronové šťávy a jogurtem. Další možností je aplikace masky vyrobené z vitamínu E, růžové vody, medu a kurkumy. Aplikujte ji na linie na čele a nechte působit 10 minut.

Zelný recept na odstranění vrásek z čela

Zelná šťáva je velmi efektivní pro boj proti vráskám. Na redukování vrásek na čele vmasírujte zelnou šťávu do tváře a nechte ji zaschnout na 10 až 20 minut. Následně omyjte teplou vodou a zakončete opláchnutím ve studené vodě. Také můžete smíchat 30 ml šťávy ze zelí s 1 čajovou lžičkou medu a jemně aplikovat směs na vrásky na čele.

Recept z pupalkového oleje na zbavení se vrásek na čele

Pupalkový olej je efektivní metoda na zbavení se vrásek na čele. Udělejte si směs pupalkového oleje a avokáda a aplikujte tuto masku na linie na čele a nechte působit na 10-15 minut. Jemně smyjte. Tato domácí kúra proti vráskám je vhodná pro zralou pleť.

Citronová šťáva na zbavení se vrásek na čele

Aplikujte trochu čerstvě vymačkané citrónové šťávy na vaše čelo a potřete ho citronovou slupkou. Je to jeden z nejlepších domácích receptů na zbavení se vrásek na čele. Aplikace směsi citronové šťávy spolu se smetanou je také prospěšná. Po tom, co ji necháte působit 30 minut, si umyjte čelo. Pravidelná aplikace odstraní vrásky z čela a také vaši pokožku zesvětlí.

Ružová voda na odstranění vrásek na čele

Aplikace růžové vody je další výborná přírodní metoda k odstranění vrásek na čele. Přidejte do růžové vody med a kurkumu a aplikujte ji na vrásky. Tato obličejová maska ​​odstraní mrtvé kožní buňky a chrání před vráskami. Opakujte tuto přírodní léčbu na denní bázi. Jako alternativu také můžete použít směs vejce se dvěma čajovými lžičkami glycerinu a růžové vody.

Odstraňte vrásky s použitím pomerančové kůry

Pro výrobu obličejové masky na odstranění vrásek umixujte 1 polévkovou lžíci prášku sušené pomerančové kůry s 1 polévkovou lžící smetany a aplikujte tuto směs na čelo a obličej, nejlépe před spaním. Tato přírodní maska ​​na obličej pomáhá zbavit se jemných linií a komplexně čistí pleť.

Okurka na odstranění vrásek z čela

Okurky jsou skvělé přírodní domácí prostředky na odstranění vrásek na čele. Smíchejte okurkovou šťávu s mrkvovou šťávou a aplikujte denně na čelo předtím, než půjdete spát. Okurky přirozeně hydratují a vyživují pokožku. Silné antioxidanty v okurce pomáhají budovat kolagen a elastin, které pokožku dělají pevnější a kompaktnější, a chrání kožní buňky před poškozením. Mrkvová šťáva redukuje vrásky. Tato směs také redukuje začervenání na pokožce.

Odstraňte vrásky s použitím receptu z ananasu

Ananas je naplněn vitamíny, minerály, antioxidanty a enzymy, které čistí pokožku, redukují vrásky a léčí akné. Můžete aplikovat ananasovou masku na odstranění vrásek na čele i vrásek od mračení. Extrakt z ananasové šťávy smíchejte s pár čajovými lžičkami pšeničné mouky nebo medu. Když směs nabude požadovanou texturu, aplikujte ji na tvář a čelo a nechte působit 20 minut.

Domácí recept z ovesné kaše na zbavení se vrásek na čele

Recept z ovesné kaše pomáhá v odstraňování starých kožních buněk a podporuje jemnější a hladší pokožku. Dejte do misky 2 polévkové lžíce mletých ovesných vloček a vyšlehaných vaječných žloutků. Přidejte do směsi čajovou lžičku olivového oleje a vytvořte jemnou pastu. Čistým tamponem na obličej aplikujte pastu z ovesné kaše na celý obličej. Speciální pozornost věnujte vráskám na čele.

Tipy na prevenci před vráskami na čele

Pokožka na čele je obzvláště náchylná na vrásky, protože je to oblast obličeje, která využívá mnoho mimických opakujících se pohybů. To je důvod, proč vznikají horizontální výrazové vrásky, které se objeví u někoho už během dospívání.

  1. Na zbavení se vrásek na čele pijte hodně vody. Dehydrovaná, suchá pokožka je náchylnější na formaci a vznik vrásek. Pití dostatečného množství vody, také udělá vaši pokožku mladší a zdravější. Také čerstvé ovocné šťávy jsou chutnou alternativou.
  2. Měli byste jíst dostatek potravin bohatých na vitamíny a minerály. Listová, zelená zelenina a ovoce jsou jejich skvělým zdrojem. Vitamin A, C, E a K jsou živiny pro mladě a zdravě vypadající pokožku.
  3. Natírejte si obličej opalovacím krémem jako prevenci a redukci hlubokých linií na čele. Teplo ze slunce vysušuje vaši pokožku a způsobuje rychlejší stárnutí. Natírání se opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem (SPF) je vysoce doporučeno. Vhodné je také nosit široký klobouk.
  4. Na zbavení se vrásek na čele je důležité mít dostatek spánku a každou noc odpočívat. Pomůže to pokožce udržet si mladistvý vzhled. Stres a nedostatek spánku mohou vysušovat pokožku a činí ji více náchylnou na vznik vrásek na čele. Večerní spánek dobije tělo - neponocujte často.
  5. Nekuřte, ani se nevystavujte pasivnímu kouření. Kouření snižuje produkci kolagenu a vytváří vrásky v dřívějším věku.
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc