Domů / / 5 domácích peelingů na obličej...

5 domácích peelingů na obličej na ošetření mastné pleti během léta

Poslední úprava 13.07.2023
Sdílet článek

Peeling na obličej hraje důležitou roli v udržování pleti bez nečistot a nánosů, odstraňuje totiž odumřelé kožní buňky. Peeling na obličej tedy pomáhá odhalit novou kůži. Během léta je důležitý, a to zejména pokud máte mastnou pleť. Pravidelné používání peelingu na obličej ji rozjasní a rozzáří. Peeling na obličej si můžete snadno připravit i doma.

Papája a cukr

Papája je vynikající ovoce. Nabízí nesčetné zdravotní přínosy. Toto ovoce současně nabízí řadu benefitů i pro podporu vaší krásy. Například pomůže zvládnout mastnou pleť. Stačí smíchat s cukrem, zlepší se tak exfoliační kvalita ovoce.

Potřebné přísady:

 • papája
 • cukr

Příprava:

Vezměte zralou papáju. Rozmačkejte dužinu. Přidejte 2 lžičky cukru pasty z papáji. Peeling na obličej vmasírujte do pokožky krouživými pohyby. Dělejte tak dvě až tři minuty. Smyjte normální vodou. Postupujte takto dvakrát týdně, tak dosáhnete co nejlepších výsledků.

Peeling na obličej s limetkou a cukrem

Med pomáhá pleť pročistit. Stejně limetka a cukr jsou pro pleť přínosem. Všechny tři pomáhají při odstraňování nečistot z pleti.

Budete potřebovat:

 • med
 • limetkovou šťávu
 • cukr

Příprava:

Smíchejte lžičku medu s lžičkou limetkové šťávy. Přidejte lžičku cukru. Řádně promíchejte. Směs vmasírujte krouživými pohyby do pokožky. Smyjte vlažnou vodou. Tento peeling pomáhá exfoliovat mastnou pleť během léta.

Ovesné vločky s cukrem

Ovesné vločky pomáhají exfoliovat pleť, takže je pleť mnohem zářivější. Kombinace těchto dvou přísad pomáhá vyživit a exfoliovat mastnou pleť.

Budete potřebovat:

 • ovesné vločky
 • cukr
 • růžovou vodu

Příprava:

Smíchejte ovesné vločky a cukr, abyste získali hladkou a jemnou směs. Ke směsi přidejte růžovou vodu. Masírujte si tvář směsí alespoň tři minuty. Smyjte vlažnou vodou. Tato metoda je velmi nápomocná při řešení problémů, jaké mívá mastná pleť v létě.

Růžová voda se sodou

Růžová voda je pro pleť velkým přínosem. Působí jako výborný přírodní čistící prostředek. Pomáhá pročistit ucpané póry. Tato přísada je velmi nápomocná. Soda bikarbóna pomáhá s mnoha kožními problémy. Pro mastnou pleť je tato kombinace prostě výborná.

Budete potřebovat:

 • růžovou voda
 • sodu bikarbonu

Příprava:

Smíchejte dvě lžičky sody s jeden a půl lžičkou růžové vody. Vymixujte dohladka. Směsí si promasírujte obličej. Smyjte vlažnou vodou.

Pomerančová slupka s medem

Pomeranče jsou bohaté na důležité vitamíny a minerály. Pomerančové slupky jsou velmi výživné. Stejně med je přísadou, která vyživí pleť. Obě tyto přísady působí jako účinný peeling na obličej.

Budete potřebovat:

 • pomerančové slupky
 • med

Příprava:

Smíchejte lžičku medu a pomerančového prášku. Vymíchejte dohladka. Přidejte trochu vlažné vody. Směs použijte jako peeling na pleť a smyjte.

Přidejte lžičku medu k prášku z pomerančových slupek. Řádně smíchejte, dokud nevznikne jemná pasta. Přidejte trochu vlažné vody. Přidejte peeling na obličej a poté smyjte vlažnou vodou.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc