Domů / / Připravte svou pleť na zimu -...

Připravte svou pleť na zimu - namíchejte si domácí peeling ze skořice

Poslední úprava 04.01.2022
Sdílet článek

Připravte svou pleť, která je možná po horkém létě mírně poškozena a suchá, na chladnou zimu! Použijte k tomu skořici, určitě vás zahřeje.

Přísady:

  • ½ šálku hnědého cukru
  • ½ kokosového oleje
  • 2-3 kapky skořicového éterického oleje

Přínosy cukru a skořice pro pleť

Cukr není ideální pro zdraví a zuby, tak proč si ho dávat na pleť? Jednoduše proto, že je to humektan, což znamená zvlhčovadlo. Dokáže natáhnout vláhu z okolí a dostat ji do pokožky. Pokud se nanese na pleť, hydratuje ji a vláhu v ní i zachová. Cukr je také přírodním zdrojem kyseliny glykolové, tedy alfa-hydroxykyseliny (AHA). AHA proniká do kůže a dokáže rozrušit "lepidlo", které váže kožní buňky. Tím podporuje buněčnou obnovu, pleť pak vypadá svěžejší a mladší. A nakonec, cukr je vynikající exfoliant. Částečky cukru jsou malé, účinně pomáhají odstranit odumřelý povrch kůže. Tím odhalí zářivou, zdravou pokožku pod ním.

Kokosový olej je pro pleť úžasný. Stejně je však výborný i skořicový olej. Skořice krásně voní. Díky antiseptickým a protiplísňovým vlastnostem je výborná na léčbu akné, dermatofytózy, ekzémů a dalších infekcí na kůži. Skořice pomáhá stimulovat žíly, přesouvá krev až na povrch kůže. Výsledkem je hladká pleť. Nachystejte pleť na zimu a zbavte se případných škod po létě.

Jak udělat domaci peeling ze skořice

Dbejte na to, aby měl kokosový olej pokojovou teplotu. Bude se pak mnohem snadněji míchat. Přidejte 2 až 3 kapky skořicového éterického oleje ke kokosovému oleji. Řádně promíchejte. Můžete použít i skořicový prášek, pokud nemáte éterický olej. Nebude to ale natolik účinné. Skořicové prášky mohou být různě silné. Záleží od původu, jak dlouho jste ho měli v spíži a podobně. Éterické oleje jsou velmi koncentrované, takže mají nejvíce léčivých složek.

Přidejte hnědý cukr do směsi kokosového oleje a skořice.

Řádně promíchejte. Ve směsi vám mohou zůstat hrudky kokosového oleje. Ty však po nanesení na pleť roztají.

Jak používat domaci peeling ze skořice

Vetřete si směs do dlaní, abyste ji mírně rozehřáli. Jemnými krouživými pohyby naneste na obličej a tělo. Pozor na oblast očí. Pokud si směs nanášíte ve sprše, zůstanou povrchy kluzké. Pak omyjte vše čistícím prostředkem, abyste se později vyhnuli případnému pádu.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc