Domů / / / 2 rychlé domácí pleťové masky...

2 rychlé domácí pleťové masky na dny, kdy nemáte čas na kosmetiku

Poslední úprava 05.01.2022
Sdílet článek

Pokud se ráno vzbudíte s ne právě nejlepší pletí a čeká vás důležitý den, kdy chcete vypadat skutečně k světu, snažíte se určitě zachránit, co se dá. V časové tísni nestíháte kosmetičku, ani komplikovaná pleťová maska, která vás může rozdráždit, nemusí být to pravé ořechové. Naštěstí si masku můžete vyrobit sama doma, mnohdy stačí sáhnout do koupelny.

Jak se dělá expresní pleťová maska?

Na rychlé ošetření pleti vezměte svou oblíbenou (a osvědčenou) hydratační esenci a malou bavlněnou šátek. Pokud obsahuje vyživující vitaminy, aminokyseliny či minerály, o to lépe. Výrazně tak můžete zlepšit strukturu pleti a tvář rozzářit.

Hadřík namočte do pleťové esence a položte na čistě umytou tvář. Po hadříku poklepejte prsty, aby se dotýkala celého obličeje. Zavřete oči a relaxujte 10 až 15 minut. Dovolte esenci, aby pronikla hluboko do pokožky. Po uplynutí doby ještě látku vyždímejte a veškerou zbylou esenci vmasírujte do pokožky od krku až po linii vlasů.

Jak si udělat rychlou masku na oteklé oči

Stejně lze postupovat i když se vzbudíte a ze zrcadla na vás hledí oteklé oči či tmavé kruhy pod očima. Znovu stačí oblíbená esence. Tentokrát do ní ale namočíte vatové tampony a položíte je na víčka. Oteklé oči nechte odpočívat 15 minut. Po tomto čase na vás už bude hledět vaše mnohem živější a jagavější já.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc