Domů / / / 5 věcí, které musíte udělat př...

5 věcí, které musíte udělat před tím, než začnete s detoxem

Poslední úprava 12.12.2017
Sdílet článek

Pokud jste již někdy zvažovali detox ovocnými šťávami (nebo nejen ovocnými šťávami) musíte zvážit mnoho věcí před tím, než s ním opravdu začnete.

  1. Proč to chcete udělat? Před tím, než se rozhodnete pustit do očisty, dobře si promyslete proč ji chcete podstoupit. Doufejme, že to není proto, že je to módní, nebo že to dělají všichni vaši přátelé. Pokud chcete rychle shodit 5 kilo kvůli nadcházející dovolené, nebo zvrátit pití a přejídání se, detox není to správné řešení. Abyste shodili kila trvale a zlepšili své zdraví, měli byste raději pravidelně začít cvičit a vyčistit svůj jídelníček, protože většina váhy shozena při očistě šťávami má tendenci být voda a svaly. Kromě toho, jsou lidé, kteří by neměli detox šťávami podstoupit: ti, kteří trpí určitými chorobami, nebo užívají určité léky, těhotné nebo kojící ženy nebo kohokoliv s anamnézou poruch příjmu potravy.
  2. Přemýšlejte o tom, co bude po detoxu. Detox šťávami není rychlé řešení špatných stravovacích návyků. Jedním z účelů jakékoliv očisty, ať už je to očista pouze džusy, džusy a potravinami, nebo něčím jiným, je nastartovat zdravé stravovací návyky. Je důležité zaměřit se na tento cíl a přemýšlet o tom, jak budete postupovat později. Připravte si plán toho, co chcete dosáhnout po očistě. Máte dostatečné znalosti a podporu okolí na to, aby ste pěstovali zdravý životní styl, nebo sklouznete zpět do svých starých zvyků? Pokud to druhé, přínosy očisty budou omezené.
  3. Poznejte své tělo. Jen vy víte, co se děje v průběhu dne. Pokud máte náročný rozvrh nebo intenzivně cvičíte, a nemáte v plánu upravit svůj životní styl během očisty, pak s ní raději zatím počkejte. Pochopte a poslouchejte své tělo a signály, které vysílá. Někteří lidé nereagují na takové extrémy dobře ať už psychicky nebo fyzicky.
  4. Zjišťujte, zjišťujte, zjišťujte. Existuje mnoho různých typů detoxikačních programů od těch, při kterých pijete jen šťávy po ty, při kterých jíte i pevnou stravu. Rozhodněte se, jaký typ je pro vás to pravé a vězte, co očekávat když s očistou skončíte. Přestože s dobrými úmysly, některé společnosti, které nabízejí detoxikační programy ne vždy poskytují takovou přípravu, takže se ujistěte, že do toho nejdete naslepo.
  5. Jak se chcete cítit každý den? Spousta lidí říká, že při očistě džusy jsou soustředěni a plní energie. Tyto přínosy však netrvají věčně. Rozhodněte se, jak chcete cítit na denní bázi, a pak provést konzistentní rozhodnutí, která vás tam dostanou. Vězte, že když budete každý den správně jíst a starat se o sebe, budete se cítit skvěle. Pokud začnete cítit, že očista pouze šťávami není pro vás to pravé, svůj jídelníček můžete zlepšit i tak, že do něj přidáte nezpracované přírodní potraviny, každý den budete pít zelené šťávy a koktejly a eliminujte ze své stravy rafinovaný cukr, alkohol, červené maso a mléčné výrobky.
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Detoxikace organizmu tabletky

    Detoxikační kúra s obsahem probiotik a prebiotik s vyváženým obsahem vlákniny a laxativ, které společně tvoří velmi účinný lék na detoxifikaci těla, a pročištění tlustého střeva.

Čtěte víc

Blízke témy