Domů / / Jak zhubnout v posteli

Jak zhubnout v posteli

Poslední úprava 15.12.2017
Sdílet článek

Pokud se vám podaří spát zhruba doporučených osm hodin za noc bez ohledu na to, zda jste šli spát o 9 večer nebo ve 2 ráno všechno bude v pořádku, že? Ne tak úplně. Podle nejnovějších studií, klíčem k udržení štíhlé linie je konzistentní čas kdy jdete spát a kdy se vzbudíte.

Výzkumníci studovali aktivity a spánkové návyky 330 žen v průběhu několika týdnů a hledali vztah mezi jejich spánkovým chováním a složením těla. Zjistili toto: Ženy, u kterých čas pro spánek a probouzení se pohybovaly v rozmezí max. 1 hodiny každý den, měli významně nižší hladinu tělesného tuku v porovnání s těmi, u kterých se tento čas lišil o více než 90 minut.

"Byli jsme překvapeni, že hladinu tělesného tuku je možné předpovědět lépe na základě důslednosti spánkových návyků než trvání spánku samotného," říkají výzkumníci.

Neznamená to ale, že jen pár konzistentních hodin spánku stačí. Záleží i na délce spánku: Studie také ukázala propojení mezi spánkem trvajícím méně než šest a půl hodiny nebo více než osm a půl hodiny a vyšším podílem tělesného tuku.

Proč tedy tak záleží na konzistenci? Může to souviset se změnou ve fyziologii, ale i se zažíváním více stresů, chaotickým životem. Jinými slovy, pokud nedokážete chodit spát ve stejnou dobu, může to být příznakem příliš nabitého programu, který je plný nezdravých činností.

Další poznámka: Váš spánek musí být kvalitní spánek. Přehazování se ze strany na stranu Vám nepomůže. Bylo prokázáno, že účastníci studie s lepší kvalitou spánku měli nižší hladinu tělesného tuku.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

  • Acai Berry tablety 2000

    Výživný zázrak z Brazílie. Pomáhá udržovat zdraví oběhového systému i zažívacího traktu, podporuje proces hubnutí, vynikajících v boji proti stárnutí

  • Goji Kustovnice Čínská Bio extrakt 2000

    Goji Berry jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají posílit imunitní funkce u mužů i žen. Výborný doplněk v období hubnutí nebo detoxikace.

Čtěte víc