Domů / / / 7 potravin na detoxikaci plic

7 potravin na detoxikaci plic

Poslední úprava 10.04.2018
Sdílet článek

Ať už jsou vaše plíce zatíženy znečištěním z ovzduší nebo tím způsobeným vlastní vinou, jsou životně důležité. Stejně jako mozek, srdce, ledviny a játra, plíce k životu potřebujeme. Kromě toho, že dodávají kyslík ze vzduchu, který dýcháme do krve a nevpustí do ní žádné ostatní škodliviny, plíce také vylučují oxid uhličitý, vedlejší produkt difúze uhlíku a kyslíku v těle. První obranou plic je buněčné obložení stěn, které se regeneruje zhruba každé 2-3 týdny. Trvá zhruba rok dokud se zregenerují hlouběji se nacházející tkáně v plicích. Jak tedy můžeme pomoci tělu v obnovování plic? Podívejte se na tyto techniky a potraviny, které vám pomohou vyživit vaše plíce a tak uchovat jejich zdraví.

Prostě dýchejte

I když existuje mnoho prospěšných bylinek, zeleniny a ovoce, které pomáhají regeneraci plic, nejdoporučovanějším způsob detoxikace plic jsou pravidelné dechová cvičení. Existuje mnoho základních i náročnějších dechových technik. Nejdůležitější pro obnovení zdraví plic a udržení jejich síly a dobrého stavu je procvičování těch nejzákladnějších dechových cvičení na konzistentní, denní bázi. Při lepší kvalitě ovzduší dosáhnete lepší výsledky.

7 potravin na detoxikaci plic

Hrozny a Resveratrol

Hrozny, připomínající alveoli v plicích, má mnoho přínosů pro zdraví, které zahrnují snížení rizika rakoviny plic a rozedmy plic. Hroznové semena také mají zmírnit astma, vyvolanou alergiemi díky přítomnosti látky proanthocyanidínu. Hrozny pomáhají inhibovat uvolňování sloučenin, které způsobují zánět buněčné výstelky plic s pomocí resveratrolu, antioxidantu nacházejícímu se v hrozně, s větším množstvím v červených a fialových odrůdách. Tato účinná látka obsažená as hlavně ve slupce hroznů pomáhá plicím a celému tělu v mnoha ohledech.

Ananas a bromelin

Na plíce je kladena zátěž už jen kvůli tomu, že žijeme na naší planetě. Přidejte k tomu možné škody způsobené kouřením nebo expozicí škodlivým látkám například v práci a v plicích se nahromadí odpad a v průběhu času se stanou méně pružné. Enzym bromelin má pomáhat plicím při odstraňování tohoto odpadu a přirozené detoxikaci. Sklenice čerstvé ananasové šťávy pomáhá zabránit hromadění hlenu v krku a plicích, což plicím pomáhá odstranit nahromaděný odpad.

Celer a Organický sodík

Sodík je považován za jeden z důležitých prvků při odstraňování oxidu uhličitého z těla, protože zásadní nedostatek organického sodíku může mít za následek problémy s průduškami a plícemi. Celer je bohatým zdrojem organického sodíku a pomáhá plicím fungovat lépe. Lidé trpící astmou by měli zařadit celer a štávu z čerstvého celeru do svého jídelníčku, protože obsahuje velké množství vitamínu C, který mimo jiné pomáhá snížit zánět v plicích.

Pampeliška a hořčík

Pamoelišková šťáva je bohatá na vápník, draslík a sodík, které jsou prospěšné pro zdraví plic. Pampeliška je také jeden z rostlinných zdrojů nejbohatších na hořčík a železo. Hořčík je stavitel tělesných buněk, a to zejména tkáně plic a nervového systému. Nicméně, aby mohl hořčík efektivně účinkovat, kromě solí hořčíku potřebujete i dostatečné množství vápníku. Pampeliška jich obsahuje a pokud nemáte přístup k čerstvé pampelišce, ledový salát je rovněž bohatý na hořčík a vápník.

Petržel a spojení fosforu a chlóru

Petržel má posílit funkci průdušek, pomáhá zmírnit astma a zároveň podpořit krevní oběh v plicích. Kombinace fosforu-chloru se považuje za důvod, proč je petržel tak skvělý pro plíce a průdušky.

Mrkev a Vitamin A

Vědecké studie na potkanech, kterým byly podávány vysoké dávky vitaminu A prokázaly, že tyto krysy měly nižší pravděpodobnost vzniku onemocnění plic než ti, kteří ho měli nedostatek. Vitamin A jako takový je spojován se zdravím plic. Rozsáhlé studie na lidech naznačují, že konzumace několika mrkví denně by mohla snížit výskyt rakoviny plic na polovinu. Mrkve jsou bohaté na vitamin A, C a lykopen - skvělé antioxidanty, které snižují pravděpodobnost onemocnění plic a zlepšují celkové zdraví plic.

Koriandr a těžké kovy

Je již dlouho známo, že koriandr pomáhá tělu při odstraňování těžkých kovů, ukládání kterých je spojováno s plicními onemocněními, jakož i jinými chorobami těla. Chemické sloučeniny nacházející se v koriandru uvolňují toxické kovy z plicní tkáně navázáním se na ně. Zkuste přidat tuto báječnou šťávu do své denní rutiny, abyste pomohli léčbě a detoxikaci vašich plic:

Džus "miluj své plíce"

  • 1 střed z ananasu (obsahuje nejvíce bromelinu)
  • 3 celerové stonky (čím zelenější, tím lépe)
  • 2 mrkve
  • malá hrstka koriandru
  • 2-3cm oloupaného kořene zázvoru
7 potravin na detoxikaci plic Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Detoxikace organizmu tabletky

    Detoxikační kúra s obsahem probiotik a prebiotik s vyváženým obsahem vlákniny a laxativ, které společně tvoří velmi účinný lék na detoxifikaci těla, a pročištění tlustého střeva.

Čtěte víc

Blízke témy