Domů / / / 7 potravin na detoxikaci plic

7 potravin na detoxikaci plic

Poslední úprava 15.12.2022
Sdílet článek

Ať už jsou vaše plíce zatíženy znečištěním z ovzduší nebo vlastní vinou, jsou životně důležité. Stejně jako mozek, srdce, ledviny a játra, plíce k životu potřebujeme.

První obranou plic je buněčné obložení stěn, které se regeneruje zhruba každé 2-3 týdny. Trvá zhruba rok dokud se zregenerují hlouběji se nacházející tkáně v plicích. Jak tedy můžeme pomoci tělu v obnovování plic?

I když existuje mnoho prospěšných bylinek, zeleniny a ovoce, které pomáhají regeneraci plic, nejdoporučovanějším způsob detoxikace plic jsou pravidelné dechová cvičení. Existuje mnoho základních i náročnějších dechových technik. Nejdůležitější pro obnovení zdraví plic a udržení jejich síly a dobrého stavu je procvičování těch nejzákladnějších dechových cvičení na konzistentní, denní bázi. Při lepší kvalitě ovzduší dosáhnete lepší výsledky.

7 potravin pro zdravé plíce

Hrozny a resveratrol

Hrozny, připomínající alveoly v plicích, má mnoho přínosů pro zdraví, které zahrnují snížení rizika rakoviny plic a rozedmy plic. Hroznové semena také mají zmírnit astma, vyvolanou alergiemi díky přítomnosti látky proanthocyanidínu. Hrozny pomáhají inhibovat uvolňování sloučenin, které způsobují zánět buněčné výstelky plic s pomocí resveratrolu, antioxidantu nacházejícímu se v hrozně, s větším množstvím v červených a fialových odrůdách. Tato účinná látka obsažená as hlavně ve slupce hroznů pomáhá plicím a celému tělu v mnoha ohledech.

Ananas a bromelin

Na plíce je kladena zátěž už jen kvůli tomu, že žijeme na naší planetě. Přidejte k tomu možné škody způsobené kouřením nebo expozicí škodlivým látkám například v práci a v plicích se nahromadí odpad a v průběhu času se stanou méně pružné. Enzym bromelin má pomáhat plicím při odstraňování tohoto odpadu a přirozené detoxikaci. Sklenice čerstvé ananasové šťávy pomáhá zabránit hromadění hlenu v krku a plicích, což plicím pomáhá odstranit nahromaděný odpad.

Celer a organický sodík

Sodík je považován za jeden z důležitých prvků při odstraňování oxidu uhličitého z těla, protože zásadní nedostatek organického sodíku může mít za následek problémy s průduškami a plícemi. Celer je bohatým zdrojem organického sodíku a pomáhá plicím fungovat lépe. Lidé trpící astmou by měli zařadit celer a štávu z čerstvého celeru do svého jídelníčku, protože obsahuje velké množství vitamínu C, který mimo jiné pomáhá snížit zánět v plicích.

Pampeliška a hořčík

Pampelišková šťáva je bohatá na vápník, draslík a sodík, které jsou prospěšné pro zdraví plic. Pampeliška je také jeden z rostlinných zdrojů nejbohatších na hořčík a železo. Hořčík je stavitel tělesných buněk, a to zejména tkáně plic a nervového systému. Nicméně, aby mohl hořčík efektivně účinkovat, potřebuje kromě solí hořčíku i dostatečné množství vápníku. Pampeliška je obsahuje a pokud nemáte přístup k čerstvé pampelišce, ledový salát je rovněž bohatý na hořčík a vápník.

Petržel a spojení fosforu a chlóru

Petržel má posílit funkci průdušek, pomáhá zmírnit astma a zároveň podpořit krevní oběh v plicích. Kombinace fosforu a chlóru se považuje za důvod, proč je petržel tak skvělý pro plíce a průdušky.

Mrkev a vitamin A

Vitamin A jako takový je spojován se zdravím plic. Konzumace několika mrkví denně by mohla snížit výskyt rakoviny plic na polovinu. Mrkev je bohatá na vitamin A, C a lykopen - skvělé antioxidanty, které snižují pravděpodobnost onemocnění plic a zlepšují celkové zdraví plic.

Koriandr a těžké kovy

Je již dlouho známo, že koriandr pomáhá tělu při odstraňování těžkých kovů, ukládání kterých je spojováno s plicními onemocněními, jakož i jinými chorobami těla. Chemické sloučeniny nacházející se v koriandru uvolňují toxické kovy z plicní tkáně navázáním se na ně. Zkuste přidat tuto báječnou šťávu do své denní rutiny, abyste pomohli léčbě a detoxikaci vašich plic:

Džus na posílení plic

  • 1 střed z ananasu (obsahuje nejvíce bromelinu)
  • 3 celerové stonky (čím zelenější, tím lépe)
  • 2 mrkve
  • malá hrstka koriandru
  • 2-3cm oloupaného kořene zázvoru

7 potravin na detoxikaci plic Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc

Blízke témy