Domů / / / Detoxikace organismu-23 jednod...

Detoxikace organismu-23 jednoduchých a přírodních tipů

Poslední úprava 14.12.2022
Sdílet článek

Slyšeli jsme už hodně o očistě a překvapuje nás, jaké to může být prospěšné. Správné čištění nebo dobré návyky pro přirozenou detoxikaci těla vám mohou opravdu pomoci dosáhnout úžasné zdravotní výhody. Pojem jednoduchého detox programu by měl být začleněn do zdravého životního stylu, aby vám přinesl ty nejlepší výsledky.

Stejně jako je třeba zaměřit se na potraviny, které jíte a pořádný pohyb, je mnoho dalších prvků, které vám pomohou v nejlepším a nejzdravějším životním stylu. Nejen tyto věci třeba zařadit během detoxikace těla, ale existují i ​​jiné jednoduché a vysoce účinné způsoby, jak to udělat stejně. My se podíváme na 23 nejjednodušších, nejpřirozenějších, a nepochybně nejúčinnějších způsobů, jak odstranit špatné toxiny a přijmout důležité prvky, které tělo potřebuje.

23 přírodních způsobů pro detoxikaci těla

1) Vyměňte jedno jídlo každý den za detoxikační smoothie

I když nechcete zacházet do extrémů a pouštět se do znepokojivých diet, máme pro vás nápady, které dokáží divy. Pokud jde o přirozený detox těla, do značné míry může být jedno jídlo denně nahrazeno s detoxikačním smoothie. To není extrémní zásah, nezpůsobí škody a pomůže vám odstranit z těla látky, které jsou nepotřebné. Je důležité nepustit se do detoxu bezhlavě a rozhodnout se pro smoothie, které je z přírodních surovin. Než se obrátíte na polotovary nebo chemicky upravené smoothie, stačí si vybrat přírodní potraviny, které vás očistí. To může pomoci nejen při hubnutí, ale i při zachování správné funkce trávicího systému. Výměna jednoho jídla za detoxikační smoothie je skvělý způsob, jak nastartovat váš metabolismus a nakopnout trávicí systém na plné obrátky. Pocítíte přirozenou energii a budete mít radost z toho, že některé z příznaků, kterými denně trpíte jsou díky tomuto přírodnímu životabudiči pryč.

Dobrý recept obsahuje přírodní a zdravé látky, které budou podporovat trávení, zavedení vlákniny a pomohou vám provést očistu pravidelně a přirozeným způsobem.

Zelené smoothie

 • 1 šálek kapusty nebo listové zeleniny, stonky odstranit, nahrubo nasekat
 • 1 jablko, nahrubo nasekané
 • 1 zralý banán
 • 1/2 šálku čerstvé petrželky, kel, jablko, banán, petržel, a 2 1/4 šálku vody rozmixujeme v mixéru dohladka

Pokud je směs příliš hustá, přidejte trochu vody.

2) Pokud můžete, používejte biopotraviny

I když nemusíte jíst jen bio, existují určité potraviny, na které je třeba si dát pozor. Obecně platí pravidlo, že pokud budete jíst šlupku nebo vnější část ovoce a zeleniny, tehdy byste se měli opravdu rozhodnout pro ekologické. Jahody, jablka a rajčata jsou dobré příklady typů potravin, na kterých opravdu záleží. Pokud zvolíte správné biopotraviny pak se vyhnete toxinům, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví. Toto je jednoduchá cesta pro detoxikaci těla a vše co máte dělat, je správný výběr v obchodě s potravinami. Čtěte etikety a vylučte potraviny, které by vám mohly uškodit. Odměnou vám bude to, že vám pomohou zbavit se toxinů a vaše tělo bude mnohem čistší a zdravější.

3) Dopřejte si dobrou a intenzivní masáž

Máme tendenci si myslet, že relaxační masáže jsou luxus. I když tomu tak může být, shodou okolností je to také dobrý způsob pro detoxikaci těla. Záleží však na typu masáže. Pokud máte zájem zbavit se toxinů v těle, potřebujete získat dobrou a intenzivní masáž, která se výrazně zaměřuje na tlakové body. Klasická masáž je skvělá, ale něco intenzivnější jako sportovní masáž, je ještě lepší. Musíte se dostat hluboko do svalové tkáně. Když budete tlačit na tyto tlakové body, nebo místa, uvolníte silnice kde se toxiny shromažďují. To vám pomůže k přirozené detoxikaci těla a zbavíte se věcí, které mohou způsobovat nemoci. Ujistěte se však, že masáž provádí registrovaný masér, který ví, co dělá, pokud jde o zbavení těla toxinů. Pro lepší efekt detoxikační masáže pijte hodně vody, aby se toxiny z těla co nejdříve vyplavily. Dopřejte si tento proces pravidelněji a budete cítit jeho velmi pozitivní efekt a relaxaci.

4) Pijte mnohem více vody

Dokonce i když si myslíte, že pijete dostatek pitné vody za den, dejte příjem vody na zcela novou úroveň. Pokud existuje jedna věc, která snadno a přirozeně pomůže k detoxikaci těla, je to určitě voda. Myslíme si, že pijeme dostačující množství vody. Voda pomůže vypláchnout tělo přirozeně, a pokud jí budete pít hodně, stane se to pro vás rutinou. Dostatečný příjem vody přispívá k jasnější pokožce, správné funkci orgánů, a účinnějšímu oběhovému, dýchacímu a trávicími systému. Tato jednoduchá látka nabízí velkou pomoc pro celé naše tělo. Zapomeňte na všechna pravidla, které jste slyšeli v průběhu let o tom, co je dostatečný příjem vody, osm sklenic jako minimum. Je na čase zvýšit svůj příjem, pokud chcete získat ty nejlepší výhody pro zdraví. Voda by pro vás měla být nápoj číslo jedna, před i po jídle a nejen tehdy.

5) Vyměňte ranní kávu za zelený čaj

Trochu kofeinu neuškodí, ale buďte opatrní při dávkách během dne i celého týdne. Také dávejte pozor na to, co obsahuje kofein a v jakém množství. I když občasný šálek kávy je v pořádku, pokud jste po detoxikační kúře, pak budete chtít věci trochu změnit. Zelený čaj nabízí významné antioxidanty, které naše tělo potřebuje v nejpřirozenější formě. Obsahuje mírné množství kofeinu, který vám pomůže skočit do nového rána. Takže pokud se rozhodnete vyměnit ranní šálek kávy za šálek zeleného čaje, získáte skutečné přínosy ochrany zdraví. Naučit se správnému detoxikačnímu programu nemusí být složité, znamená to však vybírat si zdravé potraviny, které skutečně pomáhají. Budete muset udělat nějaké úpravy, ale stojí to za to. Například, pokud se můžete naučit pít zelený čaj, získali jste zdravou náhradu kofeinu. Zelený čaj přirozeně pomáhá při detoxikaci a poskytuje některé velmi důležité antioxidanty pro zachování zdraví v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

6) Cvičte více a poťte se!

Všichni víme, že pohyb je nezbytnou součástí zdravého životního stylu a pomáhá při hubnutí, ale je v tom mnohem víc! Pokud jde o přirozený a efektivní detox těla, cvičení je skvělá volba. Ačkoli mnoho lidí ani netuší, že tímto způsobem tělo očistíte. Cvičení pomáhá tělu zbavit se tuku a nadváhy, ale také zbavit se toxinů v těle. Jak se potíte, toxiny se z těla vylučují a proto čištění probíhá. Nejen to, ale také pomáhají při trávení, oběhu a udržení správných funkcí orgánů.

Pocení, dýchání a pohyb, to vše pomáhá tělu dosáhnout kondici a zbavit se špatných a potenciálně škodlivých látek, které se nahromadily v průběhu času. Pokud jste se rozhodli, aby se cvičení stalo ve vašem životě pravidlem, pak pomůžete tělu v procesu čištění se. Zapoťte se v posilovně a odměnou vám bude úžasný pocit, uvolní se nejlépe hormony a vaše tělo bude mít přirozenou detoxikační kúru.

7) Vyzkoušejte akupunkturu pro vyvážení těla

Málo z nás ví, že je to jeden z nejlepších způsobů detoxu. Akupunktura je součástí celostní medicíny, která může pomoci přirozeně léčit některé z vašich největších zdravotních problémů a zároveň vám pomůže očistit různé blokády toxinů v těle.

Zde je návod, jak to funguje:

Možná jste o tom slyšeli, ale nebyli jste si jistý, jestli to chcete vyzkoušet. Zavedení akupunktury do vašeho života může být skutečná pomoc. Nejen, že vám tato starověká praxe pomůže s nemocemi nebo zdravotním stavem, ale může to být vynikající způsob pro přirozenou detoxikaci. Tato praxe byla po celá staletí a stále je hlavní složkou ve východní světové medicíně. Když pacient leží, malé jehličky jsou umístěny na povrchu kůže v oblastech, které jsou zablokovány nebo způsobují bolest či nepohodlí. I když to tak nemusí znít, může to být velmi relaxační proces s téměř okamžitými výsledky. Samozřejmě, je důležité najít licencovaného akupunkturistu, který se v tom skutečně orientuje. Mnoho lidí vyhledává akupunkturu pro řešení mnoha problémů, od problémů s plodností až po různá zranění. Funguje tak, že pomáhá uvolnit zóny v těle, které mohou být blokovány kvůli toxinům nebo jiným škodlivým látkám a ty přispívají ke zdravotním problémům. Je to holistická a vysoce efektivní praxe. Budete se cítit lépe téměř okamžitě. Může to být jeden z nejlepších nástrojů pro přírodní detoxikaci. Najděte si čas vyhledat odborníka, kterému budete důvěřovat a pak přivítejte akupunkturu do svého života jako vynikající způsob přírodního detoxu.

8) Jezte více vlákniny v té nejpřirozenější podobě

Pravděpodobně jste to už slyšeli stokrát, že musíte jíst více vlákniny. Není to jen část zdravé stravy přispívající k hubnutí, ale také zásadní způsob, jakýsi detox pro tělo v jeho nejpřirozenější podobě. Vláknina je vynikající doplněk z různých důvodů a pročištění těla je jen jeden z nich. Naše tělo, zejména zažívací trakt, má tendenci zadržovat látky v průběhu času. Zejména toxiny, konzervační látky z potravin, které jíme, nebo nesprávně zlikvidovaný odpad v těle. Ať už je příčina jakákoli, konečný výsledek je, že se můžete cítit nafouknutý, zatížený a neobvykle unavený a z toho mohou pramenit zdravotní problémy. Když začleníte správnou porci vlákniny do svého jídelníčku, pomůžete udržet trávicí trakt v správné funkci. Všechny toxiny, nadměrný odpad a ostatní nežádoucí prvky nahromaděné v trávicím traktu, se budou pohybovat rychleji. Budete se cítit zdravěji a váš trávicí proces bude fungovat správně. Doplňků vlákniny je mnoho, ale měli byste se pokusit jíst přirozeně, kdykoli je to možné. Čerstvé ovoce a zelenina, fazole, luštěniny a celá zrna jsou všechny vynikajícím zdrojem vlákniny. Začněte pomalu, aby se zabránilo nepříznivým účinkům. Když pocítíte pravidelnost v pohybu střev, budete vědět, že čištění se děje a tělo funguje tak jak má.

9) Zkuste půst na den nebo dva

Nemusíte jít do extrémů jak to dělají mnohé detoxikační programy. Jednoduše vyzkoušejte půst na den nebo dva a nahraďte potraviny přírodními šťávami vyrobenými z čerstvého ovoce a zeleniny. Nemusíte to dělat často, ale mělo by to být prioritou ve vašem životě. Když dáte svému tělu šanci na odpočinek, pak má čas zotavit se a omládnout. Orgány nejsou zaměřené na trávení, nejsou poškozené jídlem a potenciálními toxiny. Když odpočívají, mají šanci se zregenerovat a vy budete plný přírodní energie s účinnějším trávicím systémem. Nejlepší doba na půst je tehdy, když budete doma a mimo od všech potravinových pokušení. Zkuste to udělat o víkendu, kde je pro vás mnohem jednodušší nechat zbytek těla dobít. Budete překvapeni, jak vám bude lépe a kolik přírodní energie poté pocítíte.

10) Mějte dostatek spánku každou noc

Můžete se podívat na spaní jako luxus, ale je to důležitá součást zdravého životního stylu. Bez pořádného spánku, můžete získat na váze, váš imunitní systém bude ohrožen a samozřejmě bere přirozenou energii. Zvykli jsme si spánek odsouvat jako ztrátu času, když můžeme udělat tolik dalších věcí. Problém je, že nedostatek spánku na vás může po chvíli dolehnout. Tělo upadá, imunitní systém je v ohrožení a náchylný na nemoci. Máte také nedostatek vůle a energie, zvolit si zdravě, když se cítíte vyčerpaný. Nedokážete se o sebe postarat správným způsobem, a to není dobré pro vaše zdraví a schopnost pro přirozenou detoxikaci. Pravidelným sedm až osm hodinovým spánkem, dáte svému tělu šanci na odpočinek a nabratí síly. To není luxus, ale důležitý způsob, kterým se vaše tělo obnovuje a připravuje se na další den plný činností.

11) Vyhněte se toxinům ze životního prostředí

Některé toxiny jsou poměrně nápadné a třeba se jim vyhnout za každou cenu. V jejich přítomnosti a s jejich dopadem byste během času onemocněli. Toxiny životního prostředí se mohou pohybovat od smogu, přes sníženou kvalitu vzduchu k pasivnímu kouření. Každý chemický typ výparů jako jsou například z továrny, jsou pro vás velmi škodlivé. Když cítíte pach nebo vám něco nevoní dobře, také to není pro vás zdravé. Pokud máte možnost, vyhněte se těmto látkám, zejména pasivnímu kouření. Budete dýchat čistý vzduch a zbavíte se nahromaděných toxinů. Pokud si nejste jisti, držte se dál od jakéhokoliv nezdravého prostředí, výpary nebo látky mohou pracovat proti vaší schopnosti přirozeně se čistit.

12) Užíváním probiotik se zbavíte špatných bakterií a zároveň přivítáte ty dobré

Možná jste slyšeli o probiotikách, ale možná nevíte dost. Tyto mocné látky pomáhají přirozeně eliminovat špatné bakterie v těle. S vědomím, že pracují tímto způsobem je načase, aby probiotika pracovaly pro vás. Zde jsou některé věci, které je třeba mít na paměti, pokud jste se rozhodli spolehnout se na probiotika pro přirozenou detoxikaci těla:

 • Probiotika se nacházejí v potravinách jako jsou jogurty a jejich popularita roste.
 • Probiotika jsou přirozené a dobré bakterie, které pomáhají regulovat a vyrovnat rovnováhu organismu.
 • Nejpozoruhodnější aplikování probiotik je v trávicím systému, kde mohou růst v průběhu času škodlivé bakterie a jiné organismy.
 • Můžete si zvolit některé potraviny s probiotiky a také je najít v podobě doplňků.
 • Pomáhají nejen regulovat bakterie, které se hromadí ve vašich střevech, ale i svou schopností zbavit se těchto škodlivých látek jednou provždy.
 • Vzhledem k tomu, že zažívací trakt je nejvýraznější z oblastí, kde se škodlivé látky mohou shromažďovat, probiotika jsou velmi užitečný nástroj, který pomáhá.
 • Použití probiotik nejen pomůže udržet správnou funkci trávicího systému, ale také účinkuje jako detoxikační prostředek.
 • Pokud je budete užívat pravidelně, pak můžete očekávat plně funkční trávicí systém. Zajištěním dobrých bakterií se zároveň nerozvinou zdravotní problémy.

13) Zkuste jógu jako nový typ cvičení a meditace

Už víme, že cvičení je dobré pro zdraví a pro naši přirozenou schopnost čistit se. Vezmeme to ještě o krok dále, jóga je jedním z nejvíce užitečných typů cvičení během detoxikace. Očistí tělo a zbaví jej nahromaděných toxinů. Je to nejen skvělá forma cvičení, ale i meditace. Během pohybu se zbavíte stresu, což je dobré pro vaše tělo i mysl a načerpáte novou sílu. Toto cvičení, zaměřené na flexibilitu a rovnováhu, je nástrojem dechu. Probíhá čištění kyslíkem a vydechování škodlivých látek z těla. Pokud budete při pozicích dýchat správně, zbavíte se stresu a tělo se očistí přirozeným a velmi efektivním způsobem. Dostanete se hluboko do svalové tkáně jako během masáže a uložené toxiny se uvolní dechem. To je jeden z příkladů jak čistit oběhový systém dynamickým způsobem ale má i další pomocné využití.

14) Naučte se začlenit "superpotraviny" do každého jídla

Skvělá věc je, že obsahují důležité živiny a antioxidanty, které naše tělo potřebuje k boji s infekcemi. Přítomnost těchto antioxidantů a živin v těle překoná škodlivé toxiny a látky, které ohrožují náš imunitní systém a celkový zdravotní stav.

Superpotraviny jsou chutné a výživné skupiny potravin, včetně potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny, jako je:

 • Losos
 • Tuňák
 • Avokádo
 • Vlašské ořechy
 • Mandle
 • Olivový olej
 • Lněná semínka

Zaměřte se na ovoce a zeleninu, které jsou světlé barvy a to znamená, že jejich tmavý odstín obsahuje hodně antioxidantů:

 • Borůvky
 • Maliny
 • Špenát
 • Kel
 • Lilek
 • Rajčata
 • Mrkev
 • Sladké brambory
 • Jablka
 • Pomeranče

Snažte se začlenit superpotraviny do každého jídla a užívat si jejich prospěšné účinky. Nejenže jsou zdravé a nízkotučné, ale zvýší i váš antioxidační příjem. Tyto látky očistí a zbaví škodlivých látek, ale také zastaví ty, které ohrožují tělo. Antioxidanty pomáhají lépe bojovat s viry a nemocemi, proto by měly být každonnenou součástí vašeho jídelníčku.

15) Vyhýbejte se jednoduchým sacharidům, bílému cukru a mouce a všem smaženým potravinám

Bílý chléb, který jste si pravděpodobně užili jako dítě, nedělá absolutně nic pro celkové zdraví. Večeře z obsahem škrobu, jako je bílá rýže nebo těstoviny jsou stejně škodlivé pro obvod pasu a zdraví, jako extrémnější koblihy, koláče a sušenky. Mnoho lidí nerozumí tomu, jaké jsou výrobky z bílého cukru nebo mouky škodlivé. Ty mají za následek nežádoucí toxiny v těle. Požitím jednoduchých sacharidů se budete cítit plný a spokojený, ale v zákulisí po přívalu této vlny následně klesne hladina cukru v krvi, což není dobré pro apetit a zdraví! Stejné hrozivé následky jednoduchých sacharidů jsou hlavní součástí samotných toxinů, které se hromadí v trávicím traktu. Tělo nepotřebuje konzervanty, což je důvod, proč vláknina bohatá na celé zrna a komplexní sacharidy je tak důležitá pro zdraví. Zajišťuje funkční trávicí systém. Takže, když přejdete ke komplexním sacharidům, které jsou lepší pro trávení, budete si jisti, že jste se zbavili jednoduchých sacharidů. Vzestup a pokles hladiny cukru v krvi není dobrý pro hubnutí. Konzervační a škodlivé látky obsahují toxiny, které vás zpomalují a nakonec se budete cítit nemocný.

16) Naučte se správně řídit svůj stres

Stres není dobrý pro nikoho. Měli byste si uvědomit, že pokud o sebe budete správně pečovat, pravidelně cvičit a udržovat si opravdu zdravý životní styl, stres budete zvládat snadněji. Pokud necháte stresu dostat to nejlepší z vás znamená to, že tělo není v provozu na optimální úrovni. Když jste v stresu, neuvolňují se dobré hormony. To může mít následky jako přibírání na váze, nemoci a absolutní nedostatek energie. Jste náchylnější k nevhodným volbám pro zdraví, s větší pravděpodobností se cítíte depresivní a nakonec jednodušeji onemocníte. Když pociťujete stres, tělo zadržuje škodlivé toxiny a proto se zpomalí. Naučte se ho zvládat správně tím, že budete používat správná opatření pro přirozenou očistu těla.

17) Během nemoci využívejte přírodní lékárnu, pokud nejsou potřeba antibiotika

Samotné léky, které jsou určeny na pomoc proti nemoci nebo zlepšení zdraví, mohou přispívat k toxinům v těle. Ačkoli antibiotika a další léky jsou určeny, aby vám pomohli zůstat zdravý, také obsahují škodlivé látky, které působí v trávicím traktu. I když mohou být některé léky nutné, je vždy lepší vyzkoušet domácí léčivé prostředky, kdykoli je to možné. Pokud můžete zahnat nemoci s využitím možnosti jako je zázvor, česnek, nebo jiné přírodní byliny a rostliny, pak máte dobrou šanci na dosažení lepšího zdraví a detoxikaci svého organismu. Přírodní domácí léčivé prostředky vám pomohou zbavit se nemoci.

18) Přizpůsobte se zdravému životnímu stylu a pokuste se eliminovat každodenní léky tam, kde je to možné

Čím více si budete vybírat přírodní metody pro péči o sebe, tím lépe se budete cítit a to i dlouhodobě. Opravdu zdravý životní styl se skládá z používání správných potravin, pravidelného cvičení, dostatku odpočinku. Naučit se zvládat stres, zbavit se špatných návyků, provádění pravidelného detoxu, a přizpůsobování se pozitivnímu a zdravému myšlení. To je klíč k dobrému zdraví, nyní i do budoucna! Pokud však užíváte léky zachraňující život, v takovém případě v tom pokračujte. Opravdu zdravý životní styl, který zahrnuje všechny tyto prvky bude nástrojem, který vám pomůže cítit se velmi dobře s okamžitými výsledky. Detoxikace je důležitou součástí tohoto procesu. Při provádění všech ostatních opatření také pomáháte tělu přirozeným způsobem zbavit se škodlivých látek těmi nejlepšími metodami.

19) Zvýšení cirkulace masáží tlakových bodů

Pravdou je, že čištění povrchu kůže jemným kartáčkem může být skvělý způsob, jak stimulovat krevní oběh.

Zde je návod, jak to funguje:

 • Zvolte jemný kartáček, který je příjemný a ne drsný, začněte u nohou pomalým a jemným pohybem.
 • Pokračujte pomalu od chodidel, přes nohy a do celého těla.
 • Udělejte si čas a soustřeďte se na oblasti, které se cítí napnutě nebo které mohou být náchylné k chybnému oběhu, jako jsou kotníky, kolena a dokonce i paže.
 • Opakujte pohyby několikrát každý týden pro maximální účinek.
 • I když to vypadá jako metoda k odstranění celulitidy, pravdou je, že to je dobrá stimulace krevního oběhu a způsob jak zbavit tělo toxinů.

Mnoho mladých lidí nemá čas soustředit se na otázky týkající se krevního oběhu. Netýká se to jen starších lidí, protože cirkulace je důležitá v kterékoli fázi svého života. Dávejte pozor, aby se zajistil správný oběh v těle po celou dobu a soustřeďte se na oblasti, kde mají toxiny tendenci shromažďovat se. Další způsob, jak vytvářet a podporovat dobrou cirkulaci, je samozřejmě zaměřit se na tlakové body. To pomůže nejen zmírnit napětí jako při masáži, ale i ke správnému udržení oběhového systému. Pokud se zaměříte na tlakové body, jako jsou dlaně rukou, nebo bříška chodidel, uvolníte napětí z těla. Stejně pomáháte efektivně uvolnit z těla toxiny. Když jemně stisknete na těchto tlakových bodech, téměř okamžitě cítíte uvolnění napětí. Krevní oběh je stimulován, toxiny se uvolní a pak vyloučí z organismu. Ujistěte se, že stejně jako u masáží jakéhokoliv typu pijete dostatek vody, aby se toxiny přirozeně odplavily.

20) Podpořte vylučování správnou dietou a hydratací

Pravdou je, že většina z nás nemá pravidelné vylučování. Pokud jsou vaše střeva pomalé a nechodíte často ani na malou potřebu, tehdy se v těle zadržuje odpad a ten musí být vyloučen. Takže tohle je místo, kde musíte dbát na odstranění a klást velký důraz na stravu, kterou konzumujete a jak často pijete tekutiny. Začněte přísným a dlouhým pohledem na svůj jídelníček a zamyslete se nad tím:

 • Jíte dostatek vlákniny každý den?
 • Jíte správné potraviny, jako je čerstvé ovoce a zelenina, libové proteiny, fazole a luštěniny, celá zrna, dobré tuky, a nízkotučné mléčné výrobky?
 • Kolik vody skutečně vypijete během dne?
 • Přistihnete se, že pociťujete neobvyklou žízeň?
 • Jak často za den močíte?
 • Jak často máte stolici?

Věřte tomu nebo ne, toto všechno jsou důležité otázky pro zdraví, a pro naučení se přirozenému a efektivnímu detoxu. Pokud jste dehydrovaný, není to dobré pro vaše celkové zdraví. Organismus potřebuje dostatek vody, aby řádně vypláchl trávící systém a mohl přesunout toxiny ven. Dostatek vlákniny nebo kombinace těch správných potravin, umožňuje pohyb střevním klkům a pravidelnou stolici. Pokud není pravidelná, odpad je uložen v těle a konečným výsledkem je, že se změní na toxiny. Hledejte způsoby, kterými můžete podpořit správné trávení a vylučování. Pít více vody a zajistit, abyste nikdy nebyli dehydrovaný je jeden ze způsobů jak udržet odplavování špatných toxinů. Jíst správné potraviny s hlavním zaměřením na vlákninu je dalším způsobem, který zajišťuje pohyb odpadu ven z těla. Mějte přehled o těchto věcech a udělejte potřebné změny, abyste zajistili pravidelné močení a vylučování odpadu.

21) Zvolte si stravu bohatou na potraviny, které jsou bez přísad a konzervačních látek

Už jsme mluvili o tom, jak důležité je dodržovat zdravou výživy a zaměřit se na správné potraviny. Stejně tak důležité je odstranit špatné potraviny ze svého jídelníčku, ale mnozí lidé to neuznávají. I když můžete být náchylnější obrátit se na "dietní potraviny", které jsou s nízkým obsahem tuku, nízkokalorické, nebo balené pro vaše pohodlí. Než sáhnete po balených potravinách, zvolte si celostvé potraviny, které pocházejí ze země a jsou přírodní. Balené potraviny jsou většinou plné přísad a konzervačních látek. I když mohou obsahovat méně kalorií a tuku, jejich umělé přísady se pomstí na vašem těle. Stejně jako pesticidy, mohou a budou postupem času vytvářet toxiny ve vašich střevech. Budete se cítit zpomalený a objeví se další příznaky, ze kterých můžete onemocnět.

Vylučte ze stravy nezdravé balené potraviny, které jsou plné tuku, ale vezměte to ještě o krok dál. Jen proto, že jídlo se zdá být zdravé nebo "diétne připravené", neznamená, že je pro vás dobré. Pokud je naložené přísadami, konzervačními a chemických látkami nebo složkami, které ani neznáte, ty se přímo transformují do toxinů ve vašem trávicím traktu. Zbavte se jich a tělo začne okamžitě detoxikovat!

22) Naučte se meditovat a dělejte to každý den

Tak jako vám cvičení pomůže zbavit se toxinů, i meditace přináší pozitivní účinky v oblasti detoxu. Je to mentální cvičení a stejně poskytuje výhody celému tělu.

 • Když jste v meditaci, pomalu a jemně se odpojíte od každodenní rutiny života a zbavujete se toho co vás trápí.
 • Tímto způsobem se zbavujete stresu a úzkosti.
 • Časem vás stres a úzkost drží od provozu na plný výkon. Uvolnění se v meditaci vám pomůže k lepšímu zdraví.
 • Naučte se začlenit meditaci do svého každodenního života, zbavíte se tím napětí, úzkosti a stresu. Budete milovat přínosy meditace jako součásti zdravého životního stylu.

23) Používejte přírodní byliny a zápalnou medicínu

Existuje tolik nádherných přírodních bylin, které nám nabízejí jedinečné a úžasné přínosy. Nejen, že mohou zvýšit a zlepšit naše zdraví, ale také mohou pomoci v detoxikačním procesu. Můžete se obrátit na celostní medicínu a najít zcela nový svět bylin a přírodních prostředků jako pomoc na cokoliv, co vás trápí. Začleňte snadno dotupné bylinky do svého každodenního života. Zelený čaj, česnek, bazalka, a dokonce i lístky koriandru mají některé vlastnosti přírodního detoxu a můžete je snadno přidat do svých oblíbených jídel, nebo vychutnat jen tak samotné. Pokud si nejste jisti celostními bylinami, pak byste se měli zeptat odborníka. Přírodní byliny vám nabízejí velkou pomoc při očistě těla, ale musíte si vybrat, které z nich jsou pro vás to pravé a pak je používat správně.

Některé z bylin, vhodné pro detoxikaci:

 • Pampeliška
 • Kurkuma
 • Ostropestřec Mariánský (Bodlák)
 • Cyprus
 • Kořen Hortenzie
 • Konopáč Purpurový kořen

Ujistěte se, že víte, co si vybrat a také jak používat. Vězte však, že tyto byliny pomohou přirozeně a efektivně čistit. Účinek působí poměrně rychle, takže nebuďte znepokojeni, pokud se to stane. Když se tyto byliny stanou vaším partnerem zdravého životního stylu a součástí detoxikační kúry, budete v té nejlepší formě.

Detoxikace může být provedena tolika různými způsoby, důležitá je však pravidelnost. Je normální, že se v těle časem nahromadí toxiny, ale s těmito metodami zmírníte jejich dopad. Je třeba se jen naučit opravdu poslouchat své tělo, udělat inventuru toho, co funguje a co ne, zbavit se špatných návyků a vštípit si ty dobré. Neberte to jako problém, ale spíše způsob, jak se o sebe postarat. Některé z metod mohou být skutečně příjemné a přispějí k lepšímu duševnímu a fyzickému zdraví.

Zjistěte, co pro vás funguje nejlépe, a vyzkoušejte nové způsoby pro občasný přirozený detox. Příznaky, které vás trápí každý den, budou pryč téměř okamžitě.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy