Domů / / / Pravda o detoxikačních čajích

Pravda o detoxikačních čajích

Poslední úprava 13.12.2017
Sdílet článek

Jsme unaveni z jakéhokoliv trendu, který zahrnuje detoxikaci jen pomocí nápojů. Všichni už dobře víme, že na tekuté stravě nemůže naše tělo být příliš dlouho a většina nápojů, které doporučují celebrity mají jen omezené detoxikační účinky. Ale teatox, nebo detox čajem, je jemnější přístup k detoxifikaci a to proto, že zahrnuje přidání několika šálků bylinného čaje ke zdravé stravě, kterou konzumujete, namísto nahrazení jídla nápoji úplně.

Detoxikace čajem není nový koncept: Giuliana Rancic použila čajovou dietu na to, aby shodila tři kila před svatbou v roce 2007, zatímco Kendall Jenner nedávno připisovala její postavu jako z předváděcího mola její závislosti na čaji (údajně pije téměř tucet šálků značkové detoxikační směsi zeleného čaje a citronové trávy každý den!).

Síla čaje

Zdravotní přínosy čaje pokrývají téměř všechny oblasti - studijní analýza italských, holandských, a amerických vědců zjistila, že čaj může pomoci snížit riziko vzniku cévní mozkové příhody a srdečních chorob, snížit krevní tlak, zlepšit náladu a duševní výkonnost a dokonce i udržet si vysokou hladinu energie a nízkou váhu.

Když však přijde na detoxikaci, samotný čaj nestačí. "Žádné jídlo, bylina, nebo lék nemá schopnost léčit onemocnění ani "detoxikovat" tělo," říkají odborníci.

Ve skutečnosti neexistují žádné důkazy, které by podpořily tvrzení čajových společností, že jejich detoxikační čaje skutečně očistí lidské buňky. Vysoce kvalitní čaje však mohou pomoci podpořit přirozený denní proces detoxifikace těla, stejně jako jiné potraviny a nápoje mohou tomuto systému ublížit, tvrdí vědci.

Klasické zelené a černé čaje jsou bohaté na antioxidanty - které jsou tajemstvím posílení přirozeného procesu čištění našeho těla. "Antioxidanty snižují oxidační stres a množství volných radikálů v našem těle, příliš mnoho nichž může způsobit chronický zánět a dokonce mutaci našich DNA kmenů, což vede k rakovině a dalším chronickým onemocněním," vysvětlují odborníci.

Detoxikační čaje

Pokud jsou zelený a černý čaj užitečné v čisté formě, poskytují značkové čaje určené speciálně na detoxikaci nějaké výhody?

"Specifické detoxikační čaje nabízejí přínosy pro zdraví díky dalším složkám," říkají odborníci. Byliny jako je citrónová tráva, zázvor, pampeliška, a ostropestřec mají vlastnosti, které podporují zdraví jater, jednoho z těch orgánů odpovědných za váš přirozený proces detoxikace. Bylo také prokázáno, že zázvor zmírňuje oxidační stres v játrech, což nepřímo pomáhá tomuto orgánu efektivněji si plnit svou úlohu čištění krve.

Jedna věc, na kterou si třeba dávat pozor při detoxu čajem, je jedna běžná složka - bylinné projímadlo - sena. "Jedna část detoxikace je očista střev, a sena pomáhá tomuto procesu. I když to může být v krátkodobém horizontu užitečné jako noční nápoj, příliš dlouhé užívání sena může způsobit zvracení, průjem, nerovnováhu elektrolytů a dehydrataci. Pokud máte pocit zácpy, pijte pár večerů čaj ze seny. Ale na bežné pití si vyberte čaje bez obsahu seny.

Nejlepší metoda

Odborníci na výživu se shodují na tom, že pití čaju po probuzení a před spaním může pomoci nastartovat vaše tělo nebo jej uklidnit, v závislosti na druhu čaje, který si zvolíte. Pokud jste čajový fanatik, vypijte za den několik šálků: Pokud nejste citliví na kofein, pravděpodobně zvládnete pět až sedm šálků denně, bez jakýchkoliv negativních vedlejších účinků, říkají odborníci.

Nejdůležitější část vašeho teatoxu, i když nespočívá ani v tom, jaký čaj si vyberete - je to o tom, co jíte: Čaj může být léčivý a detoxikující pouze pokud váš systém nezatěžujete stravou, kterou konzumujete, čeho je vinna většina lidí. Aby bylo možné skutečně detoxikovat vaše tělo, přestaňte jíst zpracované a smažené potraviny, a zvyšte svůj příjem ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, libových bílkovin a protizánětlivých tuků jako jsou avokádo a mandle. Jakmile bude vaše strava je čistá a jemná k vašemu tělu, můžete začít s detoxikačními čaji, abyste posílili svou přirozenou funkci orgánů. Vyzkoušet můžete i následovné kombinace.

1. Pampeliška: Pampeliška pomáhá funkci jater tím, že pomáhá odstranit toxiny a obnovit hydrataci a vyvážení hladiny elektrolytů

2. Citron & Zázvor: Tento revitalizující čaj je skvělý na ráno, protože jeho nízký obsah kofeinu vás vzbudí aniž by zatížil váš žaludek. Kromě toho, studii provedené na Columbia University v roce 2011, lidé, kteří pili horký zázvorový čaj se cítili po jídle plnější a hlásili menší chuť k jídlu později.

3. Yogi DeTox: Kromě inspiračních zpráv na každém čajovém sáčku, tato konkrétní paleta Yogi čajů zahrnuje lopuch a pampelišku na pomoc vaší játrech a jalovec na posílení vaší funkce ledvin.

4. Citrónový jasmínový zelený čaj bez obsahu kofeinu: Spolu s heřmánkem a mátou na uklidnění systému, doporučujeme šálek před spaním. Navíc, jeho vysoký obsah vitaminu C znamená, že je plný antioxidantů.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Detoxikace organizmu tabletky

    Detoxikační kúra s obsahem probiotik a prebiotik s vyváženým obsahem vlákniny a laxativ, které společně tvoří velmi účinný lék na detoxifikaci těla, a pročištění tlustého střeva.

Čtěte víc

Blízke témy