Domů / / / 5 znamení, že vaše telo detoxi...

5 znamení, že vaše telo detoxikuje

Poslední úprava 13.03.2020
Sdílet článek

Pokud se snažíte snížit toxické zatížení těla, můžete to udělat několika různými způsoby, včetně správné výživy, esenciálních olejů, očisty, doplňků výživy a vyhýbání se chemickým látkám ve všech formách od kosmetických výrobků, geneticky modifikovaných potravin až po léčiva. Bohužel, odstranit všechny toxiny ze životního prostředí a života je téměř nemožné. Plus, buďme k sobě upřímní, ve svém životě musíte mít trochu rovnováhy! Abyste pomohli v boji proti těmto toxinům, skvělý způsob je přirozeně pomoci vašemu tělu detoxikovat. Detox pomáhá tělu odplavit toxiny, které se v něm v průběhu času nahromadily. Existuje mnoho detoxikačních programů, takže se informujte a najděte ten, který je pro vás nejlepší. Detox však není vždy jen příjemný. Odbourány toxiny se uvolňují nejprve do vašeho těla a změna denního režimu může vyvolat příznaky podobné odvykání si od drog. Nebojte se však, protože asi po třech dnech očisty se znovu začnete cítit úžasně! Čeká na vás jasné myšlení a množství energie!

5 známek toho, že detoxikujete:

 1. Bolest hlavy - Toto je nejčastější příznak detoxikace. Když podporujete své tělo očistou, buňky mají možnost uvolnit více uložených toxinů, patogenů a odpadu a tak způsobit bolesti hlavy. Bolesti hlavy mohou být také výsledkem vedľajšch produktů cukru, kvasinek nebo kofeinu. Nesahejte po tabletkách - použijte trochu mátového esenciálního oleje a pijte hodně vody, abyste byli hydratováni.
 2. Únava - Máte pocit, jako by vás srazil autobus? Nejste sami! Vaše tělo pracuje přesčas, aby zbavilo vaše tělo těchto nežádoucích toxinů. Můžete se cítit omámený nebo opilý, jak byste nad svým tělem neměli úplnou kontrolu. Kromě toho, je šance, že se budete cítit vyčerpaný a budete potřebovat trochu víc spánku. Aby vaše tělo mohlo udělat to, co ví, pokuste se mu vytvořit prostor a první tři dny očisty brát s nadhledem.
 3. Průjem - Ano, to je pravda. Držte se blízko toalety. Naše těla mají přirozený způsob odstraňování odpadu a ten má během očisty opravdu šanci ukázat se. Vše nežádoucí bude odcházet. Není to příjemné, ale je to nutné. Opět platí, dovolte vašemu tělu dělat to, co umí dělat a pomozte mu doslova uvolnit se.
 4. Nachlazení / Horečka - Pokud se u vás během detoxikace objeví zácpa, mohou se u vás vyvinout příznaky chřipky jako je zduření lymfatických uzlin, ucpaný nos nebo výtok z nosu, bolest v krku, nebo třeba kašel nebo ucpané průdušky. Zkuste užít černé uhlí, abyste tělu pomohli zbavit se odpadu. Zvažte i kávový klystýr.
 5. Kůže - Pokud je naše játra skutečně plná toxinů, můžete začít detoxikovat přes kůži. Mohou se vám vyhodiť vyrážky nebo se u vás objevit krásné malé pupínky. Je normální, že vaše pokožka je největší orgán v těle a pomáhá nám detoxikovat na denní bázi. Ahoj, pot! Nelekejte se, pokud se u vás objeví pár vyrážek, vaše tělo jen odstraňuje tyto toxiny skrz póry.

Tipy jak svému tělu přirozeně pomoci detoxikovat:

 • Pijte hodně vody: Zejména během očisty šťávami zapomínáme pít dostatek vody. Ta nám pomáhá vše v celém těle rozhýbat. Kokosová voda je obzvláště hydratující, takže její pijte hodně.
 • Používejte esenciální oleje: Citrusové oleje jako je citronový, limetkový a grapefruitový olej nebo olej z divokého pomeranče jsou fantastické na pomoc játrech přirozeně detoxikovat. Já je přidávám do vody. Citronová tráva je dobrá na zlepšní nálady. Ráno si dávám 1-2 kapky na chodidla. Máta pomáhá zmírnit bolesti hlavy. Směs na dobré trávení pomůže uklidnit jakoukoli žaludeční nevolnost nebo křeče při průjmu.
 • Hořká sůl do koupele: Pořiďte se alespoň 30 minut a na jeden lázeň použijte asi 2-4 šálky hořké soli (síran hořečnatý). Ta pomůže vytáhnout tyto toxiny ven z těla a zároveň pomůže tělu uklidnit se a relaxovat.
 • Dobré tuky: Ujistěte se, že užíváte dobré tuky, jako jsou omega tuky a kokosový olej.

Proces detox je při každé očistě o něco lehčí, pokud budete i nadále pomáhat snižovat toxické zatížení těla. Příznaky jsou méně intenzivní. Jen tak dál a nechte své tělo uvolňovat, uvolňovat, uvolňovat!

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Detoxikace organizmu tabletky

  Detoxikační kúra s obsahem probiotik a prebiotik s vyváženým obsahem vlákniny a laxativ, které společně tvoří velmi účinný lék na detoxifikaci těla, a pročištění tlustého střeva.

Čtěte víc

Blízke témy