Domů / / / 5 znamení, že vaše telo detoxi...

5 znamení, že vaše telo detoxikuje

Poslední úprava 15.12.2022
Sdílet článek

Pokud se snažíte snížit toxické zatížení těla, můžete to udělat několika různými způsoby, včetně správné výživy, esenciálních olejů, očisty, doplňků výživy a vyhýbání se chemickým látkám ve všech formách od kosmetických výrobků, geneticky modifikovaných potravin až po léčiva. Bohužel, odstranit všechny toxiny ze životního prostředí a života je téměř nemožné.

Navíc, buďme k sobě upřímní, ve svém životě musíte mít trochu rovnováhy! Můžete však pomoci vašemu tělu detoxikovat. Detox pomáhá tělu odplavit toxiny, které se v něm v průběhu času nahromadily. Existuje mnoho detoxikačních programů, takže se informujte a najděte ten, který je pro vás nejlepší. Detox však není vždy jen příjemný. Odbourány toxiny se uvolňují nejprve do vašeho těla a změna denního režimu může vyvolat příznaky podobné odvykání si od drog. Nebojte se však, protože asi po třech dnech očisty se znovu začnete cítit úžasně! Čeká na vás jasné myšlení a množství energie!

5 projevů detoxikace organismu

Základní příčiny detoxikačních příznaků

Když zažíváme při očistě tyto druhy detoxikačních příznaků, dějí se v našem těle v podstatě tři věci:

  1. Protože aktivně čistíme své tělo, buňky najednou mají možnost uvolnit ještě větší množství uložených toxinů, patogenů, nečistot, metabolických odpadů a jiných látek, které nepatří do těla, než je obvyklé.
  2. Několik přirozených systémů těla, které normálně a přirozeně eliminují tyto nežádoucí látky se stanou zahlceny následkem neobvykle velkého množství toxinů uvolňovaných na buněčné úrovni v celém těle a přestanou být schopné pracovat. To klade nepřiměřenou zátěž na zbývající systémy.
  3. V některých případech patogenní mikroorganismy jako jsou bakterie nebo kvasinky, které žily na látkách, které jsme pravidelně požívali (například kvasinky, které se živí nadbytkem cukrů v potravě), mohou zemřít, když jsme se zbavili jejich oblíbených potravin, následkem čehož se do krevního oběhu uvolňují toxické látky.

Bolest hlavy

Toto je nejčastější příznak detoxikace. Když podporujete tělo očistou, buňky mají možnost uvolnit více uložených toxinů, patogenů a odpadu a tak způsobit bolesti hlavy. Bolesti hlavy mohou být také výsledkem vedlejších produktů cukru, kvasinek nebo kofeinu. Nesahejte po tabletkách - použijte trochu mátového esenciálního oleje a pijte hodně vody, abyste byli hydratováni.

Únava

Máte pocit, jako by vás srazil autobus? Nejste sami! Vaše tělo pracuje přesčas, aby se zbavilo nežádoucích toxinů. Můžete se cítit omámený nebo opilý, jak byste nad svým tělem neměli úplnou kontrolu. Kromě toho je šance, že se budete cítit vyčerpaný a budete potřebovat trochu víc spánku. Aby vaše tělo mohlo udělat to, co ví, pokuste se mu vytvořit prostor a první tři dny očisty brát s nadhledem.

Průjem

Ano, je to pravda. Držte se blízko toalety. Naše těla mají přirozený způsob odstraňování odpadu a ten má během očisty opravdu šanci projevit se. Vše nežádoucí bude odcházet. Není to příjemné, ale je to nutné. Opět platí, dovolte vašemu tělu dělat to, co umí dělat a pomozte mu doslova uvolnit se.

Nachlazení nebo horečka

Pokud se u vás během detoxikace objeví zácpa, mohou se u vás vyvinout příznaky chřipky jako je zduření lymfatických uzlin, ucpaný nos nebo výtok z nosu, bolest v krku, nebo třeba kašel i ucpané průdušky. Zkuste užít černé uhlí, abyste tělu pomohli zbavit se odpadu.

Kůže

Pokud jsou játra skutečně plná toxinů, můžete začít detoxikovat přes kůži. Mohou se vám vyhodiť vyrážky nebo se u vás objevit malé pupínky. Je normální, že vaše pokožka je největší orgán v těle a pomáhá nám detoxikovat na denní bázi. I přes pot. Nelekejte se, pokud se u vás objeví pár vyrážek, vaše tělo jen odstraňuje tyto toxiny skrz póry.

Tipy jak svému tělu přirozeně pomoci detoxikovat

Pijte hodně vody

Zejména během očisty šťávami zapomínáme pít dostatek vody. Ta nám pomáhá vše v celém těle rozhýbat. Kokosová voda je obzvláště hydratující, takže jí pijte hodně.

Používejte esenciální oleje

Citrusové oleje jako je citronový, limetkový a grapefruitový olej nebo olej z divokého pomeranče jsou fantastické na pomoc játrům přirozeně detoxikovat. Citronová tráva je dobrá na zlepšení nálady. Ráno si dejte 1-2 kapky na chodidla. Máta pomáhá zmírnit bolesti hlavy. Směs na dobré trávení pomůže uklidnit jakoukoli žaludeční nevolnost nebo křeče při průjmu.

Hořká sůl do koupele

Koupejte se alespoň 30 minut a na jednu lázeň použijte asi 2-4 šálky hořké soli (síran hořečnatý). Ta pomůže vytáhnout toxiny ven z těla a zároveň pomůže tělu uklidnit se a relaxovat.

Dobré tuky

Ujistěte se, že užíváte dobré tuky, jako jsou omega tuky a kokosový olej.

Proces detoxu je při každé očistě o něco lehčí, pokud budete i nadále pomáhat snižovat toxické zatížení těla. Projevy detoxikace organismu jsou méně intenzivní. Jen tak dál a nechte své tělo uvolňovat, uvolňovat, uvolňovat!

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy