Domů / / Může se během detoxikační diet...

Může se během detoxikační diety pít černá káva nebo raději ne?

Poslední úprava 15.12.2022
Sdílet článek

V životě existuje několik povolených potěšeni a požitků. Jedním z nich je jídlo a hned v těsném závěsu pro mnohé káva.

Přerušovaný půst pomáhá při hubnutí. Ubírá nás však o jeden z požitků - o jídlo. Pokud používáte systém 16: 8, máte 16 hodin bez jídla. Můžete v tomto čase pít alespoň kávu? Nebo i ta je během přísných 16 hodin zakázána?

Detoxikační dieta a káva - ano nebo ne?

Dobrou zprávou je, že si můžete dopřát kávu ráno. Ale musí být černá - žádný cukr, žádná smetana či šlehačka ... to by byly kalorie, tuk, cukr, čili žádný půst. Protože během půstu se počítají i tekuté kalorie.

Pokud kvůli žaludku nemůžete pít kávu černou, jsou povoleny sladidla bez obsahu kalorií. Trochu stévie neovlivní inzulín či hladiny cukru v krvi.

Pro milovníky kávy je to tedy dobrá zpráva. Netřeba však zapomínat na fakt, že káva nalačno může podráždit střeva a zhoršit příznaky pálení žáhy či dráždivého střeva. Nalačno se káva navíc mnohem rychleji vstřebává. Pokud jste však zarytý poživatel kávy, určitě víte, že káva ovlivňuje každého jinak.

Pokud kávu nepijete, nemusíte být během přerušovaného půstu na čisté vodě. Zvolit lze z mnoha nápojů bez kalorií. Ať už to bude čistá soda, soda ochucená čerstvým ovocem nebo černý čaj. Viz také další nápoje vhodné na detoxikaci. A hlavně nezapomeňte na správné zásady zdravé detoxikační diety.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy