Vliv počasí na vlasy

Poslední úprava 01.06.2020
Sdílet článek

Počasí ovlivňuje každý aspekt našeho života. Při špatném počasí je například takové cestování a přesuny po venku někdy noční můrou. Počasí může narušit náš komfort, přerušit dodávky energie či přerušit vysílání televize. I výlety si plánujeme podle počasí. K vodě se chodí za slunečného léta, lyžovat při zasněžené zimě. Díky počasí se můžeme cítit šťastní nebo smutní. Můžeme se díky němu cítit odpočatí a nabití energií, nebo naopak staří a unavení.

Při všech možných způsobech jakými nás počasí ovlivňuje se nemůžeme vůbec divit, že může i s našimi vlasy nadělat pořádný zmatek. Podívejme se spolu, jaký je vliv počasí na vlasy, a to pěkně podle ročních období.

Léto a vliv počasí na vlasy

V létě se mnozí lidé nevědí dočkat vody, s prvními letními paprsky se vydávají na koupaliště nebo pláže. Běžný člověk stráví v létě více času venku. A dva z nejběžnějších faktorů letního počasí jsou teplo a vlhko. Pokud jste žena, která strávila hodinu tvorbou účesu a vyšla do horkého, vlhkého dne, víte, že právě teplo a vlhkost dokáže účes úplně zruinovat.

Fyzické vazby ve vlasech se narušují vlivem tepla a vody. Právě proto funguje, pokud si mokré vlasy natočíme na natáčky, pokud si vlasy tvarujeme fénem, kulmami na zkadeření vlasů nebo žehličkami na vyrovnání vlasů. Pokud upravené vlasy vystavíme horkému, vlhkému prostředí, tak se vazby ve vlasech znovu přeruší a vlasy se vrátí do přirozeného stavu. Přirozeně rovné vlasy přicházejí o uměle vytvořené kadeře. Přirozeně kudrnaté vlasy, které jste si vyžehlili, začnou krepatět a pomalu se dostávají do svého kudrnatého stavu.

Některé přípravky na úpravu vlasů dokáží uzavřít povrchovou vrstvu vlasu, takže se vlas stává odolný vůči vlivům počasí. Neplatí to však při příliš intenzivních povětrnostních situacích.

Další záležitostí, kterou řadíme do kolonky "vliv počasí na vlasy v létě" jsou poškozené vlasy od slunce. Stejně, jako ovlivňují UV paprsky v létě melanin v pokožce, ovlivňují i melanin obsažený ve vlasech. Dlouhodobé vystavování se slunci může vlasy "odbarvit". Poškozené vlasy od slunce v létě poznáme podle vytahané barvy z vlasů. Pokud máte vlasy nabarvené, může slunce změnit barvu vlasů na nežádoucí odstín. UV paprsky pronikají přes vlas a ničí melanin, který dodává vlasům jejich barvu.

Zima a vliv počasí na vlasy

V zimě nejčastěji ovlivňuje počasí na vlasy chladem. Lépe řečeno, neustálými změnami, protože se přesouváme z chladného do teplého prostředí. Na vlasy v zimě má vliv i statická elektrika. Studený, suchý vzduch nadzvedává vrchní vrstvu vlasu. Pokud pak vejdeme do teplého a suchého interiéru, začne prostředí vytahovat z vlasů vlhkost. Vlasy zůstávají suché a krepatějící. A na řadu přichází statická elektrika, ta umí s vlasy nadělat divy.

Vítr a vliv počasí na vlasy

I vítr může za poškozené vlasy. Vystavování se silným, přetrvávajícím větrům může vlasy pomotat, hlavně pokud máte vlasy kudrnaté a dlouhé. Vítr obtáčí vlasy jeden o druhý. Pokud se o sebe v prudkém větru vlasy neustále otírají, mohou se začít na koncích třepit.

Většinu z těchto problémů lze taktéž zvládnout s pomocí moderních produktů péče o vlasy. Ale i ten nejlepší produkt má svá omezení a žádný nedokáže zázraky. Proto je jednodušší, pokud se o vlasy staráte rozumně a zbytečně je nepříznivým vlivům počasí nevystavujete. Stačí vhodný účes nebo pokrývka hlavy a půl bitvy máte vyhrané.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy