Smoothie proti vypadávání vlasů pro nádhernou korunu krásy

Poslední úprava 11.05.2018
Sdílet článek

Díky vitamínům a živinám z tohoto smoothie lze bojovat proti vypadávání vlasů zevnitř, navíc přírodními přísadami.

Tak jak se mění roční období, kdy přichází podzim a jaro, trpí mnozí muži a ženy na temporární alopecii, tedy dočasné padání vlasů související se změnou ročních období. Přesto může být takové padání vlasů velmi stresující.

Přírodní a zároveň přirozený způsob, jak se vyhnout takovému vypadávání vlasů, je přísun těch správných živin našemu tělu - dostatek na to, aby netrpěli ani lidské vlasy.

Připravte si chutné a zdravé smoothie proti vypadávání vlasů.

Bojujte proti vypadávání vlasů pomocí stravy

Vypadávání vlasů a samotná plešatost může mít různé příčiny. Například endokrinní poruchy a nutriční nedostatky. A právě na tyto dvě příčiny se zaměříme. Hormonální poruchy a nedostatek vitamínů a minerálů může způsobit vypadávání vlasů. To však lze zvrátit, pokud budete konzumovat ty správné potraviny.

Níže jsou uvedeny některé potraviny, které dodají tělu přesně to, co potřebuje pro růst vlasů. Smoothie nápoje jsou jednoduchým a pohodlným způsobem, jak si dát několik takových potravin současně. Navíc proti vypadávání vlasů a pro růst zdravých vlasů je vhodné konzumovat takovéto smoothie denně.

Příprava smoothie proti vypadávání vlasů

Zde je několik přísad vhodných do smoothie proti vypadávání vlasů.

Špenát

Každá zelená listová zelenina je pro zdraví vlasů velmi přínosná. Poskytuje totiž tělu vitaminy A a C a ty souvisí s přirozenou hydratací vlasů.

Navíc, listová zelenina tělu poskytuje železo, které je pro boj s vypadáváním vlasů důležité. Díky němu jsou vlasy hladké a zářivé. Zároveň bojuje s lupy i proti jiným problémům vlasové pokožky.

Oves

Všechny celá zrna jsou pro zdravé a krásné vlasy velmi důležité. Oves obsahuje vitamíny B, ty stimulují růst vlasů a brání ve vypadávání vlasů. Současně umožňuje, aby vlasy rostly tlustší a pevnější.

Pomeranče

Pomeranče, stejně jako zbytek citrusových plodů, nám dodávají významné množství vitamínu C. Ten podporuje tvorbu kolagenu. I kolagen je pro zdravé vlasy důležitý. Díky němu jsou vlasy pevné a hebké.

Vlašské ořechy

Ořechy jsou bohaté na obsah minerálních látek. Jsou vhodné zejména pokud máte jemné a křehké, lámavé vlasy. Dodává jim totiž pružnost, takže se tolik nelámou. A i to je boj proti řídnutí a vypadávání vlasů.

Lněný olej

Olej vytěžený z lněných semínek je bohatý na esenciální mastné kyseliny. Ty stimulují růst od vlasových folikulů a hydratují vlasy. Jde o důležitou přísadu při suchých nebo poškozených vlasech.

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice jsou výborným nutričním doplňkem pro vlasy, nehty a pleť. Mnozí lidé je užívají jako prevenci vypadávání vlasů.

Maca

Kořen maca prospívá celému tělu - dodává nám vitamíny a minerály, hlavně železo. Navíc je maca vynikající hormonální regulátor pro muže i pro ženy.

Budete potřebovat:

 • hrst mladého špenátu
 • 5 zralých jahod
 • polévkovou lžíci ovesných vloček (10 g)
 • pohár čerstvě vylisované pomerančové šťávy (200 ml)
 • jednu lžíci lněného oleje (15 g)
 • 4 syrové, nesolené ořechy
 • jednu lžíci pivovarských kvasnic (10 g)
 • jednu lžičku prášku maca (5 g)

Příprava smoothie:

 1. Nejdříve vytlačte šťávu z pomeranče.
 2. Pomerančovou šťávu smíchejte se zbytkem přísad a mixujte alespoň minutu dohladka, aby ve směsi nebyly hrudky.
 3. Nápoj proti vypadávání vlasů je ideální pít každé ráno, na prázdný žaludek. Tak bude jeho účinek lepší.
 4. Smoothie připravujte těsně před konzumací, zachováte tak všechny živiny.
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

  Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

 • Biotin tabletky 10000mcg

  Čistý Biotin -  pro zdravou kůži, vlasy a nehty

Čtěte víc

Blízke témy