Domů / / / Radikální změna účesu – tipy

Radikální změna účesu – tipy

Poslední úprava 04.11.2021
Sdílet článek

Pokud nejste spokojeni se svými vlasy, je čas na změnu. Radikální změna účesu může přinést ohromující výsledky; může však také selhat a zanechat Vás nespokojené se svým vzhledem. Buďte připraveni a před tím, než změníte účes vezměte v úvahu několik faktorů a pak se připravte na odiv Vaší odvážné změny vlasů a nádherného nového vzhledu.

Existuje mnoho důvodů, proč muži a ženy mohou podstoupit velkou změnu účesu, střihu, nebo barvy vlasů. Někdy člověk uvízne se stejným účesem po celá léta a je konečně připraven na změnu. Jiní lidé jsou vždy připraveni změnit svůj účes v závislosti na nejnovějších trendech. Jak se sezóny mění, mnoho lidí uvažuje nad novým vzhledem svých vlasů. Změny životního stylu si také mohou vyžadovat radikální změnu střihu nebo barvy vlasů.

Ženy často podstoupí drastickou změnu účesu nebo barvy po rozpadu vztahu. Ačkoli na změně účesu po rozchodu není nic špatného, protože je to doba, kdy cítíte mnoho emocí, před tím, než se posadíte kadeřníkovi do křesla pozorně nový účes zvažte abyste si byli jisti, že se Vám nový účes bude hodit. Ať už je důvod pro zásadní změnu vlasů jakýkoliv, s trochou předvídavosti může být Váš nový vzhled úžasný.

Důležité otázky před významnou změnou účesu

Mnohé ženy milují vzhled určité osobnosti či trendy účesů v časopisech, ale ten-který vzhled není vždy vhodný pro jejich rysy obličeje nebo životní styl. Například vlasy karamelové barvy vypadají nádherně na lidech s teplou barvou pokožky, ale mohou být špatnou volbou pro někoho s chladným tónem pokožky. Vzhled, který vyžaduje spoustu péče může být špatnou volbou pro člověka, který je neustále zaneprázdněn.

Před tím, než podstoupíte radikální změnu účesu zvažte:

 • Hodí se tento střih nebo účes k Vašemu tvaru obličeje?
 • Je tento střih nebo účes vhodný pro Váš typ vlasů?
 • Je nová barva na vlasy pro Vás to pravé? Bude se hodit k vaší pleti a barvě očí?
 • Bude Váš nový vzhled lichotit Vašim rysům obličeje?
 • Je Váš nový účes vhodný do zaměstnání? (Některé alternativní a punkové účesy mohou být na konzervativních pracovištích nepřijatelné.)
 • Je Váš nový účes vhodný pro Váš životní styl?
 • Kolik času si vyžádá jeho úprava? Budete si tento účes schopni vytvořit doma?
 • Je tento účes náročný na údržbu?

Běžné typy zásadní změny účesu

Přestože se každá změna bude lišit v závislosti na jednotlivci, mezi některé z nejčastějších drastických změn účesů patří:

 • Přechod z dlouhých na ultra krátké vlasy
 • Zásadní změna barvy vlasů
 • První barvení vlasů nebo melír
 • Změna struktury vlasů (z rovných na kudrnaté nebo naopak) chemickým ošetřením jako je vyrovnání vlasů a trvalá ondulace
 • Oholení hlavy nebo u žen ostříhání strojkem
 • Alternativně nebo punkové účesy, jako neobvyklé nebo funky barvy vlasů a divoké asymetrické střihy
 • Drastická změna účesu jako například ostříhání dlouhých vlasů jedné délky na krátký vrstvený účes

Další rady před změnou účesu

Vzhledem k tomu, že změna účesu může být velkou změnou, je vždy lepší dát se ostříhat a nabarvit v kadeřnictví. Nezapomeňte, že je důležité s kadeřníkem komunikovat pokud chcete dosáhnout vzhled, po kterém toužíte. Chcete-li neobvyklý nebo komplikovaný účes, najděte si kadeřníka, který se specializuje na vzhled, který chcete. Rezervujte si konzultaci předem, abyste měly čas konzultovat své dotazy s kadeřníkem a rozhodnout se pro ten nejlepší vzhled. Pokud nemá být Vaše změna účesu překvapením, můžete také požádat blízkého přítele nebo člena rodiny, kterému důvěřujete, aby Vám řekl co si o navrhované změně myslí. Virtuální vlasové stylingové nástroje mohou být také obrovskou pomocí při rozhodování o tom, který vzhled je pro Vás ten pravý. Některé stránky a programy jsou zdarma, nebo zdarma alespoň na zkušební dobu, jiné si žádají malý poplatek k použití nebo přizpůsobení fotografie.

Když se drastická změna účesu nepodaří

Přestože správné plánování je ten nejlepší způsob jak zajistit, abyste po radikální změně účesu měli nádherné vlasy, i ty nejlépe naplánované drastické změny se nemusí zdařit. Pokud došlo k nejhoršímu a Vaše vlasy dopadly jinak, než se očekávalo, řekněte kadeřníkovi, že nejste spokojená a zeptejte se, jak můžete tuto situaci napravit. V mnoha případech je možné změnit barvu vlasů a účes, abyste dospěli blíže ke vzhledu, po kterém jste toužili.

Pokud je Váš nový účes kratší, než jste očekávali, nebo s ním nejste spokojena a není možné to napravit, může to být skličující. Snažte se myslet pozitivně, a pamatujte, že vlasy rostou asi centimetr za měsíc. Nebojte se a udělejte z této nehody příležitost prokázat svou kreativitu s funky způsoby úpravy vlasů nebo jedinečnými vlasovými doplňky, zatímco Vám vlasy odrůstají.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy