Domů / / / Jak zvýšit množství kožního ko...

Jak zvýšit množství kožního kolagenu

Poslední úprava 30.11.2018
Sdílet článek

Kolagen je důležitý protein, který poskytuje strukturu pro většinu pojivových tkání v těle, včetně kůže. Se stárnutím začne kolagenu ubývat, což může vést k problémům jako převislá kůže, vrásky a dalším známkám stárnutí. V případě že začne kolagen ubývat, je několik způsobů jak jej nahradit.

Krok 1

Užíváním vitamínů a minerálů, které stimulují produkci kolagenu. Určité minerály nebo vitamíny jsou potřebné pro vytváření kolagenu. Vědci uvádějí, že vitamin C může pomoci zvýšit syntézu kolagenu v těle.

Krok 2

Změnění návyků, které ničí kolagen. Nadměrné vystavení ultrafialovému (UV) záření ze slunce, stejně jako ze solária, mohou urychlit tempo štěpení kolagenu v těle. Aby se tomu zabránilo, vědci doporučují vždy používat širokospektrální ochranu proti slunečnímu záření, a zůstat mimo slunce, pokud jsou UV paprsky nejsilnější, tj. mezi 10. hod. a 16. hod. Chemikálie, kterým je Vaše tělo vystaveno při kouření, mohou také způsobovat štěpení kolagenu, čímž napomáhají předčasnému stárnutí.

Krok 3

Chemický peeling u dermatologa, který obsahuje látky jako je fenol nebo kyselina glykolová k odstranění vnější vrstvy kůže. Tímto se aktivuje přirozený proces hojení, což nahradí starší hrubé kožní buňky růstem nových a hladkých (zpomalení stárnutí), a aktivuje tvorbu nového kolagenu pod kůží.

Krok 4

Použití neablativních laserů pro stimulaci produkce kolagenu. Neablativní lasery jsou speciálně navrženy tak, aby přímo odváděly světelnou energii hluboko do tkání kůže. Když jsou tyto nižší vrstvy vyhřáté, způsobuje to kontrolované poškození dermis kůže v blízkosti místa, kde se vytvářejí kolagenová buňky.

Krok 5

Aplikování dermální výplně do postižené oblasti pokožky. V případě, že jsou ostatní metody obnovy kolagenu neúspěšné, může se kolagen aplikovat přímo do pokožky. Kolagen může být hovězí, rybí nebo prasečí. Kolagenové injekce pomohou zaplnit místa, které se vytvoří štěpením přírodního zdroji kolagenu. Vzhledem k možnosti alergické reakce na produkty na bázi skotu, před tím než doktor zavede kolagen injekčně, mohou být provedeny testy na alergii.

Jak zvýšit množství kožního kolagenu Průměrné hodnocení: 1.5 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy