Domů / / / Co je to hydrolyzovaný kolagen

Co je to hydrolyzovaný kolagen

Poslední úprava 11.01.2021
Sdílet článek

Hydrolyzovaný kolagen se skládá z malých aminokyselin, které pomáhají formulovat nový kolagen v těle. Je stále potřebných několik výzkumů, které by přesně potvrdily, že hydrolyzovaný kolagen je schopen zpevňovat pokožku, zvýšit zásoby svalové hmoty, léčit artritidu, a dokonce obnovovat určité orgány. Momentálně nejsou známy žádné vedlejší účinky, ale stále se doporučuje poradit se s lékařem.

Co je hydrolyzovaný kolagen

Hydrolyzovaný kolagen je kolagen, který pochází z hovězích kostí a chrupavek. Obvykle se kosti rozdrtí, semelou, odtuční, namočí se do kyseliny kvůli odstranění vápníku, znovu se namočí aby se přerušily pojiva a nakonec se dehydratují. Tímto procesem vznikají aminokyseliny, které se neporušují. Tyto aminokyseliny se rychle absorbují do krevního oběhu a slouží jako základní stavební prvek nového kolagenu.

Historie hydrolyzovaného kolagenu

Hydrolyzovaný kolagen se používá již více než 100 let při vaření, a je známý tím, že zlepšuje kvalitu vlasů a zesiluje je. KNOX GELATIN byla jednou z prvních společností, která komerčně propagovala hydrolyzovaný kolagen, nebo želatinu, jako potravinový produkt.

Výhody užívání kolagen

Hydrolyzovaný kolagen chrání a dokonce pomáhá v získánní svalové hmoty, přispívá ke zlepšení příznaků artritidy, podporuje hubnutí spalováním tuků a nikoli sacharidů a bílkovin. Další potenciální výhody hydrolyzovaného kolagenu zahrnují zlepšení tónování a zhuštění kůže, obnovení kloubů, arteriální zesílení, zvýšení energie a obnovení orgánů.

Další použití hydrolyzovaného kolagenu

Hydrolyzovaný kolagen můžeme najít v práškové rozpustné formě, a stále se používá jako želatinová potravina. Je to jedlý potravinářský výrobek. Může se konzumovat v množství, které je doporučeno pro denní příjem bílkovin. Pro snadnější konzumaci se obaluje do kapslí.

Vedlejší účinky hydrolyzovaného kolagenu

I když v současnosti nejsou známy žádné vedlejší účinky spojené s užíváním hydrolyzovaného kolagenu jako jedlého produktu při hydrolyzovaném kolagenu v šamponech nebo jiných produktech pro péči o vlasy se zjistilo, že někdy může způsobit dermatitidu. Nezjistilo se však, že by se nemohl užívat s jinými léky nebo jídlem, ale stále se doporučuje konzultace s lékařem. Týká se to hlavně těhotných a kojících žen.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Kolagen v tabletách CollageniQ

    Tablety se 100% kolagenem doplňují potřebné zásoby kolagenu do organismu, čímž podporují zdraví a pružnost pokožky, funkci kloubů a pojivové tkáně.

Čtěte víc

Blízke témy