Domů / / / Jak získat mladší a pevnější p...

Jak získat mladší a pevnější pokožku díky kolagenu

Poslední úprava 21.01.2022
Sdílet článek

Kolagen je bílkovina, která slouží k vytvoření pojivové tkáně. Také je základním prvkem v kůži. Kolagenové doplňky slibují zlepšení kvality pokožky s živočišnými bílkovinami a kombinací vitamínů. Užívání tohoto doplňku může pomoci pokožce, ale to by byl pouze jeden z kroků k dosažení mladistvě vypadající pokožky.

Hydrolyzovaný kolagen

Kolagen v tabletách se vyrábí broušením kostí a chrupavek ze zvířat, kombinovaných s kyselinou chlorovodíkovou k odstranění vápníku, a pak namáčených v hydroxidu sodném. Směs se pak vysouší. Kolagen se používá již mnoho let jako želatina v potravinářských výrobcích a také na obalování tablet. Také hraje velmi důležitou roli ve zdraví vlasů a nehtů. Se stárnutím se produkce kolagenu v lidské pokožce snižuje, zejména v oblasti obličeje a krku, což má za následek výskyt vrásek a suché pokožky. Zvýšení množství kolagenu v těle může vyřešit tento problém.

Výzkum

Některé studie byly provedeny pro stanovení účinků kolagenu na zlepšení pleti. Studie potvrdily, že orální užívání 10 gramů kolagenu denně po dobu 60 dní zlepšily schopnost pokožky absorbovat vlhkost, což činí pokožku zdravější a omezuje výskyt vrásek. Nicméně je zapotřebí další výzkum, protože počet klinických studií je stále omezený.

Užívání kolagenu v tabletách

Tablety s kolagenem můžeme najít běžně v lékárnách nebo online obchodech. Dají se koupit bez lékařského předpisu a měly by obsahovat pokyny pro dávkování. Doporučuje se denní dávka 10g. Nicméně, i když je kolagen druh bílkoviny, doporučuje se zařadit jeho užívání do dobře vyvážené stravy a nespoléhat se na celkový denní příjem bílkovin pouze z tablet. Poraďte se se svým lékařem o vhodné dávce pro Vaše specifické kožní problémy.

Mladší a pevnější pokožka díky kolagenu - jak postupovat

  1. Myjte si pleť 2x za den jemnou čistící vodou, nejlépe ráno hned po probuzení a v noci před spánkem. Na čistou pleť naneste hydratační krém.
  2. Užijte jednu tabletu kolagenu před snídaní a zapijte sklenicí vody. Správné dávkování závisí na produktu. Přečtěte si pokyny k dávkování.
  3. Naneste opalovací krém nebo jinou kosmetiku s ochranným faktorem na obličej před odchodem z domu. Omezování pobytu na slunci může předejít dalším poškozením kůže.
  4. Pijte denně minimálně 8 sklenic vody. Voda je základní živina, která udržuje pokožku vláčnou.
  5. Večer užijte druhou kolagenovou tabletu na lačný žaludek, před večeří nebo před spaním. Tabletu zapijte sklenicí vody.

Jak získat mladší a pevnější pokožku díky kolagenu Průměrné hodnocení: 4 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Kolagen v tabletách CollageniQ

    Tablety se 100% kolagenem doplňují potřebné zásoby kolagenu do organismu, čímž podporují zdraví a pružnost pokožky, funkci kloubů a pojivové tkáně.

Čtěte víc

Blízke témy