Domů / / Hubnutí a zelený čaj

Hubnutí a zelený čaj

Poslední úprava 02.01.2023
Sdílet článek

Každý už ví, že je užitečné konzumovat trochu zeleného čaje, když se snažíte zhubnout, ale jedna věc je vědět, že zelený čaj může pomoci a další vědět, jak tyto pozitivní výsledky dosáhnout. Zelený čaj se používá již tisíce let a má mnoho výhod. Jednou z nich jsou jeho termogenní vlastnosti. To znamená, že zelený čaj způsobuje, že se Váš metabolismus zahřeje a začne spotřebovávat palivo rychleji. Čím rychlejší je metabolismus, tím více paliva potřebuje. Lidé ukládají tuk jako palivo pro tělo. Váš metabolismus bude spotřebovávat tuk rychleji, což znamená, že zhubnete.

Zelený čaj také vytváří pocit sytosti, což velmi efektivně potlačuje chuť k jídlu. Když si Vaše tělo neustále nevyžaduje jídlo, můžete se soustředit na zdravější stravovací návyky.

Složka zeleného čaje s názvem EGCG snižuje množství lipidů (tuků), které absorbujete, když jíte. To prospívá hladině cholesterolu, způsobuje ztrátu hmotnosti a je velmi zdravé pro srdce.

Takže, jakmile jste dospěli k závěru, že chcete tyto pozitivní přínosy pro své zdraví, můžete se zeptat: jak zhubnout pomocí zeleného čaje? A pak si přečtěte některé důležité tipy.

Jak použít zelený čaj na hubnutí

Začněte brzy

Vyměňte svou ranní kávu za zelený čaj. Zelený čaj obsahuje kofein, takže Vás může povzbudit, ale také může nastartovat metabolismus tak, že budete po celý den spalovat více kalorií. Snažte se do čaje nic nepřidávat - věci, jako je cukr, med a mléko přidávají kalorie, které mohou působit proti účinkům zeleného čaje.

Pijte často

Nebojte se vypít několik šálků čaje denně. Obsahuje méně kofeinu jako šálek kávy, takže se nemusíte bát, že budete nervózní, když dávku zdvojnásobíte. Také Vám pomůže cítit se (a zůstat) sytý. Zelený čaj můžete pít i spolu s jídlem. Vypijte šálek před nebo těsně po jídle, takže nesníte příliš mnoho. Pamatujte také, že zelený čaj obsahuje diuretikum, takže můžete navštěvovat toaletu častěji - ale to není nutně špatná věc! Hmotnost vody se také počítá do celkové váhy.

Dbejte na pravidelnost

Když budete pravidelně pít zelený čaj na hubnutí (každý den po dobu několika měsíců, nejen některé týdny), zelený čaj Vám pomůže zhubnout i jiným způsobem. Čím více se budete držet plánu, tím více budete své tělo trénovat, aby v dlouhodobém horizontu absorbovalo méně tuku. To je dobrý důvod, abyste pokračovali v jeho pití, i když jste během prvních několika dní nezaznamenali výrazný účinek. Některé věci prostě nějakou dobu trvají, ale stojí za čekání.

Promluvte si s někým zkušeným

Abyste se naučili další nové tipy, jak zhubnout pomocí zeleného čaje, promluvte si s lidmi, kteří pomocí čaje užívaného jako doplněk skutečně zhubli. Mohou znát triky a metody, které mohou pomoci při vašem úsilí zhubnout. Pokud vás znají osobně, můžete přizpůsobit své rady vašemu tělu, harmonogramu a životu.

Zelený čaj na hubnutí je jen začátek

Naučit se, jak zhubnout pomocí zeleného čaje vám otevírá dveře k jiným dobrým návykům. Vzhledem k tomu, že zelený čaj tak efektivně potlačuje chuť k jídlu se vaše chuť na občerstvení a špatné potraviny zastaví. Když nejste řízený jídlem, můžete si vybrat, jaké potraviny jíte. Využijte tento čas na to, abyste se naučili nový a zdravější způsob stravování.

Začněte nahrazovat potraviny s vysokým obsahem tuku a kalorií potravinami, které jsou pro Vás lepší. Pokud snížíte příjem kalorií o pouhých 500 kalorií denně, zhubnete o půl kila týdně! Při konzumaci vyváženějšího, zdravějšího jídla se vaše tělo začne cítit svěžejší.

Po šálku zeleného čaje se projděte

Zelený čaj dělá víc, než jen nastartuje váš metabolismus. Zelený čaj obsahuje aminokyselinu L-theanin. Tato aminokyselina zvyšuje mozkovou aktivitu, což vede k větší koncentraci a klidnější mysli. Využijte tuto energie tím, že začnete svůj den procházkou. Jednoduchou procházkou každý den, můžete zhubnout až o 1,5 kg za měsíc!

To je více než 15 kilo za rok. Chůze je dobré kardiovaskulární cvičení a spaluje kalorie. Cvičení také uvolňuje endorfiny, takže budete cítit skvěle! Zelený čaj udržuje tepny kolem srdce otevřené a flexibilní, takže je to dobrý doplněk stravy prospěšné pro srdce.

Posuňte to dál

Nyní, když jste se naučili, jak zhubnout pomocí zeleného čaje, řekněte ostatním, co víte! Obezita dosahuje epidemických rozměrů. Téměř třetina lidí trpí nadváhou nebo obezitou. Hubnutí pomocí zeleného čaje může změnit něčí život!

Veškeré informace o zeleném čaji na hubnutí jsou k ničemu, pokud je i opravdu nevyužijete.

Hubnutí a zelený čaj Průměrné hodnocení: 4 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc