Domů / / / 10 účesů, které Vás zeštíhlí

10 účesů, které Vás zeštíhlí

Poslední úprava 20.06.2023
Sdílet článek

Pochybujete o svém kulatém obličeji a tajně věříte, že vám pomůže změna účesu? Může se to stát. Není pochyb o tom, že některé účesy udělají tvář štíhlejší a některé zase kulatější. Ukážeme vám, co máte a co nemáte dělat.

Ne: Vlasy dlouhé po bradu

Tento účes nikdy nevyjde z módy. Ale pouze někteří lidé s určitým typem obličeje mohou nosit tento účes. Pokud máte kulatější obličej, raději tento účes nevolte, a tady je důvod proč:

Pokud chcete, aby Vaše tvář vypadala štíhlejší, nošení účesu, který rámuje tvář jen přitáhne více pozornosti na její zaoblení. Také pokud máte dvojitou bradu, kterou byste nejraději schovali, délka tohoto účesu přitáhne pohledy právě na tento problém. Tento typ účesu někdy přidá objem na stranách hlavy, co dělá tvář ještě širší. Namísto tohoto účesu zvolte delší účes, který prodlouží obličej, nebo zkraťte vlasy ještě více než po bradu, co přitáhne pohledy vzhůru.

Ano: Melír

Přidání trochu barvy do všeho je vždy dobrý nápad, a vlasy nejsou výjimkou. Samozřejmě nemluvíme o růžových pruzích ve vlasech, ale některé přírodní melíry polichotí každé tváři, pokud jsou jemné.

Zde je důvod proč: Přidání melíru do vlasů rozjasní Vaši tvář, dodá jí mladší a hubenější vzhled. Postavení tmavé a světlé ve vlasech napodobuje pruhy. Svislé pruhy přitahují oči nahoru a dolů, co dělá tvář štíhlejší. A pokud jsou vaše vlasy rovné a nudné, melír jim dodá lesk a objem, což je vždy dobrá věc.

Ano: Kvalitní výrobky

Více objemu ve vlasech zmenší na pohled Vaši tvář. Objem vlasů se dosáhne používáním vlasových výrobků. Pokud používáte vysoce kvalitní výrobky, získáte vysoce kvalitní výsledky. Tak se ujistěte, že používáte dobré šampony, krémy a pomády, aby Váš zeštíhlující účes vydržel tak dlouho jak si přejete. A zapamatujte si - vysoká kvalita nemusí vždy znamenat super drahé. Podíváte se po obchodech a v časopisech, které výrobky jsou ty pravé pro Vás.

Ne: Rovná ofina

Rovnou ostříhané, těžké ofiny mohou mít moderní vzhled, ale není to ten, co Vám prodlouží obličej. Rovné ofiny dělají Vaši tvář kratší a širší. Takže, pokud máte kulatý obličej, nejlepší je vyhnout se tomuto účesu.

Pokud prostě musíte mít tento účes, alespoň se ujistěte, že ofina začíná vysoko. Objem na vrchu hlavy přidá iluzi prodloužení obličeje. Také byste mohli kadeřnici poprosit, aby Vám ostříhala vlasy do postupná pro jemnější vzhled s ofinou.

Ano: Do postupna

Skoro každý může nosit vlasy do postupna s dobrými výsledky. Pro ty s kulatým obličejem - vlasy do postupna zjemní Vaše rysy. Když mají vlasy stejnou délku, vede to k vzhledu plnější tváře. Vrstvy, které začínají u lícních kostech, zdůrazňují strukturu kostí. Pokud máte řídké nebo rovné vlasy, vrstvy přidají objem a pohyb.

Ujistěte se ale, aby vlasy nevyčnívali na stranách, protože to jen přidá na šířce Vašeho vzhledu. Doporučujeme delší, postupný střih, který pokračuje pod bradou, což má nejlepší efekt.

Ano: Rozdělení

Většina kadeřníků Vám poradí, abyste dali na přirozenou pěšinku, kde se vlasy rozdělují samy. Ale nemusíte, pokud najdete jiný účes, který Vám svědčí. Například, pokud máte tvar obličeje do srdce, měli byste se vyhnout rozdělení vlasů uprostřed, protože to Vaši tvář udělá kulatější. Pokud máte obličej kulatý, měli byste zkusit předělit vlasy na boku. Učešte svou ofinu nebo delší vlasy diagonálně do strany. Toto zjemní kulatý obličej a zdůrazní lícní kosti. Chcete-li přidat objem vašim vlasům tak, abyste prodloužili tvář, vyzkoušejte rozdělit vlasy na opačné straně než je přirozená.

Ne: Super krátký střih

Pokud máte malou, úzkou tvář, delší vlasy nemusí být to pravé. Proto bychom Vám doporučovali kratší střih, který zvýrazní vaše rysy. Ale pokud máte větší nebo kulatější obličej, super krátký střih se Vám může vymstít. Ale i v tomto případě můžete jít na krátce. Jen myslete na tenké vrstvy a objem na vrchu. Toto přitáhne oči nahoru - další trik a zeštíhlující účes. Ale pokud se rozhodnete jít na krátce, nezostříhejte vlasy přesně při bradě. Odstřihněte více nebo méně. Zkuste vrstvený střih, který objímá hlavu blízko uší a líc (nejširší část obličeje). Je to zábavný, lichotivý střih.

Ano: Asymetrický střih po ramena

Jistě, výše jsme říkali, že byste se měli vyhnout tomuto střihu, ale mluvili jsme o střihu, který zastavuje na úrovni brady. Asymetrický střih, na druhé straně Vám může dodat velmi lichotivý vzhled.

Zde je důvod: Nejen že je tento účes velmi vkusný - podívejte se na Anne Wintourovou - ale je také snadné jeho udržování. Asymetrický střih je mnohem kratší vzadu, a prodlužuje se směrem dopředu. Střih by měl začít vzadu kolem šíje a zakončit asi 5 až 8 cm pod bradou. Prodlouží krk i obličej. A slaďte ho s ofinou.

Ne: Rovné vlasy

Zcela rovné vlasy mohou být moderní, ale pokud nemáte dlouhý, štíhlý, oválný obličej, žehlička na vlasy je Váš nepřítel. Dlouhé vlasy, které padají rovnou a blízko hlavy, mohou vlastně udělat Vaši hlavu malou a tvář těžší. Jak jsme již řekli, přidáním objemu na správných místech je klíčem k minimalizování těžké obličeje. Stále můžete mít dlouhé vlasy po kterých toužíte - jen přidejte nějaké vrstvy a objem, a možná i nějaký ten melír.

Ano: Dlouhé vlny

Dlouhé vlny se zdají být to pravé pro kulaté tváře. Delší délka (zkuste délku po ramena nebo delší) přitahuje oči dolů a dělá obličej štíhlejší. Vrstvy které zjemňují styl, Vám dodají mladší a ženštější vzhled. Ujistěte se, že ofina není rovná a příliš hustá. Boční, jemné ofiny mohou minimalizovat široké čelo. Vrstvy na vrchu hlavy přidají objem, a vytvoří iluzi delší, více štíhlejší obličeje.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy