Domů / / / Jak určit tvar své tváře

Jak určit tvar své tváře

Poslední úprava 12.11.2021
Sdílet článek

Pochválil Vás už někdo, že Váš účes se dokonale hodí k tvaru vašeho obličeje? Byla jste zmatena, co to znamená? Je to pravda - vizuální efekt některých účesů se změní v závislosti na proporcích obličeje. Je však těžké vybrat si vhodný účes, pokud nevíte, jaký je tvar té Vaší! Nebojte se - zjistěte jak si změřit tvář a zjistit její tvar.

Metoda 1: Rychlá identifikace tvaru obličeje

1. Postavte se před zrcadlo. Může to být jakékoliv velké stojící zrcadlo. Měla byste být schopna na něj ze stoje dosáhnout - budete na něj muset být schopna kreslit aniž byste se naklonila. Stůjte rovně, tváří k zrcadlu, záda narovnaná, hlava nahoře a ramena dozadu. Pokud máte ofinu, vypněte si ji. Ujistěte se, že osvětlení je nad Vaší hlavou a do strany. Osvětlení bude mít vliv na tvar, který nakreslíte.

2. Obkreslete obrysy Vaší tváře. Pomocí rtěnky, mýdla, křídy, mazatelné fixy, nebo nějaké jiné smývatelné psací potřeby obkreslete obrys Vaší tváře v zrcadle. Začněte od spodní části brady, pokračujte až po okraj obličeje na jedné straně kolem lícních kostí, linie vlasů, pak směrem dolů na druhou stranu obličeje a nakonec skončete na bradě. Snažte se stát pokud možno nehybně, dokud kreslíte.

Vynechejte uši - obkreslete pouze obrysy tváře.

3. Zhodnoťte obrys obličeje. Odstupte dozadu a podívejte se na tvar, který jste nakreslila. Ve kterém místě je nejširší? Je spíše vysoký nebo krátký? Jaký tvar mají Vaše čelist a čelo? Na základě odpovědí na tyto otázky by měla Vaše tvář patřit do jedné z následujících kategorií:

 • Podlouhlá: Váš obrys by měl připomínat vysoký obdélník se zaoblenými rohy. Podlouhlé tváře mají širší, ale rovnoměrné čelo, lícní kosti a čelist.
 • Kulatá: Pokud se Váš obrys podobá kruh, se širokými lícními kostmi a zužující se čelistí a čelem, je možné, že máte kulatý obličej.
 • Čtvercová: obrys by neměl být vysoký, ale měl by být široký ve všech bodech, se širokým čelem, silnými lícními kostmi, a hranatou čelistí.
 • Oválná: Čelo by mělo být mírně široké, s užšími lícními kostmi a zužující se čelistí.
 • Srdčitá: Tento tvar se vyznačuje širokým čelem, silnými lícními kostmi, a malou bradou.
 • Trojúhelníková: Pokud má Váš obrys širokou čelist, ale malé čelo, můžete mít trojúhelníkovou tvář.
 • Kosočtvercová: kosočtverečná tvář se liší od okrouhlé nebo oválné tváře v tom, že lícní kosti jsou výrazně širší než brada a čelo, které jsou velmi úzké.

4. Vyčistěte zrcadlo. Umyjte nebo setřete všechny značky, které jste nakreslila, a to zejména pokud jste na veřejných toaletách!

Metoda 2: Přesné měření obličeje

1. Najděte zrcadlo. Tvář si budete chtít změřit před zrcadlem. Pro dosažení nejlepších výsledků, použijte velké zrcadlo v místnosti s dobrým osvětlením, abyste jasně viděli každou část obličeje. Většina koupelen má nad umyvadlem velké zrcadlo, ale jakékoliv velké zrcadlo (I kosmetické zrcátko v ložnici), poslouží stejně dobře.

Budete také potřebovat flexibilní metr (ne tvrdý metr), který se přizpůsobí křivkám Vaší tváře, kus papíru a pero nebo tužku na zapsání měření.

2. Změřte si šířku od líce k líci. Chcete-li zjistit šířku obličeje, změřte ji přes lícní kosti. Umístěte konec metru těsně za vnější koutek oka - to je výchozí bod. Pak opatrně položte metr v přímé linii přes most nosu ke vnějšímu koutku druhého oka - to je koncový bod měření. Svinovací metr by měl spočívat na vrcholu Vašich lícních kostí. Šířku si zapište.

3. Změřte si čelist. Dále budete chtít určit velikost čelisti. Podívejte se rovnou do zrcadla a najděte nejširší část čelisti. Nachází se obvykle zhruba 2,5cm pod spodní částí ucha. To je výchozí bod Vašeho měření. Změřte délku od tohoto místa po špičku brady. Pak jednoduše vynásobte toto číslo dvěma a dostanete celkovou délku obou stran čelisti. Tento údaj si zapište.

4. Změřte si čelo. Podívejte se rovnou do zrcadla a najděte nejširší část svého čela. Obvykle se nachází mezi Vašim čelem a Vaší vlasovou linií. Umístěte konec metru na bok čela na jeho nejširším místě. Metr rozviňte po čele vodorovně, dokud se nedostanete na stejné místo na druhé straně čela. Zapište si výsledek měření.

5. Změřte délku Vaší tváře. A konečně, je tu čas na určení délky (nebo "výšky") Vaší tváře. Najděte přesný střed vlasové linie (místa, kde se stýká čelo a vlasy). Začněte v tomto středním bodě. Metr rozviňte dolů po tváři, přes nos po špičku brady. Měření si zapište.

Pro muže a ženy s oholenou nebo plešatou hlavou - snažte se měřit od místa, kde by se měla nacházet Vaše vlasová linie. Pokud jste si oholili hlavu v posledních dnech, měli byste být schopni nahmatat "strniště" růstu nových vlasů na horní části čela. Pokud si nejste jisti, odhadněte zvednutím obočí a měřte těsně nad nejvyšší vráskou, která se na čele vytvoří.

6. Přiřaďte k výsledkům Vašeho měření typ obličeje. Každý člověk má jinou tvář (pokud nejste identické dvojče!) Drtivá většina tváří se vejde do jedné (nebo více) z několika kategorií. Tyto obličejové kategorie jsou: podlouhlá, srdčitá, čtverec, ovál, kulatá, trojúhelníková a kosočtvercová Připravte si výsledky měření a zjistěte, do které kategorie (nebo kategorií), patříte!

 • Podlouhlé tváře (někdy nazývané obdélníkové) jsou delší než je jejich šířka. Mají také poměrně podobné údaje, pokud jde o obličej, čelo a čelist.
 • Srdčité tváře jsou definovány jako obrácený trojúhelník. Kvůli relativně špičaté bradě a středně širokému až širokému čelu a tvářím. Tato místa jsou obecně o něco déle, než je šířka líc (asi 3 centimetry nebo méně.)
 • Čtvercové tváře jsou asi tak dlouhé, jako jsou široké - šířka v tvářích a délka tváře se liší v rozmezí 2,5-5 cm. Kromě toho, šířka obličeje v tvářích, čele a na dolní čelisti by při čtvercové tváři měli být podobné - okraje čtvercové tváře by měly být skoro rovné. Čelist při čtvercové tváři by v její nejširších místech měla mít jasné a ostré úhly.
 • Oválné tváře jsou proporčně podobné obrácenému vejci. Jsou delší, než jsou širší, s čelem, které je o něco širší než čelist a jemně zaoblenou bradou.
 • Kulaté tváře, stejně jako čtvercové obličeje, jsou zhruba stejně široké jako jsou dlouhé. Mají však relativně malé čelo a malou, zakulacenou čelist. Pokud je šířka vaší tváře v tvářích a její délka liší v rozmezí kolem 2,5 cm šířka obličeje v čele je menší než šířka v tvářích, a Vaše brada nemá ostrý úhel, máte kulatý obličej.
 • Trojúhelníkové tváře jsou opakem srdčitých tváří - jsou největší ve spodní části a nejužší nahoru. Trojúhelníkové tváře mají dlouhé, široké a hranaté čelisti a poměrně úzké čelo.
 • Kosočtvercové tváře jsou nejširší na lícních kostech, se postupně zužujícím se čelem a chudou, špičatou bradou. Jsou o něco déle než je jejich šířka. Pokud je šířka vaší tváře v tvářích větší, než šířka čela a čelisti a brada je relativně špičatá, Vaše tvář je kosočtverečná.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy