Domů / / / Účesy se živými květy ve vlase...

Účesy se živými květy ve vlasech

Poslední úprava 21.06.2023
Sdílet článek

Ať už jde o speciální příležitost nebo běžnou událost, doplněk z čerstvých květů je jednoduchý a přirozený způsob, jak zkombinovat krásu přírody s vaším osobním stylem. Klíčové je, vybrat si květiny do vlasů, které dokáží odolat a vydržet celé hodiny nošení. Jen tak se budete v účesu ze živých květů cítit pohodlně.

Pět účesů s květinami

Živé květiny do vlasů dokáží přidat mnohým účesům zvláštní nádech. Můžete si je dát do rozpuštěných vlasů, vlasů upravených do banánu, anebo komplikovaného drdolu, nebo zapletených do jednoduchého copu. Důležitou roli při výběru účesu sehrává vaše osobní preference, přičemž některé účesy vypadají s květy lépe než jiné.

Rozpuštěné vlasy zvýrazněny květem

Jedním z nejjednodušších způsobů jak vytvořit účes s použitím živých květin, je nechat vlasy volně rozpuštěné a přidat na jednu stranu rozkvetlý květ. Abyste si mohli tento jednoduchý účes udělat, stačí vlasy sčesat - mohou být přitom rovné, vlnité nebo kudrnaté. Když jste si vlasy upravili, upevněte na jednu stranu květ, připněte ho obyčejnými sponkami, nejlepší je sponky překřížit do tvaru "x".

Věnec z květin

Věnec ze živých květů je jednoduchá a elegantní volba. Toto je klasický styl pro dívky, nevěsty a každou ženu s romantickou duší. Věnec si můžete uvít buď sama, nebo požádejte floristu, aby vám věnec vytvořil. Věnec z květin můžete použít při každé délce vlasů.

Květiny v kudrnách

Hlava samá kudrna je perfektní místo pro několik nádherných květů. Živé květiny zastoklé do loken je perfektní volba pro stužkovou nebo oslavu osmnáctých narozenin. Začněte tak, že vlasy zesponkujete dozadu. Ostatní vlasy nechte volně rozpuštěné a do loken připněte květiny. Struktura kudrn vám zamaskuje použité sponky.

Cop na stranu

Cop upletený do boku se pro živé květiny výborně hodí. Stonky květin můžete totiž snadno vsunout mezi spletené prameny vlasů. Pokud přidáte květiny do takového copu, vytvoříte z běžného účesu účes elegantní.

Slavnostní uzel

Uzel nebo drdol je nádherný, nadčasový účes, který můžete krásně doplnit živými květinami. Zasuňte květiny po bocích hlavy jak vodopád a získáte tak úchvatný romantický vzhled.

Nejvhodnější živé květiny do vlasů

Některé květy jsou obzvláště vhodné k tomu, abyste je nosili ve vlasech. Zde je několik možností.

Asijská lilie

Jednoduchá a pestrobarevná asijská lilie je velmi populární volba pro svatbu v přírodě či v přímořském stylu. Jde o výbornou volbu, pokud si vlasy z obličeje sepnete dozadu a vznikne jednoduchá elegance. Tyto květiny lze dostat v různých barvách, dokáží odolat teplu a zůstat krásné ještě dlouho poté, jak si řeknete své ano. Zastokněte si lilii za ucho a získáte jednoduchý, ale upravený účes.

Plumérie

Pro letní oslavu je omamně vonící květ plumérie snadnou volbou. Její široké okvětní lístky a plošší profil umožňují, aby květ ležel dokonale proti hlavě. Květ plumérie je proto perfektní ozdoba do vlasů z jednoho květu. Chcete-li použít více než jeden květ, popřemýšlejte nad čelenkou z plumérií nebo je volně vpleťte do vlasů.

Minirůže

Minirůže jsou nádhernou a typickou volbou na dětskou květinovou ozdobu do vlasů. Jsou krásné a jejich malé stonky se dají velmi snadno zastoknout do vlasů. Pěkně zdůrazní například taneční recitály nebo slavnostní události, jako křest nebo první svaté přijímání.

Nevěstin závoj

Nevěstin závoj je populární živý květ, který lze zakomponovat do stylových drdolů. Hodí se na společenské události jako je stužková, promoce či svatba. Dokáže však přikrášlit i jiné účesy, například obyčejný koňský ohon. Drobné bílé kvítky, které zdobí malé zelené výhonky, mohou dotvořit strukturu a vzdušný vzhled, a to téměř při každém střihu vlasů. Jelikož je nevěstin závoj pružný a poddajný, dá se snadno zapracovat do vlasů, vyformovat do věnečku či nenápadně zasponkovat. Nevěstin závoj je cenově dostupný a dá se snadno sehnat. Můžete se na něj spolehnout při každé příležitosti a v každém ročním období.

Jasmín

Dotyk romantiky na rande, to jsou jasmínové květy v jakémkoliv účesu. Jelikož je samotný květ drobný, můžete je najednou použít i více. Dobrou volbou je čelenka či korunka z květů na volně rozpuštěných vlasech. Případně si z nich můžete vytvořit efektní ohraničení klasického ohonu nebo copu. Tento květ dokáže také zkrášlit elegantní drdol.

Orchidea

Chcete-li dosáhnout dramatický vzhled na společenský večírek, klasickou volbou je orchidej. Orchideje potřebují na rozkvetení celé měsíce, ale když se konečně květy rozvinou, lze je zapnout do vlasů a vydrží v nich celé hodiny. Jsou dostupné v celé škále barev a druhů, orchideje jsou záhadně okouzlující a elegantní. Použijte orchidej do dramatického banánu či drdolu a přidejte mu tím ještě více na přitažlivosti.

Sedmikrásky

Pokud hledáte úžasný květ, který by se vám hodil do vlasů při zahradní párty nebo letní slavnosti, jsou sedmikrásky rozmarnou volbou, která příliš nezatíží peněženku. Robustní a odolné květiny, jako jsou sedmikrásky, vydrží bez vody i dlouhé hodiny. Květy jsou různých barev a dají se snadno umístit mezi copy nebo zapracovat do klasického banánu (tedy twistu).

Rady na závěr

Udržet živé květiny na místě nemusí být složité a nepotřebujete drahé doplňky. Dobrou volbou jsou:

  • obyčejné sponky, základní a efektivní upevňovací prvky pro živé květiny. Pokud sponky překřížíte do "x", bezpečně zachytíte ozdoby, jednotlivé květy nebo skupinky květů.
  • vlásenky, jsou stejné jako sponky, ale mají širší otvor. Vlásenky použijte tehdy, pokud pracujete s květy, které jsou na uchycení obyčejnými sponkami příliš tlusté.
  • miniaturní skřipce do vlasů mohou výborně zachytit květiny, pokud nejste zručná se sponkami. Malé zoubky fungují dobře a poměrně snadno se dají zakamuflovat.
  • průhledné gumičky jsou výbornou volbou pro připojení květů k copu nebo koňskému ohonu. Jelikož jsou průhledné, strhne na sebe veškerou pozornost květ aniž by vzhled rušila nevzhledná gumička.

Uchovávání živých květin do vlasů

Aby se květiny zachovaly co nejkrásnější, je nejlépe držet je v lednici až do doby, než je zapracujete do účesu. Alkohol a polymery květiny narušují a způsobují uvadání, vyhněte se proto spreji na vlasy nebo parfému, jakmile květ vložíte do vlasů.

Pohádkový vzhled díky květům

Živé květy jsou nádherným završením téměř každého společenského účesu. Objevte jejich krásu a nebojte se je použít vždy, když budete chtít zvýraznit svůj celkový vzhled.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc