Domů / / Hubnutí a taurin

Hubnutí a taurin

Poslední úprava 09.01.2023
Sdílet článek

Taurin je oblíbený doplněk výživy, který lidé používají k doplnění své stravy již mnoho let. Jednou z četných výhod této aminokyseliny je to, že je účinná při hubnutí. Taurin působí jako metabolický přenašeč a navíc má detoxikační účinek. Dávky do 3000 mg taurinu denně jsou považovány za bezpečné. Případný přebytek taurinu se jednoduše vyloučí ledvinami.

Historie

Taurin je aminokyselina, která se nachází v tkáních střev mnoha zvířat. Název je odvozen z latinského slova "taurus", což znamená, vůl nebo býk. Toto jméno bylo zvoleno, protože první vzorek taurinu získali němečtí vědci v roce 1827 ze žluči vola.

Funkce taurinu v těle

Jedním z nejvýznamnějších zdrojů tvorby žluči v našem těle je taurin. Žluč je nezbytná pro mnoho tělesných funkcí. Žluč je zodpovědná za rychlejší trávení tuků a také zvyšuje účinky vitamínů, které vytváří naše tělo. Užívání doplňků s obsahem taurinu zajišťuje, že životně důležité živiny v našem těle fungují správným způsobem a přitom se spalují nadměrné tuky.

Bezpečnost

Taurin bezpečně používá mnoho lidí, zejména kulturisté, kteří ho používají k udržování si váhy pod kontrolou. Ačkoli nebyly potvrzeny žádné nežádoucí účinky spojené s taurinem, nedoporučuje se, abyste používali taurin na hubnutí bez předchozí konzultace lékaře.

Zvažte

Pokud užíváte taurin na hubnutí, pro dosažení nejlepších účinků se vyhněte konzumaci alkoholu. Alkohol brání využít zdravotní výhody spojené s taurinem a narušuje jeho schopnost spalovat tuk.

Mylné představy

Taurin je oblíbený zdravotní nápoj, ale stále existují mylné představy o jeho obsahu. Mnoho lidí si myslí, že je vytvořen z prvků, jako jsou moč a sperma býků. Ve skutečnosti jsou tyto doplňky pro zdraví vyrobené z kombinace cysteinu, neesenciální aminokyseliny, vitamínu E, který absorbuje tuk a methioninu, nepolární síry, která zahrnuje proteinogennou aminokyselinu.

Hubnutí a taurin Průměrné hodnocení: 2 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc