Domů / / Jak zhubnout - tyto věci neřík...

Jak zhubnout - tyto věci neříkejte nikomu, kdo hubne

Poslední úprava 12.04.2018
Sdílet článek

Pokud potkáte nebo znáte někoho, kdo se snaží zhubnout, zakousněte si do jazyka, a pokuste se neříct toto:

"Vypadáš skvěle"

Věřte tomu nebo ne, to je to nejhorší, co můžete člověku, který drží dietu říct. Podle odborníků na hubnutí, toto přiměje lidi, aby polevili a někdy se i vzdali. Přestože toho mají ještě hodně co zhodit, tato slova jim dávají pocit, že svůj cíl už dosáhli. Na druhou stranu, pochvala, která je tak zaměřena na vnější vzhled může některé lidi navádět k tomu, aby se stali posedlí hubnutím, což vede naopak k poruchám stravování.

Co byste tedy měli říct? Odvraťte konverzaci od tělesné hmotnosti k jiným pozitivním změnám, stejně jako například dobrá nálada a zvýšení energie.

"Řeknu ti o dietě, která zabrala u mě"

Představte si, jak byste se cítili v případě, že byste v supermarketu vytáhli svou kreditní kartu a přítel by Vás chytil kolem ramen a řekl: "Řeknu ti skvělý způsob, jak se dostat se z dluhů ..." Byli byste otrávená a možná dokonce i uražená, však? Při nevyžádaných řadách o dietách je to o tomtéž, říkají odborníci. Budou si myslet, "Nepotřebuji, abys mi říkal, jak se mám stravovat". Místo toho jim jen popřejte vše nejlepší a nechte si svůj názor pro sebe.

"Prostě tolik nejez"

Opravdu si myslíte, že na to ti lidé nepomyslí? Pokud by bylo hubnutí tak jednoduché, mnohem více lidí by bylo úspěšně zhublo. Kromě toho, komentáře, které obsahují slovo "prostě" mají tendenci způsobit pocit méněcennosti, jako kdyby oni byli jediní, kteří mají problém.

"Jedno sousto tě nezabije"

Pro každého člověka, dokonce i toho, který nedrží dietu a nehubne, je velmi těžké přestat jíst dobré jídlo poté, co ho ochutnal. Nedívejte se na koláč jako na maličkost. A proč se s tímto přítelem setkáváte v restauraci, kde můžete za fixní cenu sníst kolik svedete? Je to jako jít s abstinentem do baru na happy hour. Zvolte si restauraci, která servíruje zdravé jídlo nebo si zajděte na kávu, nebo, ještě lépe, jděte spolu na procházku. Je to výborný způsob jak přirozeně hubnout.

"Uvařila jsem to jen pro tebe"

Tuto větu často slyšíme od lidí, jejichž rodina se příliš stará do věcí ostatních. Například, když se Miška, autorka píšící o jídle, snažila zhubnout, jeden člen její rodiny odhalil krásný dezert, a pak řekl: "Líbí se, pro tebe jsem připravil ovocný salát." "Při hubnutí jde i o převzetí rozhodnutí ohledně jídla." „Když jiní lidé předpokládali, že vědí, co je pro mě nejlepší, bylo to opravdu kontraproduktivní."

Je také trapné když Vám něco takové řeknou na veřejnosti. Chcete-li podpořit člověka, který bojuje se svou váhou, zeptejte se, co potřebuje. To, co jeden člověk považuje za užitečné, jiný nemusí, říkají psychologové.

"Jsi si jistý, že to můžeš jíst? Myslel jsem, že držíš dietu!"

A v neposlední řadě nezapomeňte, že nejste potravinářská policie. Do toho, co člověk, který drží dietu může a nemůže jíst Vás nic není. Dokonce i když vidíte jako jeho předloktí zmizí v sáčku chipsů, pokud člověka upozorníte na přejídání se, situaci to jen zhorší. "Může se pak cítit jako dítě, jehož rodiče mu říkají, co má dělat," říkají odborníci na hubnutí. Navíc to může dokonce způsobit, že se dotyčný začne přejídat naschvál, aby Vám dokázal, že ano, může to jíst.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

  • Acai Berry tablety 2000

    Výživný zázrak z Brazílie. Pomáhá udržovat zdraví oběhového systému i zažívacího traktu, podporuje proces hubnutí, vynikajících v boji proti stárnutí

  • Goji Kustovnice Čínská Bio extrakt 2000

    Goji Berry jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají posílit imunitní funkce u mužů i žen. Výborný doplněk v období hubnutí nebo detoxikace.

Čtěte víc