Domů / / Tip na hubnutí: Přidejte k str...

Tip na hubnutí: Přidejte k stravě vápník

Poslední úprava 08.01.2018
Sdílet článek

Pijete mléko? Nový výzkum naznačuje, že byste měli, pokud chcete zhubnout. Studie ukazuje, že vápník - tři nebo čtyři porce nízkotučných mléčných výrobků denně - může pomoci regulovat spalování tuků ve Vašem těle. Klíčem k úspěchu jsou nízkotučné mléčné výrobky. Plnotučné mléčné výrobky mohou zapříčinit obezitu, ale je s podivem, že zdroje vápníku s nízkým obsahem tuku mohou pomoci snížit množství tělesného tuku.

Vědci prokázali, že vápník uložený v tukových buňkách hraje klíčovou roli v regulaci toho, jak tělo rozkládá a ukládá tuk. Je předpoklad, že čím více vápníku je v tukové buňce, tím více tuku spálí. Výzkumníci ve své nejnovější studii použili myši chované tak, aby byly obézní. Myši byly krmeny speciální stravou s vysokým obsahem tuku a cukru stravy po dobu šesti týdnů. U všech se množství tělesného tuku zvýšilo o 27%. Některé z nich poté přešli na nízkokalorickou dietu. Z těchto, jedna skupina dostávala doplňky s obsahem vápníku a jiné byly krmeny středním a vysokým množstvím nízkotučného suchého mléka. Ukládání tělesného tuku bylo významně sníženo při všech druzích stravy s vysokým obsahem vápníku, říkají výsledky výzkumu.

Myši, které byly krmeny doplňky s obsahem vápníku měli dobré výsledky, pokud byly kombinovány s nízkokalorickou stravou. U myší, které získávali vápník z doplňků byl zaznamenán pokles tělesného tuku o 42%, zatímco u myší, které neužívají doplňky se množství tělesného tuku snížilo o 8%.

U myší, které přijímaly stravu se středním množstvím mléka se množství tělesného tuku snížilo o 60%, zatímco myši přijímající stravu s vysokým množstvím mléka 69% tělesného tuku. Vědci také zjistili velmi malé zvýšení termogeneze - základní tělesné teploty - což pak zvyšuje účinky vápníku získané prostřednictvím stravy, spíše než vápníku v podobě doplňků.

Vápník není všelékem, ale dokáže měnit účinnost hubnutí, říkají výzkumníci.

Způsob jakým metabolismus lidského těla funguje, způsobuje, že je těžké zhubnout. Mnoho lidí, kteří drží nízkokalorickou dietu nehubnou tak rychle, jak si myslí, že by měly. Je to proto, že aktivují metabolickou ochranu. Jejich těla cítí hlad a drží se energie - tuku - nenasytnější.

Příliš mnoho lidí, kteří se snaží zhubnout mají tendenci okamžitě vyloučit ze své stravy mléčné výrobky, protože jsou si jisti, že díky nim přiberou. Ve skutečnosti si řežou pod sebou větev, protože konzumují jídlo obsahující prázdné kalorie. Bylo by lepší, kdyby nahradily plnotučné mléko a mléčné výrobky nízkotučnými, říkají vědci.

Existují také lidé, kteří jsou alergičtí na laktózu a nemohou konzumovat mléčné výrobky. To je důvod, proč se musíme podívat na jiné potravinové zdroje vápníku - tmavá listová zelenina, losos, makrela, mandle, oves…. Mají také velmi vysoký obsah vlákniny, která pomáhá, pokud jde o regulaci tělesné hmotnosti.

Tip na hubnutí: Přidejte k stravě vápník Průměrné hodnocení: 1 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

  • Zelená káva extrakt 6000

    Podporuje zdravý krevní tlak, pomáhají spalovat tuk a udržovat zdravou hladinu cukru v krvi

  • Acai Berry tablety 2000

    Výživný zázrak z Brazílie. Pomáhá udržovat zdraví oběhového systému i zažívacího traktu, podporuje proces hubnutí, vynikajících v boji proti stárnutí

Čtěte víc