Domů / / 5 triků jak hubnout bez cvičen...

5 triků jak hubnout bez cvičení

Poslední úprava 17.01.2023
Sdílet článek

Kolik kalorií můžete spálit rychlými změnami? Je možné zhubnout jednoduchými změnami životního stylu? Odpověď Vás možná překvapí. Ukazuje se, že maličkosti, které děláte během dne, udělají velký rozdíl v počtu kalorií, které spálíte a kilech, které zhubnete.

Pokud chcete spálit kalorie bez cvičení, odborníci Vám poradí, abyste zvýšili svou mimo cvičebnou pohybovou aktivitu (necvičební termogeneze). Tento výraz označuje veškerý pohyb, který není dostatečně energický na to, aby se nazýval cvičením. Podle vědců by právě takový pohyb mohl hrát významnou roli v tom, zda zhubneme, přibereme nebo se u nás rozvine obezita.

Takže, kolik kalorií můžete spálit takovýmto způsobem? Toto číslo se u každého liší, ale může být významné. Vzhledem k tomu, že úroveň aktivity lidí je natolik odlišná, množství spálených kalorií se liší od člověka k člověku až o 2000 kcal za den.

Jak pálit kalorie, hubnout ale necvičit?

Hubněte v kanceláři

Sedavé zaměstnání není přímou příčinou obezity, ale delší doba sezení by se u některých lidí mohla stát příčinou přírůstku hmotnosti. Obézní jedinci projevují vrozenou tendenci sedět o 2,5 hodiny denně déle než jejich štíhlé protějšky. Odhaduje se, že pokud obézní jedinci příjmu návyky svých štíhlých protějšků, mohli by spálit dalších 350 kalorií za den.

Pokud máte sedavé zaměstnání, vytvořte si návyk vstát na alespoň 15 minut každou hodinu. Udělejte si procházku na nejvzdálenější toalety nebo ke chladiči vody, jděte něco zařídit, vyjděte po schodech místo výtahu nebo zakládejte dokumenty vestoje. Přesvědčte několik svých kolegů, aby se snaha zvýšit svou pohybovou aktivitu stala součástí Vašich zdravých návyků v práci.

Hubněte během odpočinku

Kolik hodin večer promrháte ležením a sledováním televize? Kolik kalorií můžete spálit, pokud při sledování televize budete provádět nějakou lehkou činnost?

Nedopusťte, aby Váš čas oddechu byl příčinou přibírání na váze. Vedle sledování televize poskládejte prádlo, otřete prach nebo zameťte podlahu. Pokud rádi telefonujete, při rozhovoru se namísto sezení procházejte. Snažte se omezit čas strávený za počítačem na 15-minutové intervaly.

Spalte více kalorií s dětmi

Pokud naučíte děti, aby zvýšili množství své každodenní aktivity, můžete je uchránit před přírůstkem na váze v budoucnosti. Pokud chcete zhubnout bez cvičení, najděte způsoby jak zvýšit čas strávený chůzí během dne. Vyprovoďte děti do školy nebo na autobusovou zastávku. Pokud řídíte, zaparkujte na kraji parkoviště a během chůze se dětí zeptejte, jaký měly den.

A rodiče, když jste v pokušení vyhřešit své děti, když jsou neposedné, raději si to promyslete. Neposednost je obyčejná forma necvičební aktivity a může přispět ke zdravému metabolismu.

Hubněte během každodenních povinností

Domácími pracemi můžete spálit několik set kalorií za hodinu. Skutečný počet závisí na Vaší velikosti a pohlaví. Například, drobná žena spálí domácími pracemi asi 160 kalorií za hodinu, zatímco větší muž by spálil podstatně více. Ale kdo by si pomyslel, že zametání podlahy by mohlo způsobit hubnutí? Vezměte mop a zjistěte, kolik kalorií můžete spálit.

Po tom, co uklidíte, vždy existují organizační úkoly, které Vám mohou pomoci zabránit přibývání na váze a dokonce zhubnout. Uspořádejte si šatník, rozbalte krabice nebo vyčistěte garáž a zvyšte si tak svoji necvičební aktivitu.

Hubněte na společenských akcích

Kolikrát jste přišli ke kamarádovi na oslavu a hned hledali pohodlné místo k sezení? Když příště půjdete na párty, spalte kalorie tím, že budete více společenští. Stůjte nebo choďte po místnosti a promluvte si s tolika lidmi, s kolika je to možné. Nabídněte pomoc v kuchyni, projděte se do zahrady nebo vítejte hosty u dveří, abyste tak zůstali aktivní. Budete tak duší oslavy a zároveň spálíte množství kalorií a zhubnete.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc