Domů / / Nejhorší ořechy na hubnutí

Nejhorší ořechy na hubnutí

Poslední úprava 24.01.2023
Sdílet článek

Pokud se snažíte zhubnout a hledáte vhodné tipy, pravděpodobně jste narazili na rady o prospěšnosti ořechů na hubnutí. A ona je to pravda. Ořechy jsou plné zdravých tuků a proteinů, které vám dodají pocit sytosti.

Některé ořechy jsou ale zdravější než jiné. Například takové pistácie. Obsahují přibližně 160 kalorií na 30 gramů, což je asi 50 jadérek. 30 gramů mandlí obsahuje také přibližně 160 kalorií, což je přibližně 23 jadérek. Na druhou stranu makadamové ořechy mají 200 kalorií a 20 gramů tuku - a to vše jen v 10 ořechách.

Pokud se tedy snažíte zhubnout, je dobré makadamovým ořechům se vyhnout. A to kvůli jejich kalorické hustotě. Přehnat to však můžete s každým druhem ořechů. Hlavně pokud si je množství neodměříte. Pokud pouze vezmete a denně sníte za pár hrstí ořechů, jíte vlastně každý den stovky kalorií navíc. A to velmi ovlivní vaše snahy o zhubnutí. Denně zcela stačí 30 gramů ořechů.

Odborníci na stravování a hubnutí souhlasí, že velikost porcí je ten největší problém, pokud jde o konzumaci ořechů. Teoreticky může být každý druh ořechu vhodný na hubnutí. Třeba je však správně navážit. A právě makadamové ořechy jsou na tom nejhůře, protože obsahují nejvíce kalorií, přitom pouze dva gramy proteinů na ořech.

Samozřejmě to neznamená, že se musíte makadamových ořechů vzdát nadobro. Mohou být součástí hubnutí. Stačí dbát na velikost porce. Totéž platí i při zdravém avokádu. Jsou to všechno zdravé a pro hubnutí prospěšné potraviny, musíte je však jíst s mírou.

Prospěšnost ořechů pro zdraví

Ořechy a hubnutí nebo udržení hmotnosti

Pro vás by mohly být vhodné výše uvedené mandlen nebo i pistácie. Vhodná trojkombinace bílkovin, vláknin a tuku navodí pocit sytosti. Přidejte si mandle k snídaňovým cereáliím nebo jogurtu, případně jimi posypte salát, který si dáte přes den.

Nárůst hmotnosti

Hledáte zdravý způsob jak přibrat? Pekanové a makadamové ořechy obsahují nejvíce kalorií. Většina těchto kalorií pochází z velkého množství zdravých, mono-nenasycených tuků, které tyto ořechy obsahují.

Palivo pro atlety

Kešu ořechy mají mnohem více uhlohydrátů a železa než jiné druhy ořechů. Jsou vhodnými zdroji bílkovin a zinku, což jsou klíčové živiny potřebné pro růst a obnovu buněk. Přibalte si je do tašky s věcmi na trénink.

Kontrola krevního tlaku

Sodík, vápník, draslík a magnézium jsou hlavními hráči při kontrole krevního tlaku. Pistácie a para ořechy jsou vydatnými zdroji těchto živin. Udělejte si ovocně-ořechový salát.

Těhotenství

Dejte si hrst ořechů, pociťujete-li nevolnost nebo nabudete příliš rychle pocit sytosti. Jsou obrovským zdrojem kalorií a důležitou živinou pro vyvíjející se miminko. Mezi ořechy obsahují právě lískové oříšky nejvíce kyseliny listové. Zásobují nás i železem a zinkem.

Zdravé stárnutí

Probíhající výzkumy omega-3 mastných kyselin a jejich úlohy pro zdravý mozek a srdce by měly být dostatečným signálem, abyste ořechy nezanedbávali. Hlavně vlašské ořechy obsahují vysoké množství poly-nenasycených tuků. Tak jako většina ořechů, i vlašské ořechy lze označit za víceúčelové či všestranné. Lze je přidat k cereáliím, do másla, použít jako kůrku nebo drobenku na maso, ryby, do rizota nebo k zelenině.

Objem živin, který získáte už z malého množství ořechů je ohromující. A přitom je tak jednoduché, zařadit tento zdroj živin do vašeho jídelníčku. Jednoduše přibalte sáček ořechů do vaší kabelky, aktovky či batohu. Pozor si musíte dávat jedině na velikost porce.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc