Domů / / 6 skvělých šťáv, které podporu...

6 skvělých šťáv, které podporují hubnutí a spalují kalorie

Poslední úprava 23.05.2019
Sdílet článek

Hubnutí není snadné, potřebuje hodně odhodlání, a ne jen to, potřebujete najít tu správnou cestu, pomocí které dosáhnete kýžené výsledky. Odšťavňování se považuje za jeden z nejlepších způsobů na úspěšné hubnutí. Matka příroda nám nabízí mnoho ovoce a zeleniny, které pokud správně zařadíte do vaší stravy, tak se určitě zbavíte nadbytečných kil. Čtěte dál a dozvíte se o nejlepších šťávách, které podporují hubnutí.

Podpořte hubnutí pomocí Goji Berry či Zelenou kávou v tabletách.

Citronová šťáva

Už jste možná slyšeli, že citronová šťáva je klíčem k vašemu vysněnému tělu. Existuje mnoho tvrzení o schopnosti citronu podporovat hubnutí, od regulace vstřebávání cukrů po rozpouštění tuků, avšak nebylo provedené dostatečné množství výzkumů, které by tyto schopnosti potvrdily. Přece ale citronová šťáva nabízí další jiné benefity, které vám mohou být užitečné pokud se snažíte shodit těch pár kilo navíc. Ráno můžete zkusit na prázdný žaludek citrónově-medovou směs, kterou můžete také vypít ve formě limonády.

Okurková šťáva

Okurky nejsou jen křupavým, osvěžujícím topingem na salát, můžete z nich také udělat zdravou šťávu, kterou je skvělé zahrnout do vašeho hubnoucího plánu. Odšťavňování okurek v odšťavňovači vám pomůže udržet si vyvážený obsah vlákniny, což jej činí ještě výživnějším nápojem. Smícháním 1 šálku nakrájené okurky s ½ šálku vody dostanete 1 šálek okurkové šťávy.

Řepná šťáva

Odšťavňovače během odšťavňování vytěží z řepy veškerou nerozpustnou vlákninu avšak zachovávají rozpustnou vlákninu, která tvoří přibližně polovinu vyváženého množství vlákniny. Můžete do vaší šťávy také smíchat tu vytěženou vlákninu, abyste tak měli plných 3,8 gramů vyváženého množství vlákniny. Pokud tak učiníte, přidejte ½ šálku, abyste šťávu prořídily. Vyvážené množství vlákniny vás zasytí přičemž toho sníte méně, což vede k tomu, že přijmete méně kalorií a zhubnete. Pravidelná konzumace řepné šťávy vám dodá 5 až 7,6 procent doporučovaného množství vlákniny, zatímco řepná šťáva s přidaným množstvím vlákniny vám dodá 10 až 15 procent.

Zázvorová šťáva

Zázvor je skvělým společníkem při hubnutí, protože díky jeho vlastnostem pomáhá spalovat tuk, a tak vám pomůže stát se štíhlejšími, ovšem v kombinaci se zdravým životním stylem a vyváženou stravou. Zázvorová šťáva opravdu pomáhá s hubnutím, protože má vysoký sytící účinek, který vám pomůže jako přírodní potláčeč apetitu, který potlačí chuť k jídlu mezi hlavními jídly. Má také tuk spalující účinky, které urychlují metabolismus a tím pádem spalují více tuku.

Mrkvová šťáva

Hrubé vrstvy celulózy buněčné stěny syrové mrkve zabraňují vašemu tělu strávit a plně absorbovat vitamíny a minerály v této zelenině. Odšťavněním mrkví tyto buněčné stěny odstraníte a zvýšíte tak koncentraci mrkve, kterou můžete zkonzumovat. Mrkvová šťáva je nízkokalorická a nízkotučná, má vysoký obsah vitamínů a minerálů, které ji činí skvělým přídavkem do plánu na hubnutí.

Melounová šťáva

Červený meloun je levnou cestou k očistě vašeho těla a zbavení se kil. Jeden pohár melounu má pouze 47 kalorií. Ano, červený meloun se skládá z 92 procent vody a zbývajících 8 procent tvoří dobré živiny, takže nabízí skvělé zdravotní přínosy. Má vysoké množství vlákniny, což pomáhá udržení čistého tlustého střeva, a také očistě celého těla.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

Čtěte víc