Nanoxidil

Poslední úprava 01.07.2022
Sdílet článek

Trh s léky proti vypadávání vlasů je zaplaven řadou produktů, z nichž jen mizivé procento zaznamenalo jakýž-takýž úspěch v léčbě vypadávání vlasů u mužů a žen, bohužel často na úkor vedlejších účinků.

Příkladem jsou léky s účinnou látkou minoxidil, která navzdory pozitivním ohlasům, nese riziko vedlejších účinků v podobě podrážděné pokožky, potíží s dýcháním, otoků apod. (Minoxidil topical...) Léky s touto látkou jsou na trhu od konce 70. let a od té doby se žádná převratná změna v této oblasti neudála. Farmaceutické laboratoře jakoby nevěnovali této otázce přílišnou pozornost a tak se často ke slovu dostali kosmetické firmy, které bez náležitého farmaceutického pozadí, výzkumu a testování, chrlí na zoufalé spotřebitele neúčinné produkty.

Zábleskem naděje pro všechny, kteří hledají lék proti vypadávání vlasů, by mohl být výzkum bio-technologické společnosti DS-Laboratories, která vyvinula lék proti vypadávání vlasů s látkou Nanoxidil (Spectral DNC-N...) - pokračovatelem účinné látky Minoxidil.

Jaký je rozdíl mezi nanoxidilem a minoxidilem? (minoxidil vs nanoxidil)

Nanoxidil je vybudován na bázi molekuly, která je strukturálně podobná molekule minoxidilu. Má však o jeden uhlíkový řetězec méně. Nanoxidil má kromě ostatních výhod nižší molekulární hmotnost, díky čemuž jednodušeji pronikne do pokožky. Je nejnovějším přírůstkem do skupiny tzv. otvíráků iontových kanálů. Nanoxidil je kombinací výborné účinnosti a maximálního snížení vedlejších účinků. Je velká pravděpodobnost, že lidé, kteří zaznamenali nežádoucí účinky minoxidilu, nezaznamenají žádné při použití nanoxidilu. (What is...)

Je lepší si vybrat produkt s minoxidilem nebo nanoxidilem?

Minoxidil i Nanoxidil mají sice podobnou strukturu ale jejich účinky nejsou stejné. Je také nutné si uvědomit, že vypadávání vlasů je komplexní problém a ne každá léčba vypadávání vlasů je účinná pro všechny.

Při výběru postupujte podle jednoduchého pravidla: Pokud používáte minoxidil a zaznamenali jste dobré výsledky, pokračujte v léčbě. Pokud minoxidil nepřinesl dostatečné výsledky, bude vhodné zahájit léčbu nanoxidilem. Pokud vám jen začali vypadávat vlasy a začínáte s léčbou vypadávání vlasů, je vhodné začít s nanoxidilem, protože hrozí menší vedlejší účinky jako s minoxidilem. Je však možné tyto látky i kombinovat - například ráno minoxidil a večer nanoxidil.

Jak často používat přípravek s nanoxidilem?

Pravidelnost je velmi důležitá při každé léčbě vypadávání vlasů. Je vhodné nanášet nanoxidil v pravidelných dávkách bez vynechání na umytou nebo i nemytou pokožku hlavy. Tekutinu vmasírujte do pokožky a důkladně si umyjte ruce.

Je používání nanoxidilu bezpečné?

Během klinických testů na lidech nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky tohoto léku. Pacienti si naopak pochvalovali zlepšení zdraví pokožky na hlavě. (Spectral DNC-N...)

Podle výrobce je nanoxidil vhodná volba i pro muže a ženy, kteří chtějí udržet stávající vlasy a předejít vypadávání vlasů. (Spectral DNC-N...)

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy