Aminexil

Poslední úprava 07.12.2020
Sdílet článek

Aminexil byl vyvinut kosmetickou firmou L'Oreal a dnes ho již používá řada dalších kosmetických firem ve svých produktech. Měl by mít podobné účinky jako Minoxidil. Podle výrobce je vypadávání vlasů spojeno se zrychlením růstových fází vlasu doprovázené tzv. fibrózou. Fibróza způsobuje tvrdnutí kořínků a tím stlačování cév, které zásobují vlasy. Aminexil zabraňuje tvrdnutí kolagenu a udržuje pružnost tkání, které obalují vlasový kořínek. Také by měl pomáhat vybudovat hrubší vlas a prodlužovat růstovou fázi vlasu.

Výsledky, které jsou k dispozici, ukazují, že Aminexil může mírně zvýšit tloušťku vlasů a také přispět ke zpomalení vypadávání vlasů.

Aminexil vs Finasterid

K dispozici existuje studie, která sledovala účinky roční aplikace aminexilu na 18 mužích s dědičným vypadáváním vlasů (norwoodova škála IIv-IV) a průměrným věkem 30,3 let. (20-43 let). Tito muži, navzdory úspěšné léčbě, dobrovolně přestali užívat finasterid z osobních důvodů nebo kvůli vedlejším účinkům. Porovnávání se uskutečnilo na základě počtu vlasů na oblasti 2,2 cm2 a dále na základě porovnání standardizovaných fotografií.

Po jednom roce užívání aminexilu se počet vlasů na sledovaných oblastech průměrně snížil o 30 až 44, nárůst počtu vlasů byl pozorován u 3 pacientů. Porovnání fotografií ukázalo mírný úbytek vlasů u 3 pacientů, velmi malý úbytek vlasů u 6 pacientů a žádné změny u 9 pacientů.

Vedlejší účinky

V minimálním počtu případů bylo zaznamenáno svědění kůže v místě aplikace.

Závěr

Odborníci se shodují v názoru, že přípravky obsahující Aminexil jsou vhodné jako doplněk při léčbě dědičného vypadávání vlasů. Účinky aminexilu však nelze podceňovat, určitě může být zajímavý jako součást v šamponu případně v kombinaci s minoxidilem v roztoku.

Čtěte dál
Finasterid
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy