Domů / / Hubnutí a cvičení: 7 kroků k ú...

Hubnutí a cvičení: 7 kroků k úspěchu

Poslední úprava 20.03.2020
Sdílet článek

Změňte své tělo, lépe řečeno poměr tuku a svalů, pomocí cvičení zaměřeného na úbytek hmotnosti. Jedním z nejlepších způsobů, jak zhubnout je kombinace diety a cvičení. Dobrý cvičební plán bude obsahovat kardiovaskulární cvičení na spalování kalorií a silový trénink, který buduje a formuje svaly. Jak tedy začít? Těchto sedm kroků Vám pomůže sestavit cvičební plán zaměřený na hubnutí, který funguje.

Ujistěte se, že jste na cvičení dostatečně zdraví

Obvykle platí, že je dobrý nápad navštívit svého lékaře, abyste se ujistili, že jste dostatečně zdraví na intenzivní cvičení. I v případě, že existují fyzické překážky, které Vám brání zapojit se do některých populárních forem cvičení, lékař může být schopen navrhnout úpravy, díky kterým budete moci začít se svým tréninkovým plánem a vysněným hubnutím.

Na začátku svého plánu se také můžete spojit s dalšími odborníky. Pokud máte nějaké fyzické omezení nebo předchozí zranění, fyzioterapeut může být schopen pomoci. Za investici stojí i návštěva osobního trenéra. Dobrý trenér zhodnotí Vaši kondici, pomůže Vám určit si cíle a navrhne pro Vás cvičební plán.

Neciťte se být nuceni kupovat si cvičební nářadí

Nejčastější otázka nových cvičenců je: Jaké je nejlepší cvičení na hubnutí? Odpověď je jednoduchá. Nejlepší cvičení na hubnutí je to, které opravdu děláte. Není nutné kupovat si sadu DVD nebo drahé nové nářadí, abyste zhubli.

Na začátku nového cvičebního plánu se zaměřte na vybudování si zvyku. Když se pravidelné cvičení stane součástí Vašeho denního rozvrhu, můžete měnit typ a intenzitu Vašeho tréninku. Na začátku je ale konzistence klíčem k úspěchu. Vyberte si tedy činnosti, které vás baví - s nimi budete hubnout jedna radost.

Spojte se s přáteli

Jeden z nejlepších předpokladů úspěchu hubnutí je sociální podpora. Pokud je pro Vás cvičení s přáteli zábavnější, je pravděpodobnější, že v něm budete pokračovat. Přátelé vám také připomenou pokud si nebudete plnit svou povinnost.

Pokud váš bezprostřední kruh přátel nemá zájem o cvičení a o hubnutí jen sní, hledejte dál. Přidali by se k Vám někteří kolegové po práci? Možná, že máte sousedy, které by byli ochotni se jít projít nebo zaběhat si po okolí s dětmi v kočárcích.

Pořiďte si cvičební oblečení

Investujte do dobrých bot a prodyšného cvičebního oblečení. Při Vašem prvním nákupu se vyhněte supermarketům a jděte do sportovní prodejny. Obchody prodávající vybavení na běh a chůzi jsou skvělé. V těchto malých obchodech často pracuje personál, který aktivně sportuje a může Vám dát konkrétní doporučení ohledně oblečení.

Jakmile uděláte první nákup, udělejte nové cvičební boty nebo oblečení motivací pro další úspěch. Nastavte si krátkodobé cíle a odměňte se novým oblečením, ve kterém se budete cítit během tréninku pohodlně a sebejistě.

Napište si plán

Je snadné se rozhodnout, že chcete cvičit a přitom hubnout. Opravdu to ale udělat je to nejtěžší. Vždycky tu bude další úkol, práce nebo priorita, která může stát v cestě Vašeho tréninku. Chcete-li mít jistotu, že cvičení zůstává vaší hlavní prioritou, zvolte kalendář a naplánujte každou činnost předem.

Jakmile budete mít plán v písemné formě, nechte ho na velmi viditelném místě ať vám slouží jako neustálá připomínka. Sbalte si cvičební oblečení a tašku do posilovny den předem.

Měňte trénink

Cvičení pro hubnutí by mělo obsahovat aerobní aktivitu, která zvyšuje Vaši tepovou frekvenci, silový trénink, který buduje svaly a cvičení zaměřené na pružnost, které zvýší pohyblivost kloubů a snižuje stres.

Při plánování cvičení, zkuste měnit aktivity, které děláte každý den. Například v pondělí, středu a pátek můžete jít běhat. V úterý, čtvrtek a sobotu vezměte kolo a vydejte se do parku a udělejte si kliky, výpady a sklápěčky. V neděli se natáhněte a získejte rovnováhu pomocí jógy.

Dopřejte si aktivní regeneraci

Pokuste se každý den něco udělat. Ano, žádné volné dny! Pamatujte - chcete zhubnout. Nezapomeňte, že při plánování tréninku budete měnit typ aktivit. Pokud víte, že se chystáte mít určitý den delší nebo těžší trénink, naplánujte si na následující den jednoduché cvičení, aktivní regeneraci.

Takové cvičení vám rozproudí krev v žilách, ale není energické. Jednoduché plavání, jemná jóga a dlouhá procházka s přítelem jsou dobrými příklady.

Pamatujte si, že nejdůležitější součástí vašeho nového cvičebního plánu je důslednost. Udržujte zdravý dietní plán a cvičte každý den. Zdravé návyky, které si vybudujete v této fázi vám pomohou na vaší cestě hubnutí.

Hubnutí a cvičení: 7 kroků k úspěchu Průměrné hodnocení: 3 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

Čtěte víc